Leteli ste už niekedy ponad naše mesto lietadlom? Ak nie, tak práve pre Vás je tu ďalší zo série tematických kvízov o Banskej Bystrici z dielne redakcie BBonline.sk. Dnes si vyskúšame, či viete rozoznať dominanty Banskej Bystrice podľa fotografie zo vzduchu.

Redakcia BBonline.sk pre Vás pripravila sériu viacerých zaujímavých kvízov, pri ktorých sa môzete otestovať, ako dobre poznáte naše mesto z rôznych hľadísk.

Dnešný kvíz, konkrétne jeho prvý diel, vznikol v spolupráci s tvorcami knižnej publikácie Banská Bystrica z neba, ktorá je počinom Milana Paprčku a kolektívu spoluautorov z vydavateľstva CBS.

V dnešnom kvíze si môžete overiť svoje vedomosti o Banskej Bystrici z nadhľadu. Tak čo, trúfate si? Veľa šťastia!

Čo sa nachádza na fotografii?

Na fotografii je Severný obchvat Banskej Bystrice. Obchvat bol vo výstavbe od roku 2009, slávnostné otvorenie sa uskutočnilo 27. júla 2012. Úsek je dlhý viac ako 5,5 km.

Ak vám tento kvíz išiel ako po masle, problém vám určite nebude robiť ani súťažná otázka, ktorú nájdete na Facebooku BBonline.sk. Do pondelka, 13. apríla sa tam môžete zapojiť do súťaže o spomínanú knižnú publikáciu Banská Bystrica z neba.

SÚŤAŽ❗️Vyskúšali ste si už svoje miestopisné vedomosti v kvízoch na BBonline.sk? Jeden ďalší sme pre vás tentokrát…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Štvrtok 9. apríla 2020