Júnový horúci víkend prinesie aktivity pre deti vo Fuggerovom dvore a Lunterovom ranči pri zvieratkách. Oddýchnuť si môžete na Amfiteátri pri skvelej opere, zasmiať sa na slávnej partičke, pozrieť si divadlá, vypočuť koncerty ale aj zažiť pingpongový turnaj, odfotiť sa ako Rómeo a Júlia, alebo vyobzerať bradatých motorkárov s Španej Doline i v Brezne. To všetko v tento víkend.

Chopper western country party

Špania Dolina, piatok 5. jún, sobota 6. jún a nedeľa 7. jún
V Španej Doline už od štvrtku prebieha siedmy ročník Chopper western country party. Vo štvrtok si westernoví nadšenci pozreli dva filmy a v piatok môžu zvesela vysadnúť na motorky. V piatok o 11. hod. bude spoločný výjazd motoriek za krásami okolia a o 18. hod. podvečer zažijú westernové divadlo po ktorom o 19. hod. nasleduje country bál s kapelou Plus Mínus 83 z Banskej Bystrice. V sobotu o 10. hod. party pokračuje krstom motoriek na sezónu, o 11. hod. výjazd motoriek za krásami okolia a o 19. hod. country bál s kapelou Credence Revival Band z Bratislavy. V nedeľu bude o 11. hod. vyhodnotenie súťaží o najkrajší chopper, o najdlhšiu bradu a o najvzdialenejšieho účastníka.

zvolenske dni42. ročník Zámockých hier zvolenských

Zvolenský zámok, Divadlo J.G. Tajovského vo Zvolene.
V piatok si vo Zvolene môžete o 21. hod. pozrieť premiéru predstavenia Joseph Kesselring Arzenik a staré dámy v prevedení Divadla Jozefa Gregora Tajovského. Je to čierna komédia kombinujúca detektívne, komediálne, psychologické a hororové prvky so suchým anglickým humorom a štipkou arzeniku. V sobotu v rovnakom čase a na rovnakom mieste bude prvá repríza tohto diela v podaní Divadla Jozefa Gregora Tajovského. V nedeľu o 21. hod. už ale zahrá Mestské divadlo Zlín z Čiech dielo od Vladimíra Fekara Kabaret Astragal. Divoká jazda životom v tieni Eiffelovky. Albertine Sarrazine a jej milenec na úteku – Bonnie a Clyde po francúzsky. Vždy na plný plyn, vždy na hranici zákona, vždy rýchlo a zbesilo. Kabaret Astragal vás vtiahne do atmosféry Paríža, do víru veľkomesta, do lásky vášnivej a osudovej.

Partička na šnúre

Aula UMB, piatok, 5. jún o 19. hod.
Populárne hudobno – zábavné improvizačné posedenie, do ktorého sú zatiahnutí aj diváci príde do Banskej Bystrice. Skvelá partička a zaručená zábava. Vstupné je pätnásť eur v predpredaji a osemnásť eur pred predstavením.

Fedor Frešo & The Badge

11377289_10152727318586571_640555750784636170_nKlub 77, piatok, 5. jún o 20. hod.
Skupina The Badge vznikla koncom roka 2011 ako zostava nadšencov pre hudbu 60. rokov. Za necelé dva roky fungovania absolvovala množstvo koncertov po celom Slovensku, nahrala koncertné DVD a zopár autorských pesničiek uzrelo svetlo sveta. V repertoári skupiny prevláda tvorba The Beatles, Cream, Jimi Hendrix, ktorú dopĺňa vlastná tvorba, ale aj napr. Deep Purple, Soulmen, a pod.

14. výmenné stretnutie zberateľov predmetov s pivovarskou tematikou

Sobota, 6. jún od 8. – 12. hod., Reštaurácia Espreso Kredit, Ul. 29. augusta 34
Klub zberateľov pivovarských suvenírov Bystričan Vás pozýva na 14. výmenné stretnutie zberateľov predmetov s pivovarskou tematikou. Vstupné je jedno euro, za stôl tiež jedno euro a tombolu 50 centov.

Zraz motocyklov Jawa 250 -350

Brezno, Námestie gen. Štefánika, Sobota, 6. jún od 8. hod.
Piaty ročník zrazu motocyklov Jawa s jazdou venovanou pretekárovi 6. dňovej motocyklovej súťaže p. Jánovi Tomášovi. Súčasťou bude pripravená prehliadka najkrajších motocyklov československej výroby a jazda krásnou horehronskou prírodou.

Ľupčiansky beh s prekážkami

Slovenská Ľupča, sobota od 8.00 h, škvárové ihrisko pred obcou
Desaťkilometrový beh od škvárového ihriska pred obcou Slovenská Ľupča cez Driekyňu a Pôlč. Viac informácií nájdete v našom staršom článku…

Tacteo Tour 2015

Europa SC, sobota, 6. jún o 9. hod.
Pingpongový turnaj TACTEO Tour 2015 s outdoorovými raketami. Štartovné na turnaj je päť eur. V cene štartovného je raketa Tacteo v hodnote desať eur, ktorú si každý účastník odnesie domov.

Battle of Urpin

Osemročné športové gymnázium, sobota, 6. jún o 9. hod.
Najväčšia crossfit súťaž na strednom Slovensku spolu s množstvom sprievodných aktivít. Viac informácií nájdete tu…

Slovenská literatúra vo francúzskom jazyku / La littérature slovaque en langue francaise

Záhrada CNK, sobota, 6. jún o 16. hod.
Prezentácia dvojjazyčnej francúzsko-slovenskej publikácie s textami dvanástich súčasných slovenských autorov preloženými do francúzštiny. “Mozaika súčasnej slovenskej literatúry – Mosaique de littérature slovaque contemporaine” a čítačka aj iných slovenských diel preložených do francúzskeho jazyka.

