Aj tento týždeň vám prinášame prehľad filmových noviniek, ktoré pre vás pripravuje banskobystrické multikino Cinemax v tomto týždni. Opäť nezabúdame ani súťaž o voľné lístky na ľubovoľné filmové predstavenie.

CILILING A TAJOMSTVO KRÍDIEL

Štúdio Disney pozýva divákov na výpravu s Cililing, jednou z celosvetovo najznámejších a najobľúbenejších postáv, do zakázaného sveta, kde víla uskutoční najväčší objav svojho života. To a ešte omnoho viac ponúka úžasný nový Disneyho film o vílach – Cililing a tajomstvo krídiel.

Animované dobrodružstvo pre celú rodinu je fantastickým príbehom, ktorý vezme Cililing zo slnečného sveta Údolia škriatkov, cez „veľký predel“ do záhadného Zimného lesa. Na scénu uvádza nové zimné víly a odhaľuje magické tajomstvo – Cililing má sestru, rovnako živú a hravú Zimozelku.

Film pod hlavičkou DisneyToon Studios režírovali Peggy Holmes a Bobs Gannaway. Cililing a tajomstvo krídiel produkoval Michael „Makul“ Wigert a výkonným producentom bol oscarový John Lasseter. Scenár napísali režiséri Holmes a Gannaway spolu s Ryanom Roweom a Tomom Rogersom. Pôvodnú hudbu zložil Joel McNeely. V originálnom znení sa v dabingu objavujú slávne mená ako Anjelica Huston, Timothy Dalton alebo Lucy Liu.

CIGÁNI IDÚ DO VOLIEB

Cigáni idú do volieb sú príbehom Vlada Sendreia, Róma s minulosťou bitkára, v súčasnosti hyperaktívneho aktivistu v treťom sektore, kultúre, lídra skupiny Kokavakére Lavutáris, ktorý sa pripravuje na vytúženú budúcnosť: byť zvoleným zástupcom, politikom. Má rómsky aktivista a jeho cigánsky volebný tím šancu uspieť v „bielej“ spoločnosti?! Napriek školeniu odborníka z americkej nadácie zažívame neuveriteľne živelnú predvolebnú kampaň, tragikomické situácie i expedíciu do rómskych ghiet na okraji spoločnosti. Zároveň je ale príbeh Vlada Sendreia aj moderným osudom slovenského Róma 21. storočia. Z jedného z Cigánov, stojacich v rade na podporu sa postupne stal spoločensky aktívny a známy človek. Dnes je nepísaným „vajdom“, autoritou nielen v svojom domácom spoločenstve, ale i reprezentantom kraja, rodnej Kokavy nad Rimavicou. Zvyšku Slovenska je známy aj vďaka vystúpeniu skupiny Kokavakére Lavutáris alias Sendreiovci, hrajúcej pôvodnú a populárnu rómsku hudbu, a zároveň i úspechu, ktorý pre nich znamenalo nahrávanie hudby s hudobným producentom Hansom Zimmerom, ktorý si ich hudbu vybral do filmu Sherlock Holmes – Hra tieňov (r. G. Ritchie). .

EDGE OF WATCH

Keď policajt končí šichtu, spíše do protokolu záznam zo služby – príchod na miesto činu, zadržanie osoby, zatknutie podozrivého… posledná vec, ktorú napíše je ‘UHS’ a presný čas. Vyslúžili policajti vám povedia, že jedna vec sa udeje za každých okolností a tou je UHS – ukončenie hliadkovej služby (End of Watch) a odchod domov. Ak domov neodídete, tiež sa to nazýva ukončenie hliadkovej služby.”

Pri rutinnej cestnej kontrole zabaví dvojica mladých policajtov (Jake Gyllenhall a Michael Peňa) zopár zbraní a nejaké peniaze. Netušia však, že oboje patrilo neslávne známemu pouličnému gangu, ktorý ichvďaka tejto akcii odsúdil na smrť.

Film režiséra Davida Ayera (Training Day, Jednotka rýchleho nasadenia) sa zaskvel tento rok na festivale v Toronte a získal si priazeň nielen divákov, ale i filmových kritikov, ktorí oceňujú predovšetkým jeho autentickosť a skvelé herecké výkony 2 hlavných hrdinov.

