Banskobystrické multikino CINEMAX opäť prináša filmové premiéry. Už od štvrtka 27. júla môžete vzhliadnuť romantickú komédiu podľa skutočnej udalosti Srdcu nerozkážeš alebo francúzsku komédiu Srdečne vás vítame, ktorej režisérom a scenáristom je Philippe de Chauveron. Nadšenci akčných kriminálok si prídu na svoje vo filmovej novinke Baby driver.

BABY DRIVER

Akčné krimi Edgara Wrighta rozpráva príbeh hudbou posadnutého mladíka menom Baby (Ansel Elgort), ktorý robí šoféra bankovým lupičom. Keď sa zamiluje do čašníčky Debory (Lily James), chce dať zbohom kriminálnej minulosti a začať nový život so ženou svojich snov. Jeho šéf (Kevin Spacey) sa však najlepšieho únikového šoféra tak ľahko nevzdá…

SRDCU NEROZKÁŽEŠ

Kumail je stand-up komik, príležitostný vodič Uber taxi a najväčší fanúšik Aktov X. Emily študuje psychológiu, má zmysel pre humor a rozhodne sa teraz nechce viazať. Teda aspoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komikov. Duchaprítomný Kumail, Emily okamžite padne do oka a aj keď obaja tvrdia opak, skoro je jasné, že nepôjde  o záležitosť na jednu noc. Nádejne sa rozvíjajúci vzťah, ale naruší záhadná choroba, ktorá Emily uvrhne do umelého spánku… Až v nemocnici sa stretne Kumail s jej svojráznymi rodičmi, ktorí sa napriek začiatočnej nedôvere s Kumailom postupne zbližujú, čo generuje množstvo vtipných situácií. Inteligentná romantická komédia z produkcie Judda Apatowa (40 rokov panic, Nabúchaná) rozpráva skutočný príbeh amerického komika, ktorý vo filme hrá sám seba a je tiež spoluautorom scenára.

SRDEČNE VÁS VÍTAME

V hlavnej úlohe sa predstaví švihnutý Christian Clavier ako Jean-Etienne Fougerole, ktorý je veľmi rešpektovanou osobnosťou francúzskej literárnej scény. Tento humanista a vrcholný intelektuál žije vo svojom svete po boku bohatej manželky a je totálne odtrhnutý od reality. Čo sa mu stane osudným, keď v televíznej debate propaguje svoj nový román Srdečne vás vítame. Rieši v ňom totiž tému ako pomôcť ľuďom v núdzi, ľuďom bez domova a na úteku. V televízii v priamom prenose vzdoruje silnej kritike zo strany prítomného oponenta, ktorý ho slovne napadne, že síce pekne píše, ale v reálnom  živote sa tým nie je schopný ani ochotný riadiť. A tak Jean-Etienne, aby dokázal svoju ústretovosť k potrebným celého sveta, verejne vyzve akúkoľvek rómsku rodinu k spoločnému spolužitiu u nich doma. Stačí, keď zazvoní pri bráne jeho sídla a budú radostne vítanými hosťami. A rozohnený Jean-Etienne rovno na kameru nadiktuje aj svoju adresu. Nemôže sa potom čudovať, že u neho v ten istý deň večer zazvoní zvonček a za bránami stojí usmievavý Babik so svojou početnou rodinou. Jean-Etiennovi neostáva nič iné ako svoj verejný sľub dodržať. Netuší, že ho spolu s rodinou čaká jedna z najťažších životných skúšok a hlavne brutálny test miery tolerancie, solidarity a humanizmu.

ARTMAX FILM – SAFARI

(Utorok 01.08.2017 o 20.10 hod,)

Afrika. Divočina. Divoké zvieratá. Nemeckí a rakúski turisti na ne poľujú. Film o dovolenke, zabíjaní a ľudskej náture… Lovecký ranč v Namíbii a niekoľko turistov, ktorí si prišli spríjemniť dovolenku streľbou na trofeje. Ale kto je tu vlastne lovec a kto korisť? Pozorovateľ  ľudskej prirodzenosti Ulrich Seidl sa po prieskume rakúskych pivníc zameriava na témy, ktoré z iného uhla skúmal v prvej časti trilógie Raj. Jeho štylizovaný dokument nás tento krát zavedie do raja lovcov trofejí, medzi zebry, antilopy, impaly a ďalšie tvory, ktoré sa tešia pozornosti nemeckých a rakúskych turistov so zbraňami. Bizarný svet, kde sa stretávajú iniciačné rituály, nerovnosti, kolonializmus i ľudská hlúposť, umožňuje autorovi použiť typickú irónii a vystihnúť detaily ľudskej nátury.

