Aj v najbližších dňoch sa do kina oplatí zájsť. Presvedčíme vás o tom aj v našej tohto týždňovej pozvánke, v ktorej vám tradične predstavíme novinky na plátnach banskobystrického multikina a ďalšie podujatia, ktoré by vám nemali ujsť. V našej súťaži navyše môžete vyhrať dve voľné vstupenky na ľubovoľné filmové predstavenie.

IRON MAN 3 3D

ironman3Excentrický, arogantný ale geniálny priemyselník Tony Stark/Iron Man je v novom príbehu postavený proti nepriateľovi, ktorého dosah nepozná hraníc.

Keď je jeho rukou pripravený o svoje súkromné útočisko, musí sa Stark vydať pátrať, kto je za útok zodpovedný. Zahnaný do kúta, je nútený prežiť len s pomocou vlastných vynálezov a pri ochrane tých, na ktorých mu záleží, sa musí spoľahnúť na vlastnú vynaliezavosť a inštinkty. Ako sa naplňuje jeho odveta, Stark zároveň objavuje odpoveď na otázku, ktorá ho v kútiku duše prenasledovala: je on súčasťou svojho obleku, alebo sa oblek stal súčasťou jeho osobnosti?

NA CUDZÍ ÚČET

Tvorcovia komédie Šéfovia na zabitie a Macík priviedli na svet ďalšieho neznesiteľného antihrdinu. Je trošku viac korpulentná a trošku viac kradne.

na_cudzi_ucetSandy Patterson (Jason Bateman) mal život ako zo škatuľky (ukážková rodina, nádherný dom, rozbehnutá kariéra), kým pri náhodnom tankovaní na pumpe nezistil, že má prečerpaný limit na karte. Hneď na to sa mu začal jeho dokonalý svet rúcať ako domček z kariet. Všetko vyvrcholilo jeho zatknutím a obvinením z neuposlúchnutia súdneho príkazu. Na policajnej stanici sa síce vysvetlilo, že je v tom Sandy nevinne, pretože sa stal obeťou zlodejky identít, ktorá využila to, že jeho meno je obojpohlavné a začala sa za neho vydávať. Lenže toto zistenie jeho problém nerieši. Pokiaľ má svoj život získať späť, musí ženu, ktorá mu ho ukradla nájsť a privliecť do rúk spravodlivosti po dobrom alebo po zlom. Sandyho čaká dlhá cesta a na jej konci jeho Nemesis – Diana (Melissa McCarthy), ktorá má pre neho pripravených ešte pár ďalších prekvapení a navyše s ním dobrovoľne určite nikam nepôjde. Sandy tak bude musieť odhodiť image slušáka a začať jednať podľa jej šialených pravidiel.

FESTIVAL – TELL IT QUICK

tiq(Utorok 7.5.2013 o 18:40)

Festival krátkych filmov, je typický svojou jednoduchosťou a obrovskými možnosťami pre filmárov a fotografov. Pri odovzdávaní cien môžete vidieť tie najlepšie filmy a fotografie. Filmový večer bude programovo veľmi zaujímavý a pestrý, pričom sa odpremietajú tie najlepšie filmy z festivalu zo všetkých kategórii. Riaditeľ festivalu Slavomír Siska vám predstaví festival úplne od začiatku, jeho hlavnú myšlienku, ako festival rástol a aké sú plány do budúcnosti. Taktiež sú pre vás pripravené aj súťaže, takže neváhajte a príďte na filmový večer festivalu Tell it quick.

PREDPREMIÉRA: NEUVERITEĽNÉ DOBRODRUŽSTVÁ TADA STONESA

TAD_a4_tad_predpremiera(Víkend 4.5. – 5.5.2013 o 13:30)

V rámci detského kina sa tentokrát môžete tešiť na skvelú predpremiéru.

Tatko Grug miluje a chráni svoju rodinu. Riadi sa svojráznou filozofiou pre prežitie „Strach je dobrý, zmena zlá“, a drží sa jej až do chvíle, keď dôjde k zničeniu ich rodinnej jaskyne, kde dosiaľ spokojne bývali. Grug je nakoniec nútený uznať, že lepšie než tu len prežívať, je začať znova skutočne žiť niekde inde. A tak Krúdovci podniknú cestu do neznáma, ohromujúci výlet do krajiny plnej najrozličnejších, neuveriteľných a niekedy aj poriadne nebezpečných stvorení. Ich pohľad na svet sa vďaka tomu navždy zmení. Krúdovcov čaká veľká skúška, ale tiež najväčšie dobrodružstvo ich života.

A kto všetko do rodiny Krúdovcov vlastne patrí? Teší sa na vás autoritatívny tatko Grug so svojou zásadovou, podobne drsne ladenou ženou Uggou a s troma svojráznymi deťmi: najmladšou štvorročnou uličníčkou Sandy, rebelujúcou pubertiačkou Íp a deväťročným Thunkom, ktorý by si prial byť skvelým lovcom ako jeho otec, ale zatiaľ mu k naplneniu sna toho dosť chýba… Súčasťou tejto jedinečnej prehistorickej rodinky je aj babička, Grugova praveká a trochu divoká svokra. A navyše sa ku Krúdovcom ešte pripojí Ľudo, očarujúci mladík, ktorý má na svojom konte niektoré skvelé objavy – napríklad oheň či topánky. A tak sa Ľudo stáva tým, kto Krúdovcom predstaví nové možnosti a nový svet. V ňom však čakajú aj ďašie prazvláštne tvory. Niektoré sú roztomilými maznáčikmi a iné sa zas vôbec nerozpakujú zasadiť ranu či poriadny hryzanec. Napokon už ich mená niečo naznačujú: Dravogáj, Myšlon, Sovomaco, Jašterot, Opicobuch.

Okrem toho v multikine Cinemax: Záhada hory mŕtvych, Zlomené mesto, Bezpečný prístav, Zambezia 3D, Nevedomí, Evil dead, Scary Movie 5, Krúdovci 2D, Šmejdi, Jack zabijak obrov 2D a Štvorlístok v službách kráľa.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 8. mája 14.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Ktorý herec stvárňuje hlavnú postavu Tonyho Starka vo filme o Iron Manovi?

Súťaž je ukončená. Víťazom sa stal Patrik Fischer.