Banskobystrický Robotnícky dom sa už o niekoľko dní rozozvučí tónmi piesní legendárneho slovenského speváka Karola Duchoňa. Na koncerte v utorok 18. apríla kapela Duchoňovci zahrá a zaspieva jeho najväčšie hity.

Karol Duchoň by sa 22. apríla dožil 73 rokov. Aj keď od jeho smrti uplynulo už takmer 40 rokov, piesne, ktoré preslávil svojím nezabudnuteľným hlasom, stále znejú z rádií, na koncertoch či zábavách. Poznajú a spievajú si ich nielen pamätníci ale aj tí mladší. Banskobystrická kapela Duchoňovci ich má v repertoári neúrekom, preto by ste si ich koncert nemali nechať ujsť.

Medzi najžiadanejšie skladby na podujatiach, kde Duchoňovci vystupujú, patria najväčšie hity Karola Duchoňa, medzi nimi aj pôvodné slovenské piesne od overenej skladateľskej dvojice Peter Hanzely a Ľuboš Zeman, ako napríklad V dolinách alebo Čardáš dvoch sŕdc, ale aj ďalšie. Spevák kapely Martin Androvič v rozhovore pre BB FM rádio uviedol, že najradšej spieva skladbu S úsmevom  (hudba: Pavol Zelenay, text: Ľuboš Zeman).  To je taká moja srdcovka. Alebo Mám ťa rád. Aj Šiel mám veľmi rád, to sú veľké piesne,“ povedal Martin.

V spomínanom rozhovore sa dozviete aj to, že dcéra Karola Duchoňa Danka prišla minulé leto podporiť Duchoňovcov na ich koncert a veľmi sa jej to páčilo. Tancovala, spievala, dokonca prišla aj na pódium a zatancovala si s Duchoňovcami na jej najobľúbenejšiu pieseň Tancujem s tebou rád.

Tancovať, či spievať môžete aj na koncerte v Robotníckom dome. Lebo ako informoval manažér kapely Andrej Krajčovič: „Vstupenky na koncert sú na státie. Žiadne stoly a podobne. Po krajoch sály bude síce jeden rad stoličiek, ale tých štyridsaťtri miest bolo hneď vypredaných. A státie sa rovná tancovanie, skákanie a podobne…

Koncert Duchoňovci sa uskutoční v utorok 18. apríla o 19.00 h v Robotníckom dome a vstupenky naň môžete vyhrať aj v našej súťaži.

Rozhovor so spevákom kapely Martinom Androvičom uvedie BB FM rádio v premiére v stredu 12. apríla po 15.00 h a v reprízach potom vo štvrtok 13. apríla po 10.00 h, v sobotu 15. apríla po 17.00 h a v nedeľu 16. apríla po 9.00 h.

Súťaž

Do súťaže o vstupenky na koncert Duchoňovci, ktorý sa koná v utorok 18. apríla v Robotníckom dome, sa môžete zapojiť do soboty 15. apríla 2023 (do polonoci) na Facebooku BBonline.sk. Traja vyžrebovaní výhercovia alebo výherkyne získajú po 2 vstupenky.