V piatok 9. decembra, od 15.00 do 20.00 h, sa v priestoroch komunitno-coworkingového centra 365.labb (Lazovná ul. 5) uskutoční netradičný trh, ktorý spojí módu, štýl hygge a tetovanie. Návštevníci si užijú vianočné nákupy produktov od lokálnych výrobcov, prémiovú kávu, punč, horúcu čokoládu a dokonca sa budú môcť dať potetovať.

Priestory 365.labbu budú 9. decembra patriť vintage móde a second-hand oblečeniu, ktoré vynovili mladí dizajnéri, vyznávajúci trend slow fashion. Ide o opak konzumného spôsobu nakupovania za lacno a veľa, ktorý škodí prírode a je nehumánny voči chudobným krajčírom v masových fabrikách Ázie. Na trhu bude na predaj tiež ručne robená keramika, makramé a izbové rastliny. Ak uvažujete nad tetovaním, stačí prísť a banskobystrický tatér Samuel Hromada vám na mieste pripraví návrh a ak budete súhlasiť, aj vám ho vytetuje.

Podujatia sa môže zúčastniť ktokoľvek, kto sa rád oblieka, kto by si rád zaobstaral nový kúsok do šatníka, do interiéru bytu alebo priamo na kožu. Pestrá škála predajcov ponúka množstvo nápadov aj na darčeky pre blízkych.

11 výrobcov ponúkne svoje produkty

Z odevných predajcov a výrobcov budete môcť kúpiť kúsky z dielne Veji Kočárik, Jarky Dadovej či Maríny Pivkovej, z obchodíkov vás bude čakať Moruša slow fashion, Košieľkovo, Vintidžovka, Teaseblaze.store, nádherné produkty budete môcť nájsť u výrobcov z Keramikárne a u Artricije. V neposlednom rade si budete môcť zaobstarať aj nový prírastok do rodiny v podobe rastlinky z Kvetárne. A ak ste milovníkom tetovania alebo plánujete nimi byť, určite neobíďte walk-in tetovanie u Samovražda tattoo art.

Podujatie organizuje lokálny bazárik Moruša slow fashion, coworkingové komunitné centrum 365.labb a finančne ho podporuje mesto Banská Bystrica.