Pohyb je prejav každého tela. Je to autentický spôsob, ktorý používame v snahe porozumieť si navzájom. A práve o tom je medzinárodný tanečný festival Dni tanca / Dance days 2023, ktorý sa nesie v duchu hesla „tanec pre každé telo“.

Festival sa nesnaží reprezentovať len dokonalé telá tanečníkov, ale chce ukázať tiež krásnu a inšpirujúcu rôznorodosť. Uvidíte matku, dieťa, tancujúceho herca, hrajúceho tanečníka, tancujúcich „netanečníkov“, starých aj mladých, hendikepovaných, či umelcov z rôznych kultúrnych zázemí.

Medzinárodný festival Dni tanca / Dance Days 2023 prinesie od 4. do 11. júna do Banskej Bystrice a Zvolena to najlepšie zo súčasného tanca u nás aj v zahraničí. V zmysle hlavnej myšlienky festivalu, ktorá jednoznačne poukazuje na to, že tanec je naozaj pre každého, sa môžete zúčastniť výnimočných predstavení, workshopov, filmov, či diskusií a naučiť sa napríklad aj legendárnu zdvíhačku z filmu Hriešny tanec.

Hlavnými organizátormi Festivalu Dni tanca / Dance days 2023 sú Divadlo Štúdio tanca, Banskobystrický samosprávny kraj a Fond na podporu umenia. Festival sa uskutoční od 4. do 11. júna v rôznych častiach Banskej Bystrice a vo Zvolene. Podrobný program a možnosť zakúpiť si permanentky nájdete tu.

Súťaž

Bohatý tanečný program, rôzne štýly, profesionálnych tanečníkov odovzdávajúcich svoje skúsenosti a netradičné tanečné kombinácie môžete zažiť aj vy. Festival sa začína už 4. júna a potrvá až do 11. júna. Tancuje sa v Banskej Bystrici a vo Zvolene a dve permanentky môžete vyhrať aj v našej súťaži, ktorú sme pre vás pripravili spoločne s hlavným organizátorom festivalu, ktorým je Divadlo Štúdio tanca.

Do súťaže o permanentky sa môžete zapojiť do štvrtka 1. júna 2023 (do polnoci) na Facebooku BBonline.sk. Meno šťastného výhercu alebo výherkyne dvoch permanentiek vyžrebujeme v piatok 2. júna 2023.