Už tento víkend ožije Horná Mičiná festivalom Mičinský pitvor. V Kulturáku, na ihrisku, námestíčku a v uličkách bude kraľovať divadlo, muzika, zábava a parádny cirkus!

Pitvor bude praskať od všakovakých dobrôt, do Hornej Mičinej prídu umelci a umelkyne zo Slovenska, Čiech a Poľska, aby pobavili a úsmev vyčarili na tvárach malých aj veľkých návštevníkov. Nebude chýbať ani Handmade zóna so šperkmi, hračkami, tričkami, cifrovanými kameňmi, sukňami, čelenkami a ďalšími krásnosťami.  A aby nielen duša ale aj telo bolo sýte, môžete sa tešiť na kadejaké fajnotky, pri ktorých sa slinky zbiehajú už len pri pohľade na ne.

Pre tých, čo rozprávky a cirkus milujú

Sobotňajší program už tradične otvorí Detský blok. Mičinské futbalové ihrisko bude od 11:00 do  15:00 h patriť deťom a ich rodičom, ale aj všetkým ostatným, čo rozprávky a cirkus majú radi/y.

Divadlo Teáter Komika príde na Mičinú až Levíc, a s ním aj klaun Adyno, ktorý sa vydáva na skusy cestou a necestou, predviesť svoje cirkusantské fígle, triky a zručnosti. Nebude si však drať svoje klaunské topánky, pocestuje svojím vlastným dopravným prostriedkom. Háčik je v tom, že má iba jedno koleso. Zdá sa, že Adyno bude potrebovať pomoc divákov… Klauniáda Cestou necestou sa začína o 11:15 h.

Divadielko Maťo tentoraz prinesie na festival hotové Ministerstvo nápadov! Ministerstvo temna vyrába v dedinke Psoland elixír života a chce pomocou neho ovládnuť svet. Výnimočný psík menom Limonáda a jeho kamoš Rudy dostanú od Ministerstva nápadov neľahkú úlohu. Musia získať zariadenie, ktoré dokáže zničiť elixír života. Ale kde? Ako? To už sa dozviete v sobotu na mičinskom ihrisku (13:00 h).

A napokon Divadlo Žihadlo poteší deti klauniádou Cirkus Pepele, ktorá bude plná pesničiek, hier a dobrej nálady (14:00 h).

Zábava na ihrisku aj v Kulturáku

Po Detskom bloku cirkus na ihrisku pokračuje ďalej. Vstup je voľný, ráčte vstúpiť! Od 15:00 h vystúpi so svojím Spektrom nový umelecký cirkus Kolektyw LŁ z Poľska, o 16:30 h , študenti herectva na banskobystrickom Konzervatóriu J.L. Bellu uvedú hru inšpirovanú talianskou Commediou Dell’ arte (16:30 h) a voľné nomádske hudobné zoskupenie San Borondon Cyclo Fanfaria zahrá tradičné piesne pozbierané zo všetkých kútov sveta (18:00 h).

Program na ihrisku v sobotu 15. júna vyvrcholí večerným koncertom Jany Kirschner (ihrisko o 21:00 h). V Kulturáku v sobotu vystúpi divadelný súbor Goršecke Narodnie Akademične Teatr (GNAT) s predstavením Goršek (16:00 h), Tri Tvorivé Tvory alias 3T a najľúbeznejší zjav na stand-upovej scéne, pesničkár Peter „Petiar“ Lachký (17:45 h) . Parádny cirkus s názvom Tatranský biftek predvedú herci Lukáš Latinák, Marián Miezga, Martin Šalacha, Peter Oszlík a ich hudobný hosť Milan Vojtela (19:30 h). Informácie nájdete aj na Facebooku.

Súťaž

V dnešnej súťaži máte šancu vyhrať rodinnú vstupenku (rodičia + dve deti) na Detský blok v sobotu 15. júna od 11:00 h na mičinskom futbalovom ihrisku. Súťažiť môžete na Facebooku BBonline.sk do štvrtka 13. júna.

Súťaž ❗️Štvrtý Mičinský pitvor, rovnako ako tie predošlé, rozhodne nezabúda na najmenších či najmladších divákov a…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Utorok 11. júna 2019