Ako už iste viete, počas víkendu od 14. do 16. júna sa v Hornej Mičinej udeje veľká divadelná a hudobná šou, neskutočný, očarujúci cirkus s názvom Mičinský pitvor.

A my vám prinášame prvú súťaž! „Vysúťažiť“ si v nej môžete vstupenky na koncert Katky Koščovej, Martina Geišberga a Daniela Špinera, ako aj na predstavenie Goršek v podaní divadelného súboru GNAT (Goršecke Narodnie Akademične Teatr).

Katka Koščová  sprevádza Mičinský pitvor od jeho prvého ročníka v roku 2016, kedy tu koncertovala s kapelou Neřež. Potom po dva roky s Geišbergovcami a Danielom Špinerom. A aj tento rok bude Katka v hornomičinskom Kulturáku muzicírovať  s pesničkárom Martinom Geišbergom a klaviristom Danielom Špinerom. Stretnutie tejto úžasnej trojice nesie v sebe prísľub nevšedného zážitku. Unikátne prepojenie niekoľkých muzikantských svetov v jednom koncertnom programe. Bez nich by Pitvor nebol Pitvorom…

Divadelný súbor Goršecke Narodnie Akademične Teatr (GNAT), ktorý vznikol pred dvoma rokmi, tvoria herci Šimon Pliska a Andrej Lyga a režisér William Valerián. Šimon je rodený Ostravák, Andrej rodák z Kežmarku. Obaja vyštudovali pantomímu na Hudobnej a tanečnej fakulte pražskej AMU. Ich autorské predstavenie Goršek, ktoré malo premiéru v marci tohto roku v Divadle DISK v Prahe, je príbehom o dvoch bratoch z mýtickej Goršeckej náhornej plošiny. Tragikomédia plná lásky, nenávisti, krutosti aj priateľstva a ponorkovej choroby… Goršek je hra pre dvoch hercov a dve masky.

Súťaž

Koncert Katky Koščovej, Martina Geišberga a Daniela Špinera sa uskutoční v prvý festivalový večer, v piatok 14. júna o 19:00 h v Kulturáku.

GNAT uvedie svojho Goršeka v sobotu 15. júna o 16:00 h tiež v Kulturáku. V našej súťaži môže jeden alebo jedna z vás vyhrať po dve vstupenky na piatkový koncert aj sobotňajšie divadlo. Súťažiť môžete na Facebooku BBonline.sk do piatka 7. júna.

❗️ Súťaž ❗️Od piatku 14. júna do nedele 16. júna bude Horná Mičiná žiť festivalom Mičinský pitvor. Kulturák, ihrisko,…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Utorok 4. júna 2019