Divadlo Štúdio tanca uvádza premiéru predstavenia Silver Liquid Silver Thread. Tento projekt bol vytvorený pod vedením svetovej hviezdy súčasného tanca Julyena Hamiltona. Premiéra tohto predstavenia sa uskutoční 18. a 19 apríla o 19. hod.

Julyen Hamilton počas 40 rokov svojej práce vytvoril okolo 100 autorských tanečných predstavení. V období 70. a 80. rokov, keď študoval a začal tvoriť vlastné choreografie bol jeho prístup k pohybu natoľko špecifický a odlišný, že vytvoril nový žáner v tanci. Hamilton inšpiroval svojou prácou nasledovné generácie tanečníkov, je uznávaný v celosvetovom kontexte ako priekopník v tanečnej improvizácii. V roku 1999 Julyen Hamilton vytvoril pre Divadlo Štúdio tanca predstavenie Niečo medzi nami.

Silver Liquid Silver Thread

dst hamiltonV stúpajúcom prílive emócií  sa  vynárajú príbehy a dychtivo sa dožadujú svojho miesta na slnku. Telo tanečníkov, jeho a jej myseľ, záblesk pohybu, mení sa na jazyk. ‘Strieborná tekutina, strieborná niť’ vyteká z tohto jazyka a je v ňom ukotvená. 

Tvorivý tím predstavenia:
koncept, idea, choreografia /  Julyen Hamilton
kostýmy / Marek Gašpar Šafárik
svetelný dizajn /  Ján Čief
tanec / umelecký súbor Divadla Štúdio tanca: Tibor Trulik, Lenka Rajchmanová, Marie Knapová, Maria Hernando Blasco, Jakub Jeňo. 

Ďalšie reprízy predstavenia:
streda 22.4.2015 o 19:00
streda 6.5.2015 o 19:00
streda 10.6.2015 o 19:00