Česká novinka 7 dní hriechu či nový americký horor Sinister, to sú najnovšie filmy, ktoré v týchto dňoch pribudli do programu banskobystrického multikina Cinemax. Pozrite sa s nami na tieto novinky bližšie a vyhrajte dva voľné lístky na ľubovoľné filmové predstavenie. Stačí preveriť svoje filmové znalosti.

SINISTER

Ellison, autor detektívnych románov, objaví na povale svojho domu staré filmové pásy, súvisiace so záhadnými vraždami, ktoré sa tu kedysi stali. Pátraním po vrahovi však skríži cestu celej svojej rodiny s neznámou nadprirodzenou bytosťou a uvrhne ju tak do obrovského nebezpečenstva.

Sinister je nový horor od producenta Paranormal Activity a režiséra V MOCI DIABLA.

7 DNÍ HRIECHU

Tento príbeh sa skutočne odohral na Šumpersku v máji 1945. Útek Agnes (Vica Kerekes), nemeckej manželky českého poľovníka Jána Olšana (Ondřej Vetchý), je zahalený tajomstvom. Len ona sama vie, kto a prečo ju hľadá. Je koniec vojny, doba je zlá a do pohraničia sa vracajú Česi z vnútrozemia, vznikajú gardy a prichádzajú vojaci.

Osud zvedie dohromady štvanca Jána a jeho nemeckého švagra Jürgena (Jarek Hylebrant), ktorý sa práve vrátil z východného frontu. Obaja hľadajú jednu a tú istú ženu, Agnes.

Tá zatiaľ uteká divokými lesmi, prenasledovaná najmocnejším mužom okresu kvôli svojmu desivému svedectvu. Naprieč horami vedie tŕnistá cesta k poznaniu osudovosti zväzku Jána a Agnes…

ARTMAX – PARADE

(Utorok, 6.11. 2012 o 20:40)

„Čokoľvek spadne z neba, nechajte si to“ – tak znie nepísaný zákon kazašských stepí, náruživo dodržiavaný obyvateľmi malej dediny, ktorí zbierajú vesmírne trosky z blízkej vesmírnej stanice Bajkonur.

Poslednými dvoma mladými členy dediny sú rádiový operátor Iskander, známy ako Gagarin, a rázna Nazir. Zatiaľ čo sa Nazir snaží svojím nekonvenčným správaním dať Iskanderovi najavo, že ho miluje, Iskander je evidentne zbláznený nielen do Bajkonuru a rozľahlého vesmíru, ale aj do krásnej Francúzsky Julie Mahé, ktorej cestu ku hviezdam sledujú televízne kamery. Keď Julie doslova „spadne z neba“ v malej vesmírnej kapsule, je to Iskander, ktorý ju nájde v bezvedomí. Tým, že si Julia nedokáže na nič spomenúť, je Iskander ochotný predstierať, že sú zasnúbení a obrátiť starý zákon stepí vo svoj prospech.

Ale aj tá najromantickejšie lož nemôže trvať navždy. A „Gagarin“ čoskoro nebude vedieť, kam a ku komu skutočne patrí.

DETSKÉ KINO – PIRÁTI! SPOLOK BABRÁKOV

Animovaná komédia Piráti! Spolok babrákov sleduje vzrušujúce dobrodružstvá veselej ale smoliarskej bandy pirátov, ktorí sa plavia po mori. Dobrodružstvo sa začína, keď kapitán pirátov so svojou posádkou tiahne do boja proti svojmu odvekému rivalovi Blackovi Bellamymu, aby získal vytúženú cenu „Pirát roka“. Ich cesta vedie z Karibiku až do viktoriánskeho Londýna, kde sa stretávajú s všemocným nepriateľom, ktorý je odhodlaný vymazať pirátov zo zemského povrchu raz a navždy. Piráti zisťujú, že ich cesta je víťazstvom dobromyseľného optimizmu nad nudnými silami zdravého rozumu…

Okrem toho hráme: Hotel Transylvánia v 3D, Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva v2D aj 3D,Samsaru, Skyfall, Kozí príbeh so syrom, Paranormal Activity 4 a 96 hodím odplata.

Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Aj tento týždeň hráte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 7. novembra 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Kto je režisérom filmu Sinister a režíroval zároveň aj film V moci diabla?

Súťaž je ukončená. Víťazom sa stal Vojtech Kortiš.