Tie najzaujímavejšie hudobné projekty zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Česka sa predstavia v projekte Nu Sound of Visegrad. Putovná koncertná séria prichádza do Banskej Štiavnice, aby sa prezentovala v rámci aktivít Banská Štiavnica – Mesto kultúry 2019.

Od apríla do októbra sú to štyri koncerty, štyri tematické večery, ktoré premenia banskoštiavnické Kultúrne centrum na hudobný klub s mnohými prekvapeniami. Predstaví sa jedenásť skupín a interpretov reprezentujúcich žánre ako ambient, elektronika, hip hop, post rock, sludge metal či nu jazz. Prvý koncert sa uskutočnil 12. apríla a vystúpili na ňom česká skupina Nekola, duo XdzvønX  z Poľska a trenčianska formácia Autumnist.

Ďalší zo série koncertov Nu Sound of Visegrad, ktorý sa koná v piatok 24. mája, sa oblečie do hiphopového odevu. Kultúrne centrum v Banskej Štiavnici privíta trnavského rapera Boy Wondera a českú raperku, speváčku Hellwanu. Očakávajte moderný rap s názorom! Obaja interpreti prinášajú do rapu ľudskosť a autentickosť, ktorá sa pomaly z neho vytráca. Boy Wonder sa nebojí odhaliť svoju temnú stránku a Hellwana zase ženskosť bez príkras. Sú sami sebou a robia v hudbe iba to, čo ich naozaj baví.

Dunenie beatov bude pokračovať aj po koncerte na afterpárty v Klube Spojár. Priestor bývalých telekomunikácií prepoja medzi sebou traja producenti, selektori DiBonboni (techno, house, acid, breakbeat, big beat), M-Selekta (dub) a Ground Zero (deep tech, deep house, techno, progressive) – známi aj ako banskobystrické crew Grooveline Recordings / Ear Drum Kru.

Hiphopová edícia z Nu Sound of Visegrad Banská Štiavnica 2019 sľubuje okrem skvelých live actov a parádnej aftérky výnimočnú atmosféru. Historický priestor Kultúrneho centra sa zmení na útulný klub s barom, kde si môžete sadnúť na tuli vaky a dať si welcome drink, kvalitné čapované pivo či zažiť interakciu s umelcami. To všetko v jednom z najvychytenejších slovenských miest, v Banskej Štiavnici, Meste kultúry 2019.

Viac informácií o podujatí nájdete na Facebooku.

Súťaž

V súťaži, ktorú sme pripravili v spolupráci s Music Press Production, môžu dvaja/dve z vás vyhrať po dve vstupenky na májový koncert Nu Sound of Visegrad v Banskej Štiavnici. Ďalší výherca alebo výherkyňa dostane balíček s prekvapením. Súťažiť môžete na Facebooku BBonline.sk do  nedele 19. mája.