ARTMAX KONCERT – DAVID GILMOUR V POMPEJÁCH

Štyridsaťpäť rokov od slávnej show, z ktorej vznikol dokumentárny film Pink Floyd v Pompejách, sa David Gilmour vracia na miesto činu. Skladateľ, spevák a gitarista legendárnych rockerov odohral v júli 2016 v kulisách ruín najstaršieho amfiteátra na svete dva spektakulárne koncerty. Zo záznamu vznikol ohromujúci snímok, v ktorom zaznejú hity Gilmourovej sólovej kariéry aj klasiky z vrcholných rokov kapely Pink Floyd. Zatiaľ čo koncert Pink Floyd v 70. rokoch bol kvôli nakrúcaniu bez divákov, tentokrát dvojitú show pod Vezuvom sledovalo 3 000 fanúšikov Davida Gilmoura. Skladby z Gilmourových sólových albumov Rattle That Lock a On An Island dopĺňajú chronicky známe skladby Pink Floyd vrátane ´One of These Days´, ´Wish You Were Here´ alebo ´Comfortambly Numb´. Atmosféru koncertu dotvára dokonalá audiovizuálna show plná laserových efektov, pyrotechniky a videoprojekcií na obrovskej oválnej obrazovke. „Hoci už nehrá do pol tela nahý, inak ako by sa David Gilmour vôbec nezmenil – má stále rovnako krásny hlas a jeho gitara znie stále s rovnakou hĺbkou aj ostrosťou smutného blues,“ líči v päťhviezdičkovej recenzii The Guardian. Legendárny koncert speváka a gitaristu Pink Floyd si môžete vychutnať počas stredy 13. septembra, a to od 20-tej hodiny.

ARTMAX KONCERT – JONAS KAUFMANN: MOJE TALIANSKO

Na svete nie je ďalšie miesto, ako Taliansko: to slnko, morská soľ a vôňa citrusov miešajúca sa s kávou, zvodný pohľad a neporovnanteľná hudba priamo od srdca. Anca Monica Pandelea nakrútila presne taký film o Kaufmannovi, film plný taliančiny, talianskeho spôsobu života, kultúry a samozrejme hudby. Jonas Kaufmann sa tým rozhodol vzdať hold svojmu milovanému Taliansku a kultúre, ktorá ho ovplyvnila a priviedla k opere. Puccini a Verdi nie sú hlavnými menami koncertu, ale hity legendárnych tenorov, akými boli Enrico Caruso či Lucia Dalla áno. Koncert bol nahraný v Teatro Carignano v Turíne s doprovodom Orchestra Sinfonica Nazionalle della RAI na čele s dirigentom Jochenom Riederom. Artmax koncert si môžete vychutnať iba v utorok 22. augusta o 19-tej hodine.

KINO NA DVA KLIKY

Kúpa vstupeniek online je ešte výhodnejšia. Spravíte len pár klikov a svoju vstupenku máte v mobile. Rýchlo, jednoducho, kedykoľvek a z pohodlia domova. Nemusíte nič tlačiť a uchovávať, stačí ak prídete do kina a preukážete sa QR kódom, ktorý ste obdržali do mailu v mobile.

A keďže multikino CINEMAX oslavuje 11. narodeniny, každá vstupenka zakúpená online (od 1.7. do 31.8.2017) je zaradená do súťaže o exotickú dovolenku v Ománe, zájazd na svetovú premiéru v Londýne, rodinnú dovolenku na Slovensku, súkromnú projekciu vybraného filmu pre vás a vašich kamarátov a ďalšie skvelé ceny. Spolu tak bude rozdaných viac ako 1 100 cien.

Čím viac vstupeniek kúpite online, tým máte väčšiu šancu na výhru. Výherca hlavnej ceny, ako aj výhercovia vedľajších cien budú známi v pondelok 4. septembra, pričom 136 výhercov ďalších cien bude vyžrebovaných vždy každý týždeň v piatok.

Okrem toho v multikine CINEMAX:  Autá 3 2D, Špina, Dunkirk, „Bocian“ Riško, Valerián a mesto tisícich planét 2D aj 3D,  47 metrov, Vojna o planétu opíc 2D, Spider-man: Návrat domov 2D, Ja zloduch 3 2D aj 3D, Láska stojí za všetko a Ako sa stať zlatokopom.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Súťaž! Hrajte o voľné lístky do kina

Portál BBonline.sk vám v spolupráci s multikinom CINEMAX Banská Bystrica prináša súťaž, v ktorej môže jeden z vás získať voľné lístky na ľubovoľné filmové premietanie. Stačí do pondelka 31. júla vyplniť náš súťažný formulár a šťastie sa môže usmiať aj na vás.

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Monika Skojcová.