Aj v tomto týždni vám predstavujeme filmové novinky, ktoré prichádzajú do banskobystrického multikina Cinemax. Portál BBonline.sk opäť prináša súťaž o voľné lístky na ľubovoľný film.

SMRTEĽNÉ LŽI

Keď sa v New Yorku po prvý krát stretávame s finančným magnátom Robertom Millerom (Richard Gere) na oslave jeho 60. narodenín, javí sa ako stelesnenie úspešného amerického podnikateľa a dokonalého rodinného života. Za stenami jeho dokonalého sídla mu ale všetko prerastá cez hlavu. Zúfalo sa snaží dokončiť predaj svojho obchodného impéria skôr, než sa príde na jeho podvody. smrtelne_lziPokúša sa utajiť svoj dvojitý život pred manželkou Ellen (Susan Sarandon) a úžasnou dcérou a jedinou dedičkou Brooke (Brit Marling) a zároveň vybalansovať aféru s francúzskou predavačkou umenia Juliou Côte (Laetitia Casta).

Práve vo chvíli, keď sa chystá predať svoje problémové impérium, neočakávaný smrteľný omyl ho núti žonglovať so svojou rodinou, podnikaním a zločinom s pomocou Jimmyho Granta (Nate Parker), osoby z Millerovej minulosti. Jeden zlý krok naštartuje podozrievavého detektíva New Yorkskej polície – Michaela Bryera (Tim Roth), ktorého v jeho úsilí nič nezastaví. Miller bojuje o čas, ktorý nemá. Je konfrontovaný s limitmi svojho morálneho pokrytectva. Podarí sa mu to skôr, ako celá bublina praskne? Richard Gere bol za túto úlohu nominovaný na Zlatý Glóbus 2013

PÁR NENORMÁLNYCH AKTIVÍT

par_nenormalnych_aktivitKeď sa konečne Malcolm rozhodne zavesiť staromládenectvo na klinec a dovolí svojej priateľke, aby se k nemu nasťahovala, netuší, kto privandruje s ňou.

Po pár podivných udalostiach sa Malcolm s Keishou rozhodnú podivné aktivity natočiť a zistia, že Keishu posadol šialený duch. Malcolm povolá na pomoc kňaza, aby ducha z Keishy vyhnal a zachránil tak ich vzťah a predovšetkým Malcolmov sexuálny život. .

HOSTITEĽ

hostitelNa Zemi sa žije v mieri. Nie sú vojny, ani hladomor. Ľudia sú čestní, zdvorilí a ušľachtilí. Svet nikdy nebol dokonalejší. Ale už to nie je NÁŠ svet. Hostiteľ je nový príbeh od autorky fenomenálnej ságy Twilight Stephenie Mayerovej. A každý, kto si sériu Twilight obľúbil, bude spokojný aj teraz. Príbeh Hostiteľa sa odohrává v nedalekej budúcnosti, keď Zem čelí mimozemskej invázii, hlavné slovo však má láska a odhodlanie za svoju lásku bojovať. Kľúčovou postavou je mladá dievčina na hrane dvoch znepriatelených svetov. „Hostiteľ je sci-fi pre všetkých, ktorí nemajú radi sci-fi,“ vysvetľuje autorka knižnej predlohy Stephenie Mayerová.

Po úspešnej invázii teraz Zem kontrolujú neviditeľní mimozemšťania. Takzvané Duše preberajú kontrolu nad mysľou človeka, používajú jeho telo a zdanlivo bez zmeny žijú jeho život. Väčšina ľudí sa stala pre Dušu obyčajnou schránkou a hostiteľom.

AKO ZA STARÝCH ČIAS

ako_za_starych_ciasTri herecké legendy, traja držitelia Oscarov, si strihli úlohy starnúcich gangstrov, ktorí sa opäť dajú dokopy kvôli poslednej skvelej akcii. Val (Al Pacino) opúšťa po dlhých 28 rokoch brány väzenia, pred ktorými ho čaká najlepší kamarát Doc (Christopher Walken). Spolu s tretím parťákom Hirschom (Alan Arkin) sa chystajú na nočný záťah ako za starých čias. Hoci sú už trošku z formy, ich odhodlanie užiť si v ten večer zločin, drogy a baby je rovnaké ako pred rokmi. Pre jedného z nich má toto dobrodružstvo trpkú príchuť. Bývalý mafiánsky boss mu zadal nesplniteľnú úlohu. Jeho čas vyprší ráno – dovtedy sa musí rozhodnúť, na koho strane stojí a čo pre neho znamenajú starí priatelia. .

DETSKÉ KINO – HOTEL TRANSYLVÁNIA

(Víkend 6.4. – 7.4.2013 o 14:10)

Vitajte v hoteli Transylvánia! V Drakulovom luxusnom päť hviezdičkovom hoteli, kde sa môžu všetky najznámejšie svetové monštrá – Frankenstein a jeho Nevesta, Múmia, Vlkodlaci, Zombie, Gremlini a všetci ostatní – stretávať a byť ďaleko od všetkých v bezpečnom prostredí bez ľudí. Ale Drakula má ešte dôležitejší dôvod, prečo držať obyčajných smrteľníkov ďaleko od Hotela Transylvánia: aby ochránil Mavis, svoju milovanú dcéru, ktorá práve oslavuje svoje 118 narodeniny….

ARTMAX – Môj pes killer

(Utorok 9.4.2013 o 20:30)

Marek žije s otcom a rasistickými priateľmi. Jeho život sa dramaticky otrasie, keď objaví tajomstvo matky, ktorá ho opustila pred mnohými rokmi. Film je okrem hlavnej témy rasizmu aj o snahe prežiť a niekam patriť. S tým súvisí aj to, ako sú pre nás dôležité istoty, viera – niekedy až bezhlavá, a aj to, akú veľkú rolu zohráva v tom všetkom hrdosť a kam môže viesť strach z prípadnej straty spoločenského postavenia.

KRVAVÝ UTOROK S FILMOM EVIL DEAD

evil_dead(Utorok 9.4.2013 o 20.40 h)

To, čo si pre vás v Cinemaxe pripravili na utorok 9. apríla 2013, bude mať naozaj veľké grády. Chystajú pre vás krvavú akciu s hororom Evil Dead. Už len samotný trailer nasvedčuje tomu, že táto akcia je určená najmä pre silné povahy a milovníkov strašidelných filmov.

Okrem desivého hororu vás privítame krvavým welcome drinkom, v tombole budete môcť vyhrať super strašidelné darčeky, a navyše si film budete môcť pozrieť v absolútnej predpremiére.

Okrem toho v multikine Cinemax: Nepoužiteľní, G.I. Joe: Odveta 3D, Spring Breakers, Vedľajšie účinky, Cesta do krajiny Oz 2D, Štvorlístok v službách kráľa, Babovřesky, Na šrot, Mama, Krúdovci 3D, Jack zabijak obrov 3D, Smrtonosná pasca: Opäť v akcii.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 10. apríla 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Uveďte nám aspoň tri filmy, v ktorých hral Richard Gere jednu z hlavných úloh?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Katarína Fabušová.