ARTMAX – KRÍŽ CTI

(Utorok, 13.11. 2012 o 20:50)

„Inšpirované historickými udalosťami”

Vysoko nad drsnou nórsku divočinou sa po prudkom vzdušnom útoku vzájomne zostrelia anglickí a nemeckí piloti. Izolovaní od okolitého sveta musia bojovať, aby prežili krutú zimu. Hoci vojna z nich urobila nepriateľov, postupom dní je ťažké udržať vzájomnú nenávisť a zlobu. Cez spoločnú túžbu prežiť sa zrodí nezvyčajné priateľstvo. Vojna je popri tom všetkom úplne absurdná.

DETSKÉ KINO – ARTHUR ZACHRÁNI VIANOCE

(Víkend 10. 11. – 11. 11. 2012 o 14:20)

Animovaná rodinná komédia konečne odhaľuje neuveriteľnú odpoveď na doposiaľ nezodpovedanú otázku každého dieťaťa: „Ako dokáže Santa doručiť darčeky všetkým deťom na svete za jedinú noc?“ Odpoveď: Santova rozveseľujúca a dobre prešpekulovaná akcia, ktorú ukrýva pod Severným pólom je v plnom prúde…. Avšak základom filmu je príbeh rodiny v znamení vianočnej klasiky – rodina v štádiu komickej nefunkčnosti a málo pravdepodobný hrdina Arthur s naliehavým poslaním, ktoré musí byť dokončené na Vianoce ešte pred tým, než začne svitať…

TWILIGHT – PREDPREMIÉRA

Prvá časť Twilight sága: Úsvit – začína 14. 11. 2012 o 21:00 a druhá časť začína minútu po polnoci zo 14. na 15. novembra. (15. novembra o 00:01).Vstupenku na premietanie týchto dvoch filmov si môžete kúpiť iba na pokladni kina. Je možné kúpiť si iba vstupenku na obe časti spolu.

V ostatné dni sa už budú predávať iba vstupenky na druhú časť filmu.

Záverečná časť svetoznámej upírskej ságy nás naposledy zavedie do sveta, kde upíri a vlkolaci bojujú nielen o svoju lásku, ale aj o vlastné životy. Novorodené upírka Bella a jej manžel Edward môžu byť konečne navždy spolu a šťastní, ale príchod ich pozoruhodnej dcéry Renesmee uvedie do pohybu nebezpečný reťazec udalostí, ktoré pre nich môžu skončiť katastrofou. Rodina Cullenovcov sa ale rozhodne bojovať a kontaktuje priateľov z celého sveta, aby spojili svoje sily a postavili sa vládnúcemu rodu Volturiovcov. Veľkolepá bitka, kde víťazstvo môže všetko zmeniť, práve začína.

BABSKÁ JAZDA – SVADBA MEDZI CITRÓNMI

(20.11.2012 o 18.00 h)

Milé dámy,
CINEMAX pre vás pripravil ďalšiu babskú jazdu, tentokrát s filmom „Svadba medzi citrónmi“, kde sa v hlavnej úlohe predstaví, síce nie najmladší, ale stále neodolateľný Pierce Brosnan.

Je to mimoriadna romantická komédia od režisérky Susanne Bier, ktorá spĺňa všetky definície tohto žánru, napriek tomu sa nebojí ani vážnych tém. Dve veľmi odlišné rodiny sa stretávajú v nádhernej, starej talianskej vile, na brehu mora, uprostred citrónového sadu. Dôvodom stretnutia je romantická svadba, ktorá je dokonale naplánovaná do posledného detailu. Stretnutie rodinných príslušníkov, starých lások a kamarátov vynesie na povrch množstvo vášne. Susanne Bier vo svojom novom filme „Svadba medzi citrónmi spojila s citom a istotou tému lásky, absurditu, humor, šteklivé dialógy, jemne vykreslené charaktery a zdanlivo jednoduché životné pravdy. Všetko, čo je treba k šťastnému životu, je láska. Aj keď si myslíme, že je už koniec, možno práve vtedy všetko začína.

Užite si welcome drink, získajte super darčeky a zapojte sa do tomboly o Perfektné ceny.

Okrem toho hráme: Hotel Transylvánia 3D, Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva 2 aj 3D, amsaru, Skyfall, 7 dní hriechu, Sinister, Paranormal Activity 4 a 96 hodínodplata.

Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Aj tento týždeň hráte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 14. novembra 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Ako sa volá hlavný aktér novej slovenskej snímky Cigáni idú do volieb?

Súťaž je ukončená. Víťazom sa stal Peter Marček.