Tretí februárový víkend ponúka skutočne množstvo rozmanitých hlavne kultúrnych, no aj športových podujatí v Banskej Bystrici ale aj v blízkom či vzdialenejšom okolí.   

Piatok 16. február

GHOST/PRÍZRAK

Divadlo Štúdio tanca v novom roku pripravuje  premiéru tanečnej inscenácie Ghost/Prízrak, ku ktorej si prizvalo vynikajúceho tvorcu, v zahraniční pôsobiaceho choreografa Petra Miku a mimoriadneho skladateľa Petra Zagara. Tvorba Petra Miku je pre našich divákov známa z divácky úspešnej inscenácie Posed. Vyznačuje sa dokonalým zvládnutím maxím ľudského tela, ktorého výsledkom je jemný aj silový, vždy však fyzicky náročný a atraktívny tanečný prejav.

Sobota 17. február

JANKO HRAŠKO

V Divadle pod balkónom klasickým rozprávkam už tradične šijú nové šaty. A nie inak je tomu aj v prípade známej Dobšinského rozprávky Janko Hraško.

SVETOVÝ DEŇ SPRIEVODCOV CESTOVNÉHO RUCHU

Banská Bystrica sa každoročne zapája do organizovania podujatí pri príležitosti Svetového dňa  sprievodcov cestovného ruchu. Hoci v kalendári pripadá tento deň na 21. februára, mesto pod Urpínom si ho pripomenie o štyri dni skôr. Predposlednú februárovú sobotu pozývame všetkých malých aj veľkých Banskobystričanov do sveta fantázie a rozprávok. Podujatia organizované v rámci Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu sa v meste pod Urpínom tešia veľkej obľube každoročne. Jubilejný, 15. ročník bude zameraný na rozprávky a rozprávkový svet.

Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu oživí rozprávkový svet

ANDER Z KOŠÍC A TRAJA Z RAJA

Spojenie legendy slovenského humoru Andera z Košíc – jeho veselých príhod s Eržou, Piťom spestrí spevácko-kabaretné trio troch mladých spevákov Traja z Raja. Ide o premiérový program v dĺžke 90-100 minút.

LYŽIARSKY PRECHOD PARTIZÁNSKOU REPUBLIKOU

Trasa 55. ročníka tohoto podujatia povedie z Donovál popod Jelenskú skalu na Šachtičku, odtiaľ cez Žiare a Selčiansku dolinu do lyžiarskeho strediska, kde je cieľ v Penzióne Čachovo-Selce. Trasa meria 26 km a vedie po vopred vyznačenej a upravenej lyžiarskej stope. Pre prihlásených účastníkov  je zabezpečená doprava osobitnými autobusmi z Banskej Bystrice na miesto štartu a tiež z cieľa naspäť do Banskej Bystrice. Štart bude v sobotu 17. februára 2018 o 8.45 h na Donovaloch.

Lyžiarsky prechod Partizánskou republikou Vás prevedie z Donovalov do Seliec

Nedeľa 18. február

DOBRÚ CHUŤ, VLK!

Niekedy sa v rozprávkach stane aj čosi celkom nezvyčajné. Čo sa však musí stať, aby sa stal z vlka vegetarián a zajačik zavýjal na mesiac? Rozprávka, ktorá odhalí, ako to dopadne, keď sa výchovy malého zajačika ujme starnúci uhundraný vlk. Hra významnej poľskej autorky Marty Guśniowskej, ktorá sa špecializuje na tvorbu pre deti a väčšina významnejších divadiel v Poľsku uvádza jej tituly pravidelne a s veľkým úspechom. V rozprávke sa narába s absurdnými zvratmi, nonsens je povýšený na tvorivý princíp.

LYŽOVAČKA NA HORÁCH

Víkend môžete stráviť aj aktívnym športom. Pripravili sme pre Vás ponuku lyžiarskych stredísk podľa vzdialenosti od Banskej Bystrice. V jednom článku si tak môžete prakticky prezrieť, ktoré lyžiarske stredisko je vhodné práve pre Vás.

Prehľad lyžiarskych stredísk v regióne: Vleky vás zvezú aj za pár eur

Pripravujeme pre Vás aj prehľad tipov na podujatia, kam by ste mohli vyraziť počas jarných prázdnin, ktoré budú v celom Banskobystrickom kraji už budúci týždeň.