cinemaxV Cinemaxe si od najbližšieho štvrtka, 23. júna môžete vychutnať hneď tri filmové premiéry. S blížiacim sa príchodom letných prázdnin banskobystrické multikino Cinemax prináša divákom napríklad aj nový film Prázdniny all exclusive. Vzhliadnuť však môžete tiež dobrodružno -akčný film Deň nezávislosti: Nový útok alebo animovanú rozprávku Ratchet a Clank: Strážcovia Galaxie.

DEŇ NEZÁVISLOSTI: NOVÝ ÚTOK

den-nezavislosti-novy-utokVedeli sme, že sa raz vrátia. Využili sme preto na obranu všetky možnosti a zdroje Zeme. Študovali sme ukoristené mimozemské technológie, plány a spôsob myslenia votrelcov. Poučili sme sa z predchádzajúceho boja o prežitie i z cesty k nášmu víťazstvu. Ale bude to stačiť? Sme pripravení na to, čo sa teraz z hĺbky vesmíru blíži k našej Zemi? Alebo nás pred zánikom zachráni hlavne naša vynaliezavosť a dôvtip? Ako je vôbec možné čeliť vesmírnej lodi, ktorá k zaparkovaniu potrebuje celý Atlantický oceán? Deň nezávislosti režiséra Rolanda Emmericha pred dvadsiatimi rokmi nanovo vymedzil žáner katastrofického filmu, priniesol nový typ celosvetovej katastrofy a ohrozenia celého ľudstva. Teraz sa vracia, aby dokončil to, čo vtedy začal. Súboj ľudstva s brutálnym, bezcitným a technologicky nadriadeným mimozemským nepriateľom bude buď víťazný, alebo posledný, pretože v prípade porážky žiadny človek neprežije. Spolu s Rolandom Emmerichom sa vo filme Deň nezávislosti: Nový útok stretnete aj s niektorými hrdinami a pamätníkmi predchádzajúceho súboja s mimozemšťanmi v čele s Jeffom Goldblumom a Billom Pullmanom. Doplní ich množstvo odvážnych nováčikov, napríklad Liam Hemsworth (Hunger Games) a Charlotte Gainsbourg (Melancholia, Nymfomanka).

PRÁZDNINY ALL EXCLUSIVE

prazdniny all exlusivePredstavte si, že dáte dokopy štvoricu po opici, odfakovaného pána profesora 2 a všetko to pekne krásne pošlete prvým lietadlom do Brazílie… Čo z toho vznikne? Šialená komédia plná gagov – Prázdniny all exclusive. Nájdená kamera na selfie tyči odhalí, čo všetko sa stalo počas jedného výletu, ktorý si urobila partička európanov do brazílskej džungle. A ukáže neuveriteľné veci! Počínajúc likvidáciou obrovského pavúka v trenírkach a domorodým kmeňom prenasledujúcim babičku na elektrickom kolieskovom kresle končiac. Prázdninami all exclusive dostáva filmový žáner „Found Footage“ úplne nečakaný smer bláznivej zábavy. Nie, tu sa naozaj báť nebudete. Všetko sa začalo ako skvelá dovolenka s kamarátmi a snúbenicou v brazískom raji. Slniečko, pláž, samba, rumba a rum, šantenie vo vode, dievčatá v bikinách. Práve tu chce Franck požiadať svoju snúbenicu o ruku. Jedného dňa sa partička vydáva na výlet, otec snúbenice (Christina Clavier) im vnúti aj storočnú babičku na elektrickom vozíku… a potom už prebieha horúčkovité pátranie. Z výletu do džungle sa nevrátili, niekoľko dní o nich nikto nevie, v oblasti sú domorodé kmene kanibalov. A potom konečne stopa! Nájde sa kamera na selfie tyči, ktorou si jeden z nich vždy všetko natáčal. A ukáže sa, že to nebol výlet, ale karneval katastrof. Drzú babičku by ešte prežili. Ani dve sexy slečny, ktoré sa k nim pridajú, nie sú to najhoršie. Leňochod je dokonca roztomilý. Talent na vytváranie šialených situácií a problémov premení exotický raj na kôlničku na drevo skôr, než by si povedal Pelé. Tukan by mohol rozprávať! V roli otca snúbenice hlavného hrdinu sa predstaví slávny komik Christian Clavier (Návštevníci, Čo sme komu urobili?, Astérix).

