Nový návrh zvýšenia spotrebnej dane z tabakových výrobkov „poteší“ nie jedného fajčiara.

Od februára 2020 budú platiť zvýšené sadzby nie len pre cigarety, ale aj pre tabak a bezdymové tabakové výrobky. Výsledok tohto kroku budú porovnateľné ceny s okolitými krajinami a v neposlednom rade, stále rastúci zisk zo spotrebnej dane týchto produktov. Cieľom rozhodnutia je aj ochrana zdravia obyvateľov. Otázka je, či z toho budú mať občania skutočný osoh, alebo budú len o niekoľko eur ľahší?

Chránia nás pred neduhmi, ale ochránia nás aj pred chudobou?

Koľkokrát niekto vyhlásil, že ak opäť zdražejú cigarety, prestane fajčiť. No v skutočnosti takto učinil len málokto. Väčšinou majú ľudia pre definitívne rozhodnutie úplne iné dôvody. Sú to najmä zdravotné ťažkosti, nový prírastok do rodiny, alebo zmena životného štýlu. Pozitívum pri väčšej spotrebnej dani z tabakových výrobkov má byť navýšenie štátneho rozpočtu. No predaj cigariet tým zrejme neklesne. Pokiaľ však nemienime prestať s fajčením, existuje spôsob ako ušetriť.

Ako ušetriť a fajčiť zároveň

V prípade, že sa vzdáte pohodlia, ktoré poskytuje krabička cigariet z ktorej si jednoducho vytiahnete hotovú cigaretu, máte možnosť vyskúšať cigaretovy tabak 1kg. Nielenže je lahodnejší a obsahuje omnoho viac čistého produktu, ako tabak v cigaretách. Ale pri kúpe väčšieho balenia už šetríte eurá.

Takisto, pokiaľ sa naučíte šúľať cigarety ručne, môžete si šúľať tenšie cigarety. Pri hutnosti a kvalite tohto druhu tabaku, máte aj pri menšom množstve dostačujúci pôžitok z fajčenia a z daného množstva vyprodukujete viac cigariet. Podstatný je aj fakt, že nemáte potrebu fajčiť toľko kusov, ako pri klasických cigaretách.

Väčšina ľudí, ktorí si začali tabak šúľať ručne, si pochvaľuje príjemnejšiu chuť a ušetrené peniaze.

Je veľa druhov cigaretových tabakov, v rôznych baleniach s odlišnou gramážou a cenou. Netreba sa báť v tomto smere trochu experimentovať a vyskúšať tak, čo vám najviac vyhovuje. Na klasickú škatuľku cigariet potom viac nepomyslíte.

Cigaretový tabak nie je nutné šúľať ručne, pretože si môžete zakúpiť cigaretové dutinky s plničkou dutiniek. S jej pomocou si viete efektívne a rýchlo „vyrobiť“ akékoľvek množstvo cigariet.

Navštívte smoke shop bratislava, kde okrem tohto sortimentu zoženiete širokú škálu fajčiarskych potrieb.