Aj druhý októbrový víkend prináša množstvo podujatí, pre ktoré sa oplatí vytiahnuť päty z domu. Či už vás láka príroda, chcete spoznávať niečo nové alebo si zašportovať, možností máte hneď niekoľko.

DOD Badínskeho pralesa

Badín, sobota 14. októrba od 9.30 h

Tretí ročník tohto podujatia bude zameraný na enviromentálnu výchovu a lesnú pedagogiku v rámci jedinečnej atmosféry v Badínskom pralese. Ten je počas bežných dní dostupný len pre odborné exkurzie so sprievodcom z Lesov Slovenskej republiky. Počas Dňa otvorených dverí bude odvoz do pralesa zabezpečený kyvadlovou dopravou z lomu nad obcou Badín o 9.30, 10.30 a 11.30 h.

ZATVÁRANIE BANOŠA

Areál SOŠ Pod Banošom 80, Banská Bystrica, sobota 14. októrba od 10.00 h

Bohatý program láka najmä na farmárske produkty, tradičné remeslá a jedlá, ako sú napríklad jedlá z tekvice, ale aj na ukážky z práce včelárov a výroby ich produktov. Najmenší návštevníci podujatia budú môcť vyskúšať detskú školu varenia, tí viac prírodne založení sa môžu tešiť na ukážky vrúbľovania stromčekov. Podujatie ponúka každoročne aj bohatý sprievodný program, ktorého súčasťou tento rok budú farmársky trh, ukážky sokoliarstva, jazdenie na koňoch, či viacero ľudových hudieb.

BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA – GOOD ANGELS KOŠICE

ŠH Štiavničky, sobota 14. októrba od 18.00 h

4. kolo extraligy žien v basketbale.

PARKOURISTI BYSTRIČANOM

ZŠ Narnia na Okružnej ulici, sobota 14. októrba 16.00 h

Návštevníci sa môžu tešiť na rozprávanie o parkoure, jeho hodnotách a histórii v našom meste. Nebudú chýbať ani exhibície, ukážky skokov a príbehy parkouristov. Práve tie, priamo z úst detí či starších, priblížia ľuďom výnimočnosť tohto umenia pohybu a niektoré možno až šokujú. Podobne, ako aj bystrické parkourové tréningy, ktoré pravidelne prebiehajú každú nedeľu pri Pamätníku SNP, je vstup na toto podujatie zdarma.

MEDZINÁRODNÁ VÝSTAVA MAČIEK

Aula SZU, sobota a nedeľa 14. a 15. októrba od 10.00 h

Každoročne sa výstava teší bohatej účasti divákov z celého Slovenska. Už teraz sú so svojimi mačkami prihlásení vystavovatelia z mnohých krajín Európy – zo Slovenska, z Poľska, Čiech, z Maďarska a Rakúska. Posudzovať krásu, ladnosť a proporcie vystavovaných domácich miláčikov prídu medzinárodní posudzovatelia z Talianska, Španielska, Estónska a Slovenska.