Po vydaní dlho očakávaného albumu Live For The Moment absolvoval Thomas Puskailer na jar na akustické turné #Unpluggedtour po slovenských mestách. Pre veľký úspech turné pokračuje aj na jeseň a jednou z jeho zastávok bude aj Banská Bystrica.

Klub HaDBanskobystrický Klub Hudby a Divadla (HaD) privíta Thomasa Puskailera v piatok 23. septembra. Thomas vystúpi v sprievode gitaristu Andreja Urbanského, ktorého objavil na jednom bratislavskom koncerte a o ktorom hovorí, že je slovenský Jimi Hendrix.

„Vytvára úžasné hudobné kreácie. Je to unikátny muzikant, ktorý hrá tak bravúrne a vytvára také efekty, že to znie, akoby ma sprevádzalo oveľa viac nástrojov. Je pre mňa veľký zážitok stáť s ním pódiu,“ povedal sympatický spevák Thomas Puskailer, ktorý sa do povedomia slovenskej verejnosti dostal vďaka súťaži Česko Slovenská SuperStar (2009). Rodák z holandského Lichtenvoordu má slovenské korene a aj o tom bude hovoriť na svojich koncertoch, kde sa – podľa vlastných slov, chce citovo odhaliť. Publikum ho spozná nielen ako speváka a  gitaristu, ale aj rozprávača príbehov z jeho osobného života. Vypočujte si napríklad Thomasovu pieseň Live For The Moment.

Thomas je uznávaným hudobníkom a okrem gitary sihravo poradí aj s klavírom či bicími. Treba však povedať, že je aj výborný organizátor a zručný remeselník. V lete pomáhal manželke Abbie s prípravou výtvarných a remeselných kurzov pre deti pod názvom Summer Art Camp a tiež vyrábal nábytok a vytvoril si „zenovú“ domácnosť.

unnamed (2)„Potreboval som si urobiť doma novú atmosféru, pretože som začal pracovať na nových skladbách. Keď mám príjemnú zen domácnosť, hneď sa mi pracuje lepšie. Tak som si v lete medzi tábormi a koncertmi urobil vlastný „cool“ eko-nábytok z paliet. Inšpiroval som sa v rôznych obchodoch v Bratislave, ale skúmal som aj na internete. Napokon mi moja dobrá kamarátka Eva Dzíbelová, ktorá má skúsenosti s výrobou paletového nábytku, pomohla. Aj mi poskytla palety. Vyrobil som si dve paletové steny, paletový gauč aj paletové kvetináče. Je to skvelý pocit postaviť si svoj nábytok. Manželka dokonca začala robiť obrazy z paliet,“ hovorí nadšene Thomas a dodáva: „Naplno som makal aj na kondičke vo fitku, pretože na turné máme naplánovaných veľa zastávok. Turné je náročné na kondíciu aj na hlasivky. Trénujem štyrikrát do týždňa. Počas leta som ale nevypadol ani z hudobného tempa. Hral som na niekoľkých festivaloch a dokonca aj každý turnus letného tábora Summer Art Camp som ukončil minikoncertom.“

Turné Thomas Puskailer #Unpluggedtour štartuje v sobotu 16. septembra v Momo Gardenv Bratislave. Bude to openair koncert s voľným vstupom (informácie o všetkých koncertoch nájdete na oficiálnej stránke Thomasa Puskailera).

SÚŤAŽ O VSTUPENKY

V spolupráci s Klubom HaD sme pre vás pripravili súťaž o dve vstupenky na koncert Thomas Puskailer #Unpluggedtour, ktorý sa uskutoční v piatok 23. septembra o 19. hod. Ako sme už spomenuli, Thomasa Puskailera na turné sprevádza gitarista Andrej Urbanský, o ktorom sa hovorí, že je slovenský … Kto? To už je otázka pre vás. Do žrebovania o vstupenky zaradíme všetkých, ktorí do nedele 18. septembra vyplnia a odošlú súťažný formulár a, samozrejme, správne odpovedia na otázku.

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Lucia Gombalová.