Banská Bystrica dnes v rámci 26. kola Slovnaft extraligy privítala na svojom ľade bratislavský Slovan. V atraktívnom zápase sa blysol dvoma gólmi Sýkora, ktorý pomohol k výhre baranov v pomere 4:2.

HC ’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly: 13. Tománek, 15. Paľov (Cebák, Hamrák), 33. J. Sýkora (Šechný), 56. Sýkora (Šechný) – 9. Cartelli (Vaic, Kapuš), 29. Richard Huna (Lipiansky)

Zostavy tímov:

HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cuník. Kubka, Bambúch. Biro, Vizváry – Tománek, Hudec, Hlinka – J. Sýkora, Šechný, Hvila – Rumpel, Heizer, Kútny – Vartovník, Paľov, Hamrák.

HC Slovan Bratislava: Konrád – J. Kováčik, Bohunický. Cartelli, Hájek. Schnábel, Jendek. Bakoš, Janík – Kuľha, Kapuš, Hujsa – Richard Huna, Lipiansky, Vaic – Róbert Huna, Bulík, Demel – Skokan, Hudáček, Buc.

Zápas sa aj napriek presilovke baranov v úvode rozbiehal pomalšie. Prvú vážnejšiu šancu musel riešiť Konrád až v 6. minúte, kedy zneškodnil pokus Kútneho i dorážku Rumpela. Prišli však ďalšie vylúčenia a s nimi spojená presilovka hostí. Tí ju aj využili, a to presne v závere 9. minúty zásluhou Cartelliho. O čosi lepšie hrajúci domáci mohli následne vyrovnať, Konrád však Rumpelov strelecký pokus vytesnil. Vyrovnanie prišlo až v ďalšom priebehu, kedy sa vo vlastnom oslabení predviedol skvelou individuálnou akciou s gólovým zakončením Tománek. Banskobystričania navyše do prvej sirény prebrali vedenie, a to zásluhou Paľova a jeho teču Cebákovej strely. V závere tretiny mohol ešte zvýšiť Paľov, resp. vyrovnať Hujsa, v oboch prípadoch sa však predviedli brankári.

Úvod druhej tretiny mal na rozdiel od tej prvej rýchle tempo. O to sa postaral hlavne aktívny Tománek, ktorý viackrát pohrozil, raz dokonca nastrelil žrď. Slovan bol v ešte väčšej defenzíve ako pred odchodom do kabíny. O to viac zamrzel gól v 29. minúte, kedy vyrovnal Richard Huna. Slovan zrazu ožil, no Kapuš to so snahou prehnal a počas jeho dvojminútového trestu barani druhýkrát v zápase prebrali vedenie. Tentokrát sa v „závare“ po Šechného strele najlepšie zorientoval Sýkora. Veľkú šancu mali barani aj o tri minúty neskôr zásluhou Cuníka a Hudeca, Konrád však svojich podržal. Tempo hry sa následne upokojilo a stav 3:2 vydržal až do konca druhej tretiny.

Posledná tretina začala podľa očakávaní so značnou dávkou opatrnosti na obidvoch stranách. Slovan zlepšil defenzívu, keď sa ani pri vylúčení Kuľhu „nulapäťkám“ nepodarilo výraznejšie ohroziť brankára hostí. Po uplynutí domácej presilovej hry sa barani stiahli a začali kontrolovať hru v strednom pásme, pričom dávali dôraz na obranu svojej modrej čiary. Jednou z mála striel, ktoré musel Šimonovič zastaviť, vyšla z hokejky Kováčika. Nádeje v tejto fáze hry bezmocného Slovanu sa rozplynuli počas oslabenia, kedy 5 sekúnd pred koncom Bohunického trestu zvýšil na 4:2 druhým gólom Sýkora. Šimonovič mal už klasicky najviac práce až v posledných dvoch minútach, aj vďaka nemu sa však skóre viac nemenilo.