Byť ockom si vyžaduje veľa odvahy, odhodlania a zručností. Chlapi, nie ste v tom sami, príďte sa pozrieť, ako sa to dá s humorom zvládnuť. Že kde? Do Kulturáku na Hornú Mičinú!

Práve tam, v hornomičinskom Kulturáku, vám ocko Roman Pomajbo názorne predvedie, ako vyzerá taká príprava na dieťa a pôrod, ako sa nevyspíte, keď sa to malé stvorenie narodí, ako váš intímny život ide do hája, akí ste unavení a podráždení, ale… vlastne veľmi, veľmi šťastní. Jednoducho, vstup detí do vášho života všetko zmení.

Je to už päť rokov, čo svetovo vychýrená one man show OCKO prišla aj na Slovensko (premiéra 20. septembra 2012 v Bratislave). Ani Banskobystričanom už nie je neznáma. No a teraz prichádza do neďalekej Hornej Mičinej.

V tamojšom Kulturáku, ktorý je domovom OZ Umenie na Hornej a funguje vďaka podpore Fondu na podporu umenia, sa Ocko „zastaví“ v sobotu 14. apríla. Inak, Kulturák ako aj ihrisko, námestie a vlastne celá obec, sa v júni opäť stane centrom už 3. ročníka skvelého pouličného festivalu Mičinský pitvor (www.micinskypitvor.sk).

Ale vráťme sa k Ockovi! Hra pochádza z Islandu. Jej autor a herec zároveň Bjarni Haukur Thorsson sa inšpiroval vlastnou úlohou otca, vďaka čomu vtipne a výstižne prevádza diváka celým procesom otcovstva od tehotenstva až po radosti a povinnosti po narodení dieťatka. Hra (pôvodný názov The Dad), na ktorej pracoval štyri  roky, mala premiéru v januári 2007 v Reykjavíku, v divadle pre 150 osôb a okamžite stala hitom.

Predstaviteľom Ocka u nás je herec, komik a otec troch dcér Roman Pomajbo. Je hlavným a zároveň jediným účinkujúcim v tejto divadelnej šou, ktorej režisérom je Eduard Kudláč.

Či už máte deti alebo nie, večer s ockom Romanom Pomajbom si nenechajte ujsť. Čaká vás kopec zábavy a smiechu. Predstavenie v Kulturáku na Hornej Mičinej sa začína o 19.00 h.

Súťaž o vstupenky

Vstupenky na predstavenie Ocko si môžete rezervovať na www.kulturak-micina.sk, ale môžete ich aj vyhrať v súťaži, ktorú sme pre vás pripravili s OZ Umenie na Hornej. Do žrebovania o dve vstupenky zaradíme všetkých, ktorí do stredy 11. apríla odošlú vyplnený súťažný formulár so správnou odpoveďou na otázku: Koľko dcér má herec Roman Pomajbo?

Súťaž je ukončená. Výherkyňu sme kontaktovali e-mailom.