Po veľmi dlhom čase uvidíme na filmovom plátne banskobystrické prostredie, no pohľad to ani zďaleka nebude príjemný. Nový horor Attonitas nám ukáže temnú stránu Radvane. Banskobystrické multikino Cinemax ale prináša aj ďalšie novinky svetovej kinematografie, ktoré sa určite oplatí vidieť.

ATTONITAS

Film, ktorý nakrúcali v banskobystrickom prostredí nás zavedie do situácie, keď polícia v opustenom kaštieli uprostred sídliska Radvaň nájde obhorené mŕtve telo. Študentka Jana má pocit, že je to jej bývalý, ktorému sa po prázdninách nevie dovolať. Navyše z okna privátu uvidí v noci v okne kaštieľa zvláštne tiene. Jej spolubývajúca, študentka filmovej fakulty Elena, sa vydá aj s Kamilom a kamerou do kaštieľa, aby to bližšie preskúmala. V kaštieli sa ozývajú čudné zvuky, vedľa nich z nevysvetliteľných príčin niečo spadne. To ich presvedčí, aby sa na kaštieľ pripravili dôkladnejšie. O týždeň Jana a jej štyria spolubývajúci z privátu, vybavení kamerami a vysielačkami obsadia na noc kaštieľ s cieľom zachytiť kamerami zvláštne úkazy. Netušia, že to, čomu budú čeliť v najbližších hodinách, bude za hranicami ich chápania aj vlastnej existencie. Situácia sa vymkne spod kontroly a zdá sa, že jediný dôkaz udalostí onoho večera sa nachádza na záznamoch kamier.

[youtube 38chk4EfZRk 585 350]

JANÍČKO A MARIENKA – LOVCI ČARODEJNÍC 3D

Pomsta je sladšia než perník. „Dvojka“ Perníkovej chalúpky je bez debaty najoriginálnejším filmovým pokračovaním roka. Ak ste si pod vplyvom Němcovej, Erbena a bratov Grimmovcov mysleli, že Janíčko s Marienkou po upečení čarodejnice žili šťastným životom bez ďalších incidentov, škaredo ste sa zmýlili. Svojrázny režisér Tommy Wirkola v duchu príslovia „Čo sa v mladosti naučíš, v starobe ako by si našiel“, nechal obe deti dospieť a začať podnikať v tom, v čom sa ako malé preslávili. A že to nebudú žiadne padavky, potvrdzuje aj obsadenie. Marienku si zahrala Gemma Arterton, hviezda Princa z Perzie alebo bondovky Quantum of Solace, Janíčkom sa stal Jeremy Renner, jeden z predstaviteľov superhrdinských Avengers či nasledovník Matta Damona zo série o agentovi Bourneovi.

Ak ste ako malí túto klasickú rozprávku nepočuli, tvorcovia vám ju v priebehu úvodných titulkov pre istotu vyrozprávajú. Potom sa však už ide rovno na vec. Ocitáme sa v typickom stredovekom mestečku, ktoré sužujú zvyčajné dobové problémy, vrátane únosov miestnych detí, ktoré vraj majú na svedomí čarodejnice bývajúce v okolitých hlbokých lesoch. Tunajší ochranca zákona (Peter Stormare) síce tvrdí, že na to stačí sám, ale očividne klame až sa práši. Starosta preto pozve na záchrannú misiu dve celebrity, legendárnych lovcov čarodejníc Janíčka a Marienku. Súrodenci sa pustia po stopách únoscov s vervou sebe vlastnou a ich práca čoskoro začne prinášať výsledky. Bohužiaľ iné, než aké by si priali. Zistia totiž, že proti nim stoja sily mnohokrát mocnejšie než všetko, čomu museli dosiaľ čeliť. Napriek Janíčkovej cukrovce (ako malý sa raz prejedol perníkov, chudáčik!) a Marienkinmu kostlivcovi v skrini, o ktorom sa nepatrí hovoriť, sa pustia do boja proti mocnej presile, ale či sa aj tentoraz dočkajú šťastného konca, je vo hviezdach.

[youtube pC-Oicr1raw 585 350]

ŠTVORLÍSTOK V SLUŽBÁCH KRÁĽA

Kráľ Rudolf v túžbe po „zlatotvornom“ kameni mudrcov, vydáva napospas svoj najcennejší poklad – svätováclavskú korunu a blaho celého kráľovstva. Podľa prastarej veštby, iba divné bytosti zo vzdialenej budúcnosti môžu zachrániť nielen kráľovské klenoty a kráľovstvo, ale aj celú zemeguľu, ktorej hrozí návrat k dobe ľadovej …

Tak začína veľké filmové štvorlístkové dobrodružstvo Fifinky, Myšpulína, Pinďa a Bobíka v službách kráľa a cisára Rudolfa II. Príbeh plný dramatických a humorných situácií s množstvom nečakaných zápletiek a zvratov.

[youtube Pqn9qKXuo7U 585 350]

KRÁĽOVSKÝ VÍKEND

Prezident, prvá dáma, kráľ, kráľovná a… Daisy.

Každý občas potrebuje rozptýlenie od každodenných starostí. Aj prezident. K americkému prezidentovi Franklinovi D. Rooseveltovi (Bill Murray) prichádza na návštevu jeho vzdialená šarmantná sesternica Daisy (Laura Linney). Pre oboch je spoločne strávený čas vítanou zmenou v ich životoch a stávajú sa dôvernými priateľmi. Avšak tento víkend, počas ktorého sa zblížia, má aj iný rozmer – do prezidentovej súkromnej rezidencie po prvý krát v histórii prichádza anglická kráľovná s manželom. Pre všetkých zúčastnených je táto situácia v niečom zásadná. V rámci utužovania dobrých vzťahov medzi dvoma svetovými mocnosťami hrá každý svoju dôležitú úlohu. A Daisy možno tu najdôležitejšiu. Tento víkend bude určite nezabudnuteľný!

