V sobotu 22. júla obec Kordíky ožije piatym ročníkom podujatia O2 Kordícky Extrém. Začiatok pretekov je naplánovaný na 8.30 h, pri obecnom úrade.

Organizátori podujatia aj tento rok pripravili kultové bežecké preteky hrebeňom, zvážnicami a inými chodníčkami Kremnických vrchov. Náročné technické trate s úctyhodným prevýšením ponúknu dostatočnú výzvu pre každého milovníka behu.

Podujatie je súčasťou Marathon BB Tour 2017 a prinesie so sebou celkovo päť súťažných disciplín. Hlavnými disciplínami  sú behy na 26 120 metrov a 11 400 metrov. Zvyšné tri bežecké trate budú mať dĺžku dvesto, osemsto a štyritisíc dvesto metrov.

Vyhlásenie výsledkov a samotné dekorovanie víťazov prebehne od 12.00 h, pričom výhercov bude dekorovať starosta obce Kordíky. Oficiálne výsledky budú dostupné tiež na webovej stránke marathonbb.com po skončení podujatia. Približne o 12.20 hod, sa uskutoční aj žrebovanie o hodnotné ceny. Do žrebovania sú zaradení účastníci všetkých behov, s výnimkou behu na dvesto metrov (Beh Chrústov). Vyhrať ceny môžu aj všetci dobrovoľníci. Účastnícku medailu však organizátori garantujú iba osemsto prihláseným v rámci všetkých behov.

On-line registrácia je pre bežcov dostupná už len do štvrtka 20. júla. Bežci sa však budú môcť registrovať aj po tomto termíne, pričom bližšie informácie o registrácii po 20. júli nájdete v propozíciách na oficiálnej webovej stránke podujatia.