Tretí víkend roku 2018 je akciami poriadne nabitý. Preto sme pre vás pripravili výber najzaujímavejších podujatí, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Či už vás láka  divadlo, chcete ísť podporiť lídrov hokejovej Tipsport ligy, alebo sa ísť vyskákať na rockové koncerty, možností máte hneď niekoľko. 

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – MsHK Žilina

Zimný štadión, piatok 19. januára o 17.30 h
38. kolo hokejovej Tipsport ligy prinesie zaujímavé meranie síl, v ktorom naši Barani privítajú vždy nepríjemnú Žilinu. Barani okupujú aktuálne prvé miesto ligovej tabuľky, bude preto zaujímavé sledovať, či sa im prvé miesto podarí udržať.

TAJOMSTVO HRACEJ SKRINKY

Divadlo pod balkónom, sobota 20. januára o 17.00 h
Interaktívna činoherno-bábková hra. Predstavenie pre malých zvedavcov o tom, čo všetko skrýva čarovná hudobná skrinka. Účinkujú Ján Haruštiak a Veronika Čépeová. Predstavenie je vhodné pre MŠ a 1. stupeň ZŠ

VEREJNÉ KORČUĽOVANIE

Zimný štadión, sobota 20.1. od 17.00 do 18.30 a nedeľa 21.1. od 16.00 do 17.30 h

Ak si chcete urobiť pár kolečiek po ľade a máte ľadové korčule, prevetrať ich znovu môžete v hale B banskobystrického zimného štadióna. V piatok i nedeľu podvečer bude pre verejnosť otvorená práve tréningová ľadová plocha banskobystrického zimného štadióna. Vstupné je aj v tejto sezóne vo výške 2 € pre osoby nad 15 rokov a zľavnené vo výške 1 €.

ST. BLACK / JUŽNÁ 3D

Klub 77, Horná 54, sobota 20. januára o 20.00 h
Koncert spriaznených a personálne prepojených košických kapiel St.Black a Južná 3D. Druhú menovanú, žánrovo sa definujúcu ako „post-grunge-stoner-traumatic-alternative-rock“, ste mohli v 77-čke vidieť a počuť už v decembri 2016, keď predskakovali Slobodnej Európe. Pre St.Black to rovnako bude už niekoľkonásobná koncertná návšteva Banskej Bystrice a predvedú Vám svoj podladený „groovy dark HC/metal“.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Tihányiovský kaštieľ, nedeľa 21. januára 9-12.00 a 13-17.00 h, Thurzov som, nedeľa 21. januára 13-17.00 h
Kompletný program tvorivých dielní môžete nájsť na stránke Stredoslovenského múzea.

PSÍKOVIA Z ÚTULKU TÚLAVÁ LABKA

Tihányiovský kaštieľ, nedeľa 21. januára o 13-16.00 h
Nemé tváre, ktoré si zamilujete môžete podporiť tak, že prinesiete nepotrebné vodidlá, obojky, misky, prepravky, granule, hračky, koberce, ale zakúpením darčekových predmetov.

TRI LETUŠKY V PARÍŽI

Aula SZU, Bernolákova 8, nedeľa 21. januára o 19.00 h
Francúzska situačná komédia o tom, čo sa môže stať, keď si muž chce užívať výhody ženáča, no do svadby sa mu príliš nechce. V bezstarostných „zlatých šesťdesiatych“ si úspešný parížsky architekt, ktorý je presvedčeným odporcom monogamie a zároveň náruživým fanúšikom letušiek, udržiava spoločnú domácnosť s tromi snúbenicami súčasne. Všetky sú letušky, no každá z inej leteckej spoločnosti, a preto si svoj milostný život usporiada presne podľa letového poriadku. Pod heslom zmena je život si užíva život plnými dúškami – dva dni v týždni vždy s inou zo svojich snúbeníc. A v nedeľu má voľno. Ženy o sebe navzájom, samozrejme, ani netušia, a tak všetko funguje priam ideálne. Avšak iba do chvíle, keď v letovom poriadku nastanú zmeny. Vstupenky sú ešte v predaji v sieti Ticketportal.

AMERICKÝ BLACK-METALOVÝ VEČER

Rock club Tartaros, Námestie SNP 5, nedeľa 21. januára o 18.00 h
Na túto udalosť sa čakalo dlho a jednoznačným ťahákom akcie bude Volahn bok po boku Arizmendou. Chaos, uctievanie smrti, depresia sú textovým vyjadrením oboch surových black metalových projektov. Volahn sa však z veľkej časti venuje aj aztéckej mytológii a mysticizmu. Práve týmito témami sa halí celé turné Kalifornčanov s mexickými koreňmi. Špecifický zvuk BTC ocenia predovšetkým black metaloví nadšenci a fajnšmekri.

ROZPRÁVKOVÁ GEOGRAFIA: INDIÁNSKE ROZPRÁVKY

Bábkové divadlo na Rázcestí, nedeľa 21. januára o 16.00 h
Príbehy viacerých indiánskych kmeňov. Vhodné pre deti od 3 rokov.