Komu robí väčšie starosti výber darčeka pre svoju polovičku? Mužom alebo ženám? Pravdepodobne bude správna prvá odpoveď. Ak aj vy patríte medzi mužov, ktorí majú večné obavy z vyberania darčekov na akúkoľvek príležitosť, máme pre vás pár tipov.

Potrebujete niečo do domácnosti? Môže to byť skvelý darček, ale nie vždy vhodný

Darčeky môžeme deliť na množstvo rôznych kategórií a jedno takéto delenie môže byť aj na darčeky, ktoré sú zamerané čisto na obdarovanú osobu a na tie, z ktorého majú osoh aj ostatní členovia domácnosti. Že neviete, čo touto druhou kategóriou myslíme?

Predstavte si napríklad, že svojej partnerke kúpite špičkový Miele vysávač. Ak ho vo vašej domácnosti potrebujete, je to maximálne užitočný darček. Nie vždy sú však takéto darčeky vhodné. Ak chcete niečo osobnejšie, vysávač, či podobné darčeky si nechajte napríklad na Vianoce, keď si ho kúpite spoločne a ak ide čisto o sviatok vašej partnerky, napríklad narodeniny, či meniny, skúste niečo z nasledujúcich tipov.

Ak chcete niečo, čo poslúži výučne vašej partnerke, dobrou voľbou sú šperky a oblečenie

Jedným z najobľúbenejších darčekov pre ženy sú šperky. Ak sa obávate výberu veľkosti, vyhnite sa kúpe prsteňa a vyberajte napríklad náušnice. Ak sa nevyznáte v značkách šperkov, výberom šperku od Coeur de Lion neurobíte zle. Ide o ručne vyrábané šperky z Nemecka, takže o kvalitu spracovania a krásu dizajnu sa báť nemusíte.

A čo takto nejaké oblečenie? Pri kúpe oblečenia môžete mať taktiež menšie problémy s výberom správnej veľkosti, ale rovnako ako pri šperkoch platí, že keď dobre vyberiete druh oblečenia, ktorý chcete kúpiť, budete to mať značne zjednodušené. Pomerne ľahko sa kupujú napríklad legíny, ktoré sa vo veľkej miere prispôsobia postave vašej partnerky, či topy voľnejšieho strihu, pri ktorých až tak nezáleží, aby vašej polovičke „sadli“ na milimeter presne.