Máj, lásky čas, je síce už za nami, ale trochu romantiky si môžeme dopriať aj v júni.  A tak sme pre vás do dnešnej súťaže s vydavateľstvom Ikar vybrali dve knihy o láske.

Matthew Quick: Terapia láskou

V živote nevychádza všetko vždy podľa plánu. Pat Peoples stratil všetko – dom, zamestnanie aj manželku. Po dlhom čase strávenom v psychiatrickom ústave teraz žije v rodičovskom dome, ale je pevne rozhodnutý znovu získať naspäť všetko, predovšetkým svoju manželku Nikki, a verí, že sa mu to podarí. Pat má zvláštnu teóriu: jeho život je film, ktorý režíruje Boh. A on má zvláštne poslanie – byť fyzicky zdatný a citovo vyspelý. IkarAk svoje poslanie splní, Boh mu vráti Nikki a postará sa, aby sa film jeho života skončil happyendom.

Na večeri u priateľa Ronnieho sa Pat zoznámi s jeho švagrinou Tiffany, ktorá nedávno ovdovela. Vznikne medzi nimi zvláštny vzťah a Tiffany sa po čase ponúkne, že mu sprostredkuje kontakt s Nikki. Nevyjde to však celkom podľa jeho predstáv, ale v konečnom dôsledku je dôležité hlavne to, že pochopil, čo je šťastie…

Z anglického originálu Silver Linings Playbook preložil Andrej Chovan.

Režisér David O. Russell nakrútil podľa Quickovho románu film, v ktorom hlavné úlohy hrajú Bradley Cooper a Jennifer Lawrence, Robert De Niro. Film mal viaceré nominácie na Zlatý Glóbus aj na Oscara. Jennifer Lawrence získala za rolu Tiffany obidve tieto významné filmové ocenenia. Na MTV Movie Awards 2013, kde hlasujú fanúšikovia, Bradley Cooper a Jennifer Lawrence okrem toho, že dostali ceny za najlepšie herecké výkony, získali aj ocenenie za najlepší filmový bozk!

Knižku si už dnes môžete kúpiť v každom dobrom kamennom alebo internetovom kníhkupectve. Skúsiť svoje šťastie ale môžete do pondelka 10. júna 12.00 h v našej súťaži, a to odpoveďou na otázku: S kým sa zoznámi Pat na večeri u priateľa Ronnieho?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Lenka Anstead.

Molly Hopkins: Stalo sa to v Paríži

Evie Dexterová, 26-ročná šarmantná Londýnčanka, príde o prácu v reklamnej agentúre a rozhodne sa pokračovať v životnej kariére ako turistická sprievodkyňa. Vďaka „vylepšeniu“ životopisu, v ktorom zveličí svoju znalosť francúzštiny a pridá aj zopár nie celkom pravdivých skúseností a schopností, získa prácu v cestovnej agentúre a vyberie sa na prvý zájazd do Paríža. Jej prvý deň sa začína spleťou bizarných, komických situácií, ktoré rieši navonok profesionálne a sebavedome, hoci v skutočnosti o mnohých veciach nemá ani potuchy. Evie je však presvedčená, že všetko hravo zvládne. stalo sa v pariziNakoniec sa jej to aj podarí – najmä zásluhou príťažlivého šoféra autobusu Roba. Udržať si novú prácu je však ťažké, keď vás rozptyľuje neodolateľný muž a omamné francúzske víno…

Ukážka z knihy: Pohľad na Roba, ako leje do vane môj drahý značkový olej, ma hneď vrátil do