RATCHET A CLANK: STRÁŽCOVIA GALAXIE

ratchet-a-clank_22Animovaná rozprávka Ratchet a Clank: Strážcovia Galaxie rozpráva  príbeh dvoch najnepravdepodobnejších hrdinov snažiacich sa zastaviť nebezpečných votrelcov, ktorí chcú zničiť planétu Solana. Keď títo dvaja kamaráti, lišiak Ratchet a robot Clank, narazia na nebezpečné zbrane schopné zničiť celú ich planétu, musia spojiť svoje sily s tímom profesionálnych hrdinov, ktorí si hovoria Galaktickí Strážcovia, aby zachránili celú galaxiu. Cestou za záchranou sa budú učiť o všetkých stránkach priateľstva a významu objavovania vlastnej identity.

DETSKÉ KINO – KIKIRIKÍ A PÁR VAJEC 3D

Detske Kino_RGB_2-page-001(Víkend 25.6. – 26.6.2016  o  13.00 h,)

Riky sa narodil ako zakrsnuté kura. Ale keď chce zlý rančer zničiť jeho domov a rodinu, tak sa musí z plachého mladého kuraťa stať odvážnym kohútom. On a jeho priatelia sa spoja a prežijú veľké dobrodružstvo kde sa ukáže, že veľké činy môžu urobiť aj tí najmenší…

Queen_a4QUEEN: A NIGHT IN BOHEMIA – ARTMAX KONCERT

Legendárny koncert z roku 1975 a k tomu unikátny dokument zo zákulisia. Záznam koncertu zo Štedrého dňa roku 1975 na štadióne Hammersmith Odeon v Londýne. Neuveriteľne energický koncert prenášala v priamom prenose aj britská BBC a vystúpenie bolo prelomom v kariére kapely, ktorá sa stala jednou z najslávnejších všetkých dôb. Zazneli hity ako Killer Queen, Liar, Keep Yourself Alive a Now I m Here, rovnako ako po prvý krát v histórii naživo nahraná monumentálna klasika Bohemian Rhapsody. Špeciálne uvedenie do kín obsahuje aj predtým nezverejnenú stopáž a rozhovory so všetkými členmi kapely, vďaka čomu čaká divákov nezabudnuteľný zážitok a pohľad do zákulisia prelomového roku 1975.

 ARTMAX OPERA – WERTHER

(PRIAMY PRENOS – 27.6. 2016)

Massenetova opera založená na Goetheho románe Utrpenie mladého Werthera rozpráva príbeh beznádejnej lásky básnika Werthera voči Charlotte, ktorá ľúbi iného muža. Hudba je plná lyrickej hudby, vášne a emočného zápalu – práve Werther je často považovaný za najlepšiu skladateľovu prácu. Klasickú produkciu filmového, divadelného a operného režiséra Benoîta Jacquota diriguje Antonio Pappano. Taliansky tenor Vittorio Grigolo sa chopil role Werthera, pričom Charlotte v tomto spracovaní stvárnila úžasná Joyce DiDonato.

TRHNI SI A OSLAVUJ SO CINEMAX CELÉ LETO!

CINEMAX oslavuje 10 rokov a vy si tak môžete trhnúť poriadne zľavy. Získajte pre seba desať nadupaných kupónov a užívajte si maximálny filmový zážitok počas celého leta. Kde kupóny nájdete? Príďte prvý júlový víkend do CINEMAX a ku každej zakúpenej vstupenke dostanete zľavové kupóny. Ak sa Vám nedá prísť do CINEMAX-u je tu ešte ďalšia možnosť. Stačí si kúpiť týždenník Plus 7 dní číslo 26 či denník Plus JEDEN DEŇ už v piatok 1. júla. Nezabudnite! Toto leto bude na roztrhanie!

Okrem toho v multikine CINEMAX: Angry Birds vo filme 2D, Ninja korytnačky 2 2D, Hľadá sa Dory 2D aj 3D, V zajatí démonov 2, Podfukári 2, Warcraft: Prvý stret 2D aj 3D, Alica v krajine za zrkadlom 3D, Centrálna inteligencia a Ostrí chlapci.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Súťaž o voľné lístky do kina!

V spolupráci s multikinom CINEMAX Banská Bystrica vám prinášame súťaž o dva voľné lístky na ľubovoľnú filmovú projekciu (2D alebo 3D predstavenie). Stačí keď do nedele 26. júna odpoviete na otázku: Kto režíroval film Deň nezávislosti, respektíve aj novú snímku Deň nezávislosti: Nový útok?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Dana Strečková.