Banskobystričan Vladimír Výbošťok získal v nedeľňajšom večernom finále atletickej časti Svetových hier veteránov v Turíne zlato v šprinte na 100 metrov. Po strhujúcom behu porazil svojho najväčšieho súpera  Američana Kentona Browna o jedinú stotinu sekundy.

1. medailisti stovky M65Do nedeľňajšieho finále postupoval 66-ročný Výbošťok s druhým najlepším časom 13,02 sek. zo sobotňajších rozbehov, keď ten svoj vyhral. Najrýchlejší bol v druhom rozbehu jeho najväčší konkurent Američan Kenton Brown časom 12,83 sek. Finále stovky v kategórii M65 bolo na programe v nedeľu večer o 20-tej hodine Predtým ešte náš atletický veterán absolvoval finále v skoku do diaľky, a to v popoludní v 38 stupňovej horúčave. Odhodlal sa k dvom pokusom, oba boli bez prešľapu s najlepším výkonom 480 m a získal tak zlato. Následne musel rýchlo zregenerovať aby po dramatickom večernom šprinte na stovke dokázal vybojovať pre Slovensko aj druhé zlato vynikajúcim časom v protivetre 12,75s. Druhý Slovák vo finále stovky Milan Beliansky skončil časom 14,59 s na slušnom ôsmom mieste.

Slovenský dvojnásobný zlatý medailista sa teraz musí dať v Turíne dohromady. V piatok 9. augusta ho čakajú rozbehy na 200 metrov a v sobotu 10.augusta finále, v ktorom by chcel získať tretiu medailu ako bonus, lebo svoj „zlatý“ plán už splnil.

Vladimír Výbošťok je v súčasnosti držiteľom svetového rekordu vo svojej vekovej kategórii na stovke časom 12,37 sekundy. V prepočte podľa svetových atletických tabuliek zohľadňujúcich vek šprintéra je to čas na úrovni rekordu Usaina Bolta 9,58 sekundy.