Melodic Metal Night vol.1

Rock Club Tartaros, sobota, 6. jún o 18. 30 hod.
V rámci metalového večera vystúpia kapely ako Endless Main z Banskej Bystrice i Zvolena, Within Silence z Košíc, Anthology z Nižnej a In Between zo Zvolena.

Grow up!

Klub 77,  sobota, 6. jún o 19. hod.
Turné k novému albumu žilinskej punkovej kapely Grow Up! s názvom Takí sme boli.

Štátna opera na amfiteátri: Nabucco

nabuccoAmfiteáter Banská Bystrica, sobota, 6. jún o 21. hod.
Zbor a orchester Štátnej opery sa cez víkend hromadne presunie do exteriéru Amfiteátra v Banskej Bystrici s operou Nabucco. Túto zborovú operu skomponoval Verdi na námet zajatia Židov v Babylónii. V starozákonnom príbehu sa ukrýva politický inotaj, vyjadrenie zápasu talianskeho národa v dobe risorgimetna. Dielo nadväzuje na veľkú tradíciu talianskej opery prvej polovice 19. storočia. Modlitba zajatých Židov „Va pensiero sull’ali dorate…“ sa stala tajnou národnou hymnou Talianov. Napriek tomu, že dobový politický podtext opery dnes už nie je naliehavý, riziko utláčania slabších národov silnejšími a potreba ochrany národnej identity sú vždy aktuálne. Vstupné je desať eur.

Tvorivé dielne pre deti v Tihányiovskom kaštieli

Tihányiovský kaštieľ,  nedeľa, 7. jún o 9. – 12. hod. a 13. – 17. hod.
Tvorivá dielňa sa bude niesť pod heslom Vytvor si svoju mokraď. Vstupné na tvorivú dielňu je euro a päťdesiat centov.

BDNR: Akvabatolárium

Bábkové divadlo na rázcestí, nedeľa, 7. jún o 10. hod.
Interaktívne predstavenie pre batoľatá a ich rodičov. Pokračovanie projektu Batolárium je určené pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov. Rôznymi formami Batolárií, inscenácií pre najmenšie deti a to už od 0 rokov, sa divadelní tvorcovia v európskych mestách zaoberajú už od roku 1987. Hry pre najmenších sú už úplne bežné v Taliansku, Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku či v severských krajinách. Bábkové divadlo na Rázcestí sa inšpirovalo týmito pokrokovými európskymi tendenciami a ako prvé divadlo na Slovensku uviedlo divadelný projekt pre batoľatá a ich rodičov Batolárium, na ktorý nadväzuje v poradí druhou inscenáciou.

Naučme deti športovať

ZŠ Golianova, nedeľa, 7. jún o 10. hod.
Naučme deti športovať je akcia na pomoc deťom trpiacim detskou mozgovou obrnou. Príďte si zašportovať, stretnúť svojich kamarátov a zatrénovať si s vašimi idolmi. Každý malý športovec bude odmenený. Po skončení súťažných disciplín bude nasledovať spoločná autogramiáda. Každé dieťa, rodič, sponzor, športovec svojím kúskom pomôžu k zlepšeniu zdravotného stavu detí trpiacich detskou mozgovou obrnou.

Deň detí na Fuggerovom dvore

Selce, Hotel Fuggerov dvor, nedeľa, 7. jún o 10. hod.
Sviatok detí oslavujeme aj v júni. Prvú júnovú nedeľu na Fuggerovom dvore na vás čaká bohatý program, súťaže, hry, zábava, diskotéka a kopec ďalších prekvapení.

Deň detí na ranči

Zvolen, Lunterov ranč Zvolen – Kráľová, nedeľa, 7. jún o 10. hod.
Koníky, zvieratká, dielničky, luky, vzduchovky, trampolíny, vystúpenia, prehliadka detských talentov. Akcia pre deti každého veku. Deti vstup a povozenie na koníku bezplatne.

plagat_romeo_a_julia_na_bystricky_sposob_leto_2015Tvorivé dielne pre deti v Thurzovom dome

Thurzov dom, nedeľa, 7. jún o 14. – 18. hod.
Tvorivá dielňa sa bude niesť pod heslom Rodostromy. Vstupné na tvorivú dielňu je euro a päťdesiat centov.

Rómeo a Júlia na bystrický spôsob

Matejov dom, nedeľa, 7. jún o 14. hod.
Darujte si netradičnú spomienku na nedeľné popoludnie v Bystrickom múzeu v podobe spoločnej fotografie v historických kostýmoch na balkóne Matejovho domu. Otvorené až do 30. septembra, od utorka do piatku o 10. hod. do 18. hod. a každú sobotu a nedeľu od 14. hod. do 18. hod.

BDNR: Tatranky

Bábkové divadlo na rázcestí, nedeľa, 7. jún o 16. hod.
Pre Tatranky a Tatrancov, ktorí majú radi neuveriteľné dobrodružstvá a vydajú sa na divadelnú cestu po Slovensku. Majú pred sebou veľkú úlohu, odhaliť niekoľko – zatiaľ nevedno koľko záhad, čo sa skrývajú pod menom Slovensko, slovenská nátura. Cesta je široká a čaká na každého, kto ju objaví! Pre deti od 6 rokov.