Gitarista Peter Uher prináša hudobnú tvorbu, ako odraz svojich pocitov, predstáv a voľných improvizácií. Predstaví skladby s nádychom severskej atmosféry.

Jazzový projekt Petra Uhera v modernej interpretácii podporí ako hosť výborný slovenský trubkár Oskar Török. Členom kapely je aj basgitarista Branislav Valanský a bubeník Michal Čerevka. Peter Uher má za sebou spoluprácu so zahraničnými umelcami, akými sú Grzech Piotrowski, Michael Patches Stewart, či Jakob Sörensen a vydal albumy New Reality 2021, One and Zero 2016. Tvorbu prešovského gitaristu a skladateľa Petra Uhera možno označiť za zmes ambientu a moderného jazzrocku so silnou prítomnosťou elektronickej hudby, vďaka ktorej objavuje nové vyjadrovacie prostriedky.

Súťaž

Výnimočný koncert si budete môcť užiť už onedlho v banskobystrickom klube Hogo Fogo Jazz & Art Club, a to konkrétne v sobotu 27. mája o 19.30 h. Predpredaj nájdete vstupeniek tu. Dve vstupenky však môžete vyhrať aj v našej súťaži, ktorú sme pre vás spolu s Hogo Fogo Jazz & Art Club pripravili. Do súťaže o vstupenky sa môžete zapojiť do štvrtka 25. mája 2023 (do polnoci) na Facebooku BBonline.sk. Meno šťastného výhercu alebo výherkyne dvoch vstupeniek vyžrebujeme v piatok 26. mája.