Už vo štvrtok 18. októbra sa v Banskej Bystrici predstaví Spolek sešlých, partia skvelých hercov a herečiek z dvoch spriatelených brnianskych divadiel. 

O vystúpení Spolku sešlých sme na našom portáli informovali už v auguste, tak už len pripomenieme, že v Banskej Bystrici Spolek sešlých uvedie inscenáciu Commedia dell´arte aneb Konec šejků v Čechách. Táto inscenácia vznikla v lete roku 1995, kedy sa herci a herečky brnianskeho HaDivadla a tiež brnianskeho Divadla Husa na provázku spojili so spolužiakom z JAMU, režisérom Zdeňkom Duškom, aby pripravili vlastné „zábavné“ predstavenie. S predstavením herci počas letných mesiacov obchádzali české hrady a zámky a privyrábali si tak na živobytie. Postupom času sa táto komédia stala takou slávnou, že Spolek sešlých ju začal hrávať v priebehu roka v rôznych českých divadlách.

Commedia dell´arte aneb Konec šejků v Čechách je príbeh poplatný žánru Commedia dell´arte. Je to typ talianskeho improvizovaného divadla, nadväzujúceho na tradíciu antického míma a atellanskej frašky, ovplyvneného tradíciou jarmočného divadla a karnevalovej kultúry.

Chamtivý Pantalone (Michal Dalecký), túži po krásnej Isabelle (Gabriela Štefanová), ktorá však miluje romantického Leandra (Roman Slovák), ktorý o ňu súperí s chválenkárskym Capitanom (Pavel Liška). Celým príbehom sprevádza Harlekýno (Tomáš Milostný), ktorému sekunduje Pantalonova slúžka Kolombína (Andrea Marečková).

Spolek sešlých sa v Banskej Bystrici predstaví vo štvrtok 18. októbra. Inscenáciu Commedia dell´arte aneb Konec šejků v Čechách odohrajú herci a herečky na divadelnom pódiu Ivana Palúcha v Aule Slovenskej zdravotníckej univerzity (19.00 h).

Sľúbenú súťaž o vstupenky nájdete na Facebooku BBonline.sk.

SÚŤAŽ ❗Pavel Liška ako chvastavý Capitano a ďalší skvelí herci a herečky v predstavení Commedia dell´arte aneb Konec…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Nedeľa 14. októbra 2018