Aj počas leta si diváci nachádzajú čas na kino. Banskobystrické multikino CINEMAX neponúka len možnosť príjemne strávených chvíľ v klimatizovaných sálach s výborným občerstvením pri pohľade na najnovšie filmové novinky. Už počas víkendu je pripravené špeciálne premietanie filmu Šmolkovia pre všetky deti a v auguste sa dámy môžu tešiť aj na ďalšiu Babskú jazdu.

WOLVERINE

wolverineWolverine (Hugh Jackman), najslávnejší hrdina zo ságy X-Men, sa vo svojom novom dobrodružstve pozrie do súčasného Japonska, aby tam otestoval svoju nesmrteľnosť na ostrí samurajských mečov. V tomto pre neho úplne neznámom a nezrozumiteľnom svete sa stretáva nie len s mužom, ktorému v minulosti zachránil život, ale aj so svojou najväčšou Nemezis: osudovou pomstou, ktorej sa nemôže vyhnúť, ale môže s ňou bojovať a dúfať vo víťazstvo alebo aspoň záchranu.

Z tejto neľútostnej bitky na život a na smrť so samurajským klanom však Wolverine odchádza navždy poznamenaný. Prvýkrát v živote sa cíti zraniteľný, ocitá sa na samej hrane svojich fyzických a psychických možností. Zďaleka už nebojuje len so smrtiacimi zbraňami nepriateľov, ale aj s vlastnou smrteľnosťou. Z týchto vnútorných a vonkajších bojov sa potom ale vracia omnoho silnejší a nebezpečnejší, ako kedykoľvek predtým.

[youtube WQIC9PhoyNA 640 360]

ARTMAX – KAUZA CERVANOVÁ

(Streda 30.7.2013 o 19:30)

Pred 37 rokmi bola zavraždená študentka medicíny Ľudmila Cervanová, dcéra plukovníka Cervana, ktorý sa zúčastnil na niekoľkých utajených misiách v arabských krajinách. Od roku 1976 prebiehalo frenetické vyšetrovanie, nasledovala osobná zainteresovanosť prezidenta republiky Gustáva Husáka do prípadu a desiatky výsluchov zadržaných a obvinených, vydieranie, manipulácie, falošné priznania, utajovanie informácií, a masívna propaganda v médiách. V roku 1981, po piatich rokoch vyšetrovania, socialistické súdy odsúdili skupinu siedmich mladých mužov. Spolu na 108 rokov. Boli navrhované tri tresty smrti, ktorým unikli len o vlások. V najťažších väzniciach Československa si každý z nich odsedel dlhé roky. Bez dôveryhodných dôkazov a svedectiev.

Nežná revolúcia v roku 1989 priniesla šancu na nový proces. V roku 2004 boli obžalovaní, napriek novým dôkazom spochybňujúcim ich vinu, opäť odsúdení. Dnes je z nich sedem starnúcich mužov so zmarenými životmi, ktorí súboj so slovenskou justíciou prehrali a predsa stále bojujú o svoju nevinu a očistenie. Tvrdia, že boli zapletení do politicko-súdnej konšpirácie komunistického režimu. Čakajú na rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva – poslednej inštancie, ktorá môže rozhodnúť, či zomrú ako vrahovia.

kauza cervanovaDokumentárna tragédia o práve na spravodlivosť je osemročnou detektívnou výpravou režiséra Roberta Kirchhoffa do temných hlbín dodnes neuzatvoreného a medializovaného prípadu únosu, znásilnenia a vraždy mladej medičky.

Kto sú odsúdení? Kto sú ľudia, ktorí o prípade rozhodovali? Kto sú svedkovia a kto sú ľudia označení políciou za svedkov? Ako je možné, že tí, ktorí by mali dnes s pocitmi viny mlčať – hovoria otvorene a naopak tí, ktorí by mali byť presvedčení o ich vine – nechcú vypovedať? Dlho očakávaná dokumentárna tragédia skúma šokujúce zákulisie najdlhšieho prípadu v dejinách československej justície, ktorý sa začal v roku 1976. Odkrýva tajné spisy, hry ŠtB-ákov a komunistických politických elít, spovedá svedkov, ktorí nikdy nestáli pred súdom, ozrejmuje nové skutočnosti a fakty o jednej z najväčších tráum slovenskej justície. V neposlednom rade prináša osobné výpovede mužov, ktorým sa nekonečný a tajomný prípad stal celoživotným údelom a nočnou morou. Kriminálny čin je prostriedkom k zobrazeniu mechanizmu strachu, absurdity a podivuhodného riadenia osudu, ktorý prechádza od obdobia normalizácie až do súčasnosti.

