Banskobystrickí futsalisti cestovali na horúcu pôdu do Nového Mesta nad Váhom, kde ich čakal náročný zápas s domácim mužstvom. Hráči MIBY chceli prelomiť nepriaznivú bilanciu.

Futbalshop Nové Mesto nad Váhom – MIBA Banská Bystrica 5:3 (3:0)

MIBA Banská Bystrica - Púchov_56
Ilustračné foto: Marek Odaloš

Góly: Kopčan 2, Doboš, Ondris, Prekop – Zehnal, Prikryl, Kútik
ŽK: Doboš (Nové Mesto)
Pred 150 divákmi rozhodovali: Matula, Zacher.

Zostavy:
Futbalshop: Kopčan – Ondris „K“, Doboš, Prekop, Jurčo, Ondrášek, Gažo.
MIBA: Škubák „K“ (Filadelfi) – Willwéber, Giertl V., Zehnal, Čief, Kútik, Gaško, Prikryl

Banskobystrickí futsalisti cestovali k tradičnému rivalovi v oklieštenej zostave, keď prišli len so siedmymi hráčmi a z toho bol jeden 16-ročný hráč z rodiaceho sa mužstva juniorov, ktoré bude hrávať Futsalovú extraligu juniorov. Vo vynovenej a zaplnenej športovej hale začali obidve mužstvá opatrne a v prvej desaťminútovke si vyloženú šancu nevypracovali, aj keď náznaky tam boli. Ako prvým sa podarilo skórovať domácim, keď sa z priameho kopu presadil domáci brankár Kopčan. Po tomto momente mali šance aj hostia, no zostali nevyužité aj nepresnosťou v zakončení alebo zákrokmi domáceho brankára. Do konca polčasu sa domácim podarilo ešte dva krát skórovať, keď najskôr dokázali využiť brejk 3 proti 2 Ondris a pred koncom prvého polčasu sa tečom presadil Doboš.

Do druhého polčasu hostia vstúpili s cieľom znížiť. Začali súpera napádať už na ich vlastnej polovici. Prinášalo to ovocie v podobe získavanie lôpt a tak dostali súpera pod tlak. Podarilo sa im znížiť, keď streleckú smolu prelomil Zehnal po prihrávke debutanta Gaška. Hostia mohli v zapätí pridať druhý gól, ale brejkovú situáciu výborne prečítal domáci brankár a vypichol finálnu prihrávku, z ktorej by pravdepodobne padol gól. Keď už boli hostia dobre rozbehnutí a dokázali pritlačiť súpera, dostali rozhodujúci gól po individuálnej chybe, keď pri rohovom kope nepokryli domáceho hráča a ten strelil štvrtý gól. Po tomto góle sa mužstvo MIBY odhodlalo k hre bez brankára. K vyloženej šanci ich domáci hráči nepustili a naopak oni pridali piaty gól, keď sa druhý krát presadil domáci brankár Kopčan, tento raz strelou cez celé ihrisko. Čiefovi chýbali len centimetre, aby jeho pokus vyhlavičkoval. Sedem sekúnd pred koncom ešte upravil skóre zápasu hosťujúci Kútik.

Dominik Škubák (kapitán MIBA Banská Bystrica):V týždni pred zápasom nás postihli zranenia a choroby hráčov, čo spôsobilo, že sme na zápas museli zobrať aj jedného juniora. V búrlivej a neférovej atmosfére hrali obe mužstvá od úvodu opatrne. Až po desiatich minútach dokázali domáci skórovať. Snažili sme sa o vyrovnanie, žiaľ neúspešne. Do šatní sme išli s trojgólovým mankom. Zvýšeným pohybom v druhom polčase sme dokázali znížiť, ale inkasovali sme štvrtý gól, po ktorom už neostávalo času na vyrovnanie, aj keď sme aspoň znížili.“

Ostatné výsledky:
Forever Mesto Púchov – ŽFA Žirafa Žilina 11:4 (4:3)
KSF Doxx Žilina – FC Bulls Divus Trnava 6:5 (2:3)
FSC Prievidza – Piešťany Dragons Podolie 3:9 (0:2)

9 Etna Nové Mesto nad Váhom 6 0 2 4 23:36 2

V piatok 13. decembra sa MIBA rozlúči s futsalovým rokom 2013 v zápase so Žilinčanmi. V športovej hale Badín si zmerajú sily s mladým mužstvom KSF Doxx Žilina, ktoré v posledných štyroch zápasoch neokúsilo trpkosť prehry. Všetci ste vítaní do Badína v piatok 13. decembra, výkop je naplánovaný na 19:45 hod.