Multikino Cinemax v Banskej Bystrici vám od štvrtku ponúka ďalšiu porciu filmových noviniek. V sobotu si navyše v klube Ministry of fun môžete vychutnať aj jedinečnú Movieparty. Na portáli BBonline.sk môžete navyše tento týždeň hrať aj o dva voľné lístky na ľubovoľné filmové predstavenie.

PRED POLNOCOU

pred polnocouCeline a Jesse. Prvýkrát sa náhodou stretli pred osemnástimi rokmi vo vlaku smerujúcom do Viedne. O deväť rokov neskôr na seba narazili vo Francúzsku. Teraz majú štyridsať a doputovali do Grécka. Úderom polnoci sa opäť stávame svedkami ich netradičného spojenia. Režisér Richard Linklater už po tretíkrát pokračuje v očarujúcom príbehu o náhodnom stretnutí dvoch cudzích ľudí, ktorých pohľady na svet, postoje, skúsenosti a povinnosti sa menia každým ďalším dlhodobým odlúčením a sú konfrontované vo vzájomných nekončiacich rozhovoroch. Prvý z filmov uspel na berlínskom filmovom festivale, druhý bol okrem ďalších ocenení nominovaný na Oscara. Jeden z najväčších milostných príbehov amerického filmu je výnimočným najmä vďaka chémii, ktorá funguje medzi hlavnými predstaviteľmi Ethanom Hawkom a Julie Delpy a z ktorej sa nič nestratilo ani po takmer dvoch desaťročiach.

[youtube euOJkb0U8vE 640 360]

STÁŽISTI

stazistiV novej komédii Stážisti sa pred kamerou po prvý raz od filmu Ako uloviť družičku stretávajú Vince Vaughn a Owen Wilson, aby sa ako dvaja kamaráti a zároveň kolegovia, ktorí prídu o prácu, pokúsili získať miesto v spoločnosti Google. Svoje sily si ale budú musieť zmerať nielen so svojimi biednymi počítačovými znalosťami, ale najmä s nadupanými a ambicióznymi absolventmi, ktorí rozhodne nehodlajú vysnívané miesto prenechať týmto dvom starnúcim kreatúram.

[youtube 5m1r3J-MeB8 640 360]

MOVIE PARTY V MINISTRY OF FUN S FILMOM OHNIVÝ KRUH

drsna jazda - movie partyPre všetkých pártychtivých ľudí pripravil Cinemax Banská Bystrica v spolupráci s klubom Ministry of fun tento krát nielen Drsnú jazdu, ale aj exkluzívnu Movieparty k filmu Ohnivý kruh. Najnovšia snímka Gullerma del Tora, je od štvrtku denne na plátnach banskobystrického multikina. Príďte na sobotňajšiu Movieparty a domov si odnesiete kupón na jeden lístok na film OHNIVÝ KRUH zadarmo ku jednému rovnakému zakúpenému lístku. Po celý večer vás čakajú súťaže o skvelé ceny. Hlavnou cenou Movieparty je auto Acaico formula s plnou nádržou na celý víkend.

ohnivy kruhDej filmu: Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti nazvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse.

[youtube SopODQsBQIY 640 360]

ARTMAX – HASTA LA VISTA!

(Utorok 16..7.2013 o 20:30)