[youtube CPJ4y46liW8 585 350]

DETSKÉ KINO – SAMMYHO DOBRODRUŽSTVÁ 2D

(Víkend 2.3. – 3.3.2013 o 15:00)

Malá gorila Sniežik vie, čo znamená byť iný. Jeho biely kožúšok ho odlíšil od ostatných goríl už v deň jeho narodenia. Dnes žije ďaleko od svojho domova na Guinei, v zoologickej záhrade v španielskej Barcelone. Tu ho má každý rád a každý mu venuje svoju pozornosť, okrem tých najdôležitejších, ostatných goríl, s ktorými tu žije. Oni nevidia jeho výnimočnosť, pre nich je iba zvláštne čudo, ktoré k nim nepatrí. Sniežik to však chce zmeniť a pripravil si plán. Spolu s najlepším kamarátom Ailurom – červenou pandou, ktorý však o sebe tvrdí, že je prevteleným čiernym panterom a kamarátkou Paulou plánuje útek zo zoo a návštevu čarodejnice, ktorá mu môže pomôcť získať to, po čom najviac túži. Skutočný hnedý gorilí kožuch, vďaka ktorému sa stane skutočnou gorilou. Ale za bezpečnými múrmi zoo sú kamaráti vo veľkom nebezpečenstve. V mesta čaká Luc de Sac, smoliar a bezcitný človek, ktorý je presvedčený, že jeho kliatby ho zbaví jediný amulet – biela gorila. De Sac je ochotný urobiť čokoľvek a Sniežika a jeho kamarátov nikto nechráni. Musia byť preto na svojej ceste veľmi opatrní a hlavne veľmi pozorní.

[youtube kkGp0Iz9Qpc 585 350]

ARTMAX – ARGO

(Utorok 5.3.2013 o 20:30)

Štvrtého novembra 1979 obsadila skupina iránskych študentov americké veľvyslanectvo v Teheráne. Študenti zajali 52 ľudí, ktorých držali v zajatí 444 dní. Uprostred chaosu sa podarilo šiestim Američanom ujsť a nájsť útočisko v dome kanadského veľvyslanca Kena Taylora. Aby USA mohli dostať týchto 6 diplomatov späť do Ameriky, Tony Mendez (Ben Affleck) špecialista na exfiltrácie, prichádza s plánom- prepašovať ich ako filmový štáb kanadskej televízie CBC. Kvôli vierohodnosti vzniká aj scenár k filmu nesúci názov Argo. Celá operácia následne má názov „Canadia Carper“ a Amerika sa Kanade odvďačila tak, že ocenila Kena Taylora najvyšším vyznamenaním – Zlatou medialou Kongresu.

[youtube tnJD7-RcRYw 585 350]

ZÁZNAM Z KONCERTU – Bocelli: Love in Portofino

(Piatok 8.3.2013 o 18:30)

Prečo by mal byť sviatok zamilovaných iba jeden deň v roku?

CINEMAX vám pripravil program plný romantiky. Urobte radosť sebe aj svojej polovičke a nenechajte si újsť záznam z koncertu pop-operného zpeváka Andrea Bocelliho, ktorý se uskutočnil v septembri roku 2012 v malebnom prímorskom mestečku Portofino. Bocelli tu vystúpil s čisto romantickým repertoárom milostných piesní, ktoré prevzal od legiend ako Frank Sinatra, Elvis Presley, Edith Piaf a ďalších; doprevádzal ho 40- člený orchester a niekoľko mladých speváckych talentov vrátane jeho priateľky. Záznam obsahuje aj zákulisné rozhovory a exkluzívny rozhovor s Bocellim a jeho priateľkou Veronicou Berti z ich milánského domu.

Prečítajte si viac o tomto koncerte v našom článku…

Lístky sú už v predaji na pokladni multikina, alebo prostredníctvom stránky…

BABSKÁ JAZDA – LÁSKA VŠETKÝMI DESIATIMI

(Utorok 5.3.2013 o 18:00)

Milé dámy,
Cinemax pre vás pripravil ďalšiu akciu s názvom babská jazda, ktorá sa bude konať vo všetkých kinách Cinemax 5. marca 2013 o 18.00 h. Tentokrát si v predpremiére môžete pozrieť film z francúzskej produkcie „Láska všetkými desiatimi“.

Na úvod vás čaká welcome drink, každá diváčka dostane darčeky, ktoré venujú partneri akcie a môžete sa zapojiť do tomboly o skvelé ceny. Odložte svoje povinnosti, zrušte všetky stretnutia a iné aktivity a príďte sa večer 5. marca 2013 zabaviť do vašich multikín CINEMAX!

Vstupné je vo výške 6,50 € a lístky si môžete zakúpiť už dnes na pokladniach multikina alebo prostredníctvom internetu…

[youtube YodCS8tT8Xo 585 350]

Okrem toho v multikine Cinemax: Hobit: Neočakávaná cesta v 3D (HFR), Let, Nádherné bytosti, Hotel Transylvánia 2D, Paralelné svety 2D, Babovřesy, Hašišbaba, 30 minút po polnoci, Terapia láskou, Lovci gangstrov, Divoký Django, Sammyho dobrodružstvá 2 3D, Mládeži neprístupné a Sniežik biely kožúšok.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 6. marca 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Aké meno nesie kaštieľ, v ktorom sa odohráva dej hororu Attonitas?

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Martina Uhlárová.