Krásne hory, krásne ženy, hlboké údolia, hlboké oči… Známa česká folková kapela Neřež, ktorá opäť prichádza do Banskej Bystrice.

Neřež trioSkupina Neřež, ako je už všeobecne známe, je voľným pokračovaním českej folkovej legendy Nerez. Zdeněk Vřešťál, zakladajúci člen Nerezua dodnes hrajúci s kapelou Neřež, oslávi v marci 60. narodeniny. K tomuto, nesporne významnému životnému jubileu, pripravila kapela nový album Jen blázni překročí svůj stín. Prezentáciu tohto CD si môžete pozrieť v nasledujúcom videu. Aj piesne z tohto albumu zaznejú na koncerte v banskobystrickom Klube Hudby a Divadla (HaD), v nedeľu 28. februára. Vypočuť si ale môžete už teraz napríklad pieseň Cukrlátka.

„Náš koncert bude možno tak trochu aj večierok, pretože chceme spolu s divákmi oslavovať. Budem mať šesťdesiat… ale tiež sme nahrali nový album Jen blázni překročí svůj stín, ktorý chceme na Slovensku predstaviť a zahrať z neho niekoľko nových pesničiek. Po koncerte bude autogramiáda spojená s predajom cédečiek,“ hovorí Zdeněk Vřešťál a dodáva, že do Banskej Bystrice prídu ako trio.

Zdeněk Vřešťál„Spolu so mnou vystúpi môj dávny kolega z kapely Nerez Vítek Sázavský, s ktorým stojím na jednom pódiu už od roku 1979. To je neuveriteľných 37 rokov! A na basgitaru si s nami zahrá a zbory zaspieva fenomenálny hudobník Filip Benešovský.“

Zdeněk Vřešťál sa netají tým, že sa na Slovensko a Banskú Bystricu veľmi tešia. Že prečo? „Krásne hory, krásne ženy, hlboké údolia, hlboké oči… nechcem, aby to znelo ako fráza, ale nám sa u vás hrá lepšie ako v Čechách. Slováci si všetko oveľa viac užívajú, keď sa im niečo páči, tak to dajú poriadne najavo a keď nie, tak vám to povedia rovno do očí. A Banská Bystrica je tak akurát uprostred…“

Koncert kapely Neřež, ako sme už spomenuli, bude v nedeľu 28. februára o 19. hod. v Klube HaD v Banskej Bystrici. V spolupráci s Klubom HaD sme pre vás už tradične pripravili súťaž o vstupenky. Do žrebovania o dve vstupenky zaradíme všetkých, ktorí do štvrtku 25. februára odošlú súťažný formulár so správnou odpoveďou na otázku: Ako sa volá nový album kapely Neřež?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Daniel Búlik.