Ako iste viete, šansón, v origináli chanson, má pôvod vo Francúzsku. Už v stredoveku šansón spievali tzv. trubadúri. Pieseň mala jednoduchú melódiu a rytmus, humorný, satirický a často aj frivolný text. V 19. storočí vznikla vo francúzskych kabaretoch moderná forma šansónu.

Šansónový večerČo sa týka textov, pôvodné jednoduché popevky sa vyvinuli v poeticky hodnotné básnické diela. Textári šansónov nezriedka boli a sú prední básnici. Medzi najznámejších interpretov francúzskeho šansónu patria napríklad Edith Piaf, Lucienne Boyer, Charles Trenet, Yves Montand, Charles Aznavour, Jacques Brel, Gilbert Bécaud…

Večer plný šansónov môžete zažiť v našom banskobystrickom Klube Hudby a Divadla (HaD). V utorok 9. apríla (o 19.00 h) vám známe svetové šansóny zaspievajú Zuzana Kronerová, Viktor Horján a Csongor Kassai. Lístky sú ešte stále v predaji a viac informácií nájdete na stránke klubu HaD. V spolupráci s HaD vám teraz ponúkame možnosť vyhrať dve vstupenky na tento Šansónový večer.

Podmienkou zaradenia do žrebovania je zodpovedanie našej otázky do nedele 7. apríla 2013 16.00 h. Otázka znie: Uveďte meno aspoň jedného známeho interpreta šansónov.

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Alena Klincová.