Ak hľadáte cestu ako svoje deti prilákať ku knihám, pomocnú ruku podáva projekt Literárna bašta v spolupráci s kníhkupectvom Artforum Banská Bystrica, ktoré pozývajú na obnovenú Detskú čitáreň s knihou Na kraji lesa.

„Na podujatí venovanom najmenším čitateľom nejde iba o samotné čítanie, ale aj o sprievodné aktivity, ktoré sú šité na mieru vždy k danému príbehu. S deťmi navyše budeme hovoriť aj o ich vlastných čitateľských zážitkoch,” hovorí organizátorka Detskej čitárne Renáta Ďurčíková.

Detská čitáreň, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 16. mája v banskobystrickom kníhkupectve Artforum, sa bude venovať knihe Na kraji lesa, teda najmä jej hrdinom syslíkovi Filipovi, korytnačke Alici, hlucháňovi Kamilovi a ich hľadaniu šťastného domova. Zvieratká totiž prestane baviť sladké prázdninové ničnerobenie a chcú v lete zažiť niečo výnimočné. Príbuzní im porozprávajú o dávnom idylickom mieste, kde žili ich predkovia. A ony si uvedomia, ako sa príroda a život zvierat vplyvom človeka neúprosne mení. Vďaka novým ľudským obyvateľom lesa sa ukáže, že stále je možné znovunavrátiť človeka a prírodu do stavu rovnováhy.

Čitárňou bude deti sprevádzať Monika Perecárová. Program je vhodný pre deti od 5 rokov. Kniha Na kraji lesa autorky Ľubice Schmarcovej a ilustrátorky Ilony Polanski vyšla vo vydavateľstve Egreš

Projekt Literárna bašta z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je jej hlavným partnerom.