Philip, Lars a Jozeph sú traja mladíci, ktorí milujú víno a ženy. Sú však stále panici. Pod zámienkou ochutnávky miestnych vín sa vydajú na cestu do Španielska s vidinou prvých sexuálnych zážitkov. Nič ich nezastaví – dokonca ani ich hendikep: jeden je slepý, druhý na vozíku a tretí je ochrnutý. Hasta la vista! rozpráva  príbeh o láske, sile kamarátstva a o túžbe prostedníctvom roadmovie, v ktorej je, tradične, cesta dôležitejšia ak cieľ. Je to príbeh o humore ako jedinom prostriedku, ktorý pomáha vyrovnať sa s neľahkou situáciou, o silnej túžbe ako najväčšom hýbateľovi ľudskej snahy boriť hranice. Film vznikol na motívy skutočného príbehu Astu Philpota a jeho priateľov. Už piate dielo belgického režiséra Geoffreyho Enthovena sa odvíja na pôdoryse dvoch osvedčených žánrových vzorcov: road movie + komerčne úspešná formulka o pár mladíkoch, ktorí sa všemožne snažia prísť o panictvo. Hasta la vista! však tento prvok nekarikuje, naopak, vychádza iba zo skutočných udalostí. Asta Philpot je Američan, žijúci vo Veľkej Británii, ktorý je od narodenia ťažko fyzicky postihnutý. V roku 2006 zažil počas dovolenky s rodičmi v Španielsku návštěvu špecializovaného nevestinca pre postihnutých a tvrdí, že to bola skúsenosť, ktorá mu zmenila život. Po jeho výzvach cez internet, aby ľudia s rovnakým osudom absolvovali niečo podobné,  vznikol na základe putovania trojice mladíkov dokument BBC For One Night Only, ktorý v roku 2007 vzbudil veľkú pozornosť verejnosti.  Belgickí tvorcovia sa vo filmovom spracovaní tohto príbehu nesnažili podrobne a do hĺbky skúmať tému fyzického postihnutia, ani jeho psychologické, či sociálne súvislosti. Enthoven sa však jednoznačne hlási k právu hendikepovaných ľudí na lásku a podľa toho tiež postupuje. Svojich (ne)hrdinov – paraplegika Philipa, Larsa umierajúceho na nádor na mozgu, a takmer slepého Jozefa si nijako neidealizuje, neľutuje ich a v žiadnom prípade nevytĺka z divákov sentiment.

[youtube EbNbg1cDfZg 640 360]

PROSO – OPERETA DIVADLA JÁRY CIMRMANA

(Streda 13.7.2013 o 20:00)

PROSO_A4Prierez slávnou sedemhodinovou, hoci ako komplet nezachovanou operetou Proso českého génia Járy Cimrmana uvedie Český národný symfonický orchester pod vedením Libora Peška. Unikátny večer bude súčasťou programu hudobného festivalu Prague Proms. Ako sólisti vystúpia sopranistka Adriana Kohútková a tenori Tomáš Černý a Milon Čepelka. V priebehu koncertu nebude samozrejme chýbať fundovaný výklad cimrmanológov Zdeňka Svěráka, Miloně Čepelky, Petra Bruknera a Roberta Bárty, ktorí divákom prezradia nejednu perličku zo zákulisia vzniku tohto zabudnutého diela.

Tak, ako je mnohým znalcom seminára k predstaveniu DJC Hospoda Na mýtince známe, pri príležitosti zahájenia prevádzky slávneho viedenského „Riesenradu“ bola vypísaná súťaž o najlepšiu operetu. Zúčastnil sa jej aj Čech Jára Cimrman a to rozvitým sedemhodinovým dielom Proso. Vďaka svojej azda jedinej zápornej vlastnosti – drobnej lakomosti – nepodal zásielku s partitúrou doporučene. To umožnilo Francovi Lehárovi, Johannovi Straussovi, Oskarovi Nedbalovi a ďalším členom poroty, aby si geniálnu operetnú fresku doslova rozobrali. Vedecký tím českých cimrmanológov vám dokáže, že autorom svetovo preslávených melódií z Netopierov, Poľských krví a mnohých ďalších operiet je zabudnutý Čech Cimrman.

Lístky sú v predaji už dnes…

Okrem toho v multikine Cinemax: Ja zloduch 2 2D aj 3D, Osamelý jazdec, Ako malí chlapci, Muž z ocele 2D, Svetová vojna Z 3D, Vo štvorici po opici 3, Kráľovstvo lesných strážcov 2D, Príšerky: Univerzita 2D aj 3D, Podfukári, Neuveriteľné dobrodružstvá Tada Stonesa 2D.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D alebo 3D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 17. júla 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Kto je režisérom filmu Ohnivý kruh?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Maroš Hudík.