[youtube 2SK5k8QrQCI 640 360]

ŠMOLKOVIA OPÄŤ V KINE – EXKLUZÍVNA PROJEKCIA

smolkovia_projekciaPrvá časť rozprávky šmolkovia sa vracia do kín! Exkluzívne v sieti CINEMAX si môžete pozrieť svojich obľúbených šmolkov už túto sobotu a nedeľu (27. a 28. júla 2013). Vstupné na toto predstavenie je neuveriteľných 2,80 Eur bez ohľadu na to, či pôjde o 2D alebo 3D projekciu. Každý detský divák dostane malý darček a bude môcť vyhrať v rozprávkovej tombole. Dobre sa zabavíte a budete sa o to viac tešiť na ďalšie pokračovanie svojej rozprávky. Od 1. augusta na vás v kinách budú čakať Šmolkovia 2..

O čom je ale prvý film o legendárnych modrých postavičkách? Šmolkovia sa v celovečernom 3D filme dostanú až do New Yorku. Ani tu však nie sú v bezpečí pred zlým čarodejníkom Gargamelom, ktorý im opäť nedá pokoj. Keď sa ich aj tento krát snaží dostať z dedinky preč, šmolkovia sa zo svojho malého čarovného sveta prenesú do úplne neznámeho sveta – toho nášho! Ocitnú sa uprostred newyorského Central parku a musia nájsť cestu späť do svojej dedinky, skôr ako ich Gargamel vystopuje.

[youtube eL5dZSst2ho 640 360]

BABSKÁ JAZDA – MY SME MILLEROVCI

millers_A4(13. augusta o 18.00 h)

Multikino CINEMAX Banská Bystrica pre vás opäť pripravilo jedinečnú Babskú jazdu s filmom My sme Millerovci. Túto zábavnú komédiu, ktorá vás zaručene pobaví si môžete pozrieť na babskej jazde v slovenskej predpremiére. Filmom vás bude sprevádzať dokonalo vychladený welcome drink, úžasné darčeky pre každú diváčku a tombola plná výnimočných cien. Hoďte za hlavu všetky starosti a prídťe sa k nám odreagovať: 13.8.2013 o 18:00 vo vašom multikine CINEMAX.

David Burke (Sudeikis) je podradný dealer trávy, ktorého klietami sú šéfkuchári a matky voziace svoje deti na tréningy. Ale nie deti – predsa len má svoje zábrany. Čo by sa teda mohlo pokaziť? Veľa. Pochopiteľne sa snaží byť čo najviac nenápadný. Nie práve najpríjemnejším spôsobom zistí, že žiadny dobrý skutok nezostane nepotrestaný. Snaží sa pomôcť niekoľkým lokálnym puberťákom a skončí okradnutý triom punkových bezdomovcov.Ukradnú mu zásoby aj hotovosť a on má zrazu voči svojmu dodávateľovi Bradovi (Ed Helms) obrovský dlh. V snahe zachovať si čistý štít a udržať si dobrý zdravotný stav David nemá na výber. Musí sa stať prvotriednym drogovým pašerákom, ktorý dostane za úlohu priniesť poslednú Bradovu zásielku z Mexika. Prinúti svojich susedov – cynickú striptérku Rose (Aniston), nádejného zákazníka Kennyho (Will Poulter) a potetovanú a opiercingovanú teenagerku znalú života na ulici Casey (Emma Roberts) aby sa stali súčasťou jeho jednoduchého plánu. Jedna falošná žena, dve fingované deti a obrovský, vyleštený karavan… Millerovci mieria k južnej hranici na víkend Dňa nezávislosti, ktorý určite skončí vo veľkom štýle.

[youtube x3fh5QnRLW0 640 360]

Okrem toho v multikine Cinemax: Ohnivý kruh 2D aj 3D, Ja zloduch 2 2D aj 3D, Osamelý jazdec, Svetová vojna Z 2D, Príšerky: Univerzita 2D aj 3D, R.I.P.D. – URNA: Útvar rozhodne neživých agentov, White House Down, Stážisti, Revival a Veľký Gatsby.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D alebo 3D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 31. júla 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Kto stvárňuje hlavnú úlohu vo filme Wolverine?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Štefan Fukas.