Novembrové zasadnutie mestského zastupiteľstva bude mať na programe hneď niekoľko zaujímavých bodov.

mestske zastupitelstvoV tieni šokujúcich výsledkov volieb do orgánov Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa bude v utorok od 9:00 konať zasadnutie mestského zastupiteľstva. Hneď na úvod budú poslanci hlasovať o proteste prokurátora ohľadom rozdielnosti výšky jednotlivých miestnych daní. Tie vo viacerých mestách nie sú v súlade s platnou legislatívou nastavenou predchádzajúcou vládou. Súčasná vláda sa ale zákon chystá opäť meniť, a tak predložený návrh predpokladá nevyhovieť protestu prokurátora.

Ďalším chúlostivým bodom bude vyhlásenie obchodnej verejnej súťaže na prenájom amfiteátra. Mesto požaduje investíciu 325-tisíc eur, ale doterajší záujemcovia o prevádzku tohto kultúrneho priestoru deklarujú, že takouto sumou nedisponujú.

Pokračovanie bude mať aj boj firiem o mestský informačný systém. Mesto navrhuje e-aukciu zrušiť a súťaž vypísať odznova. Vyvolávacia cena by však bola na úrovni 58-tisíc eur. Poslanecká väčšina presadzovala na posledných rokovaniach akceptovanie výsledku súťaže resp. priamy prenájom pôvodnému víťazovi BB EXPO. V prípade zrušenia súťaže má najsilnejší poslanecký klub SMER-SD, SNS, ĽS-HZDS dostatočný počet hlasov, aby priamy predaj odsúhlasil.

Podľa zákona musí zastupiteľstvo raz ročne prehodnotiť aj plat primátora. Návrh, ktorý ide do pléna predpokladá zvýšenie na 3210 eur mesačne. Doteraz poberal primátor 3068 eur mesačne.

Zasadnutie mestského zastupiteľstva začína o 9:00 vo Veľkej sieni Mestského úradu. Textový prenos môžete sledovať na stránkach BBonline.sk a videoprenos prostredníctvom regionálnej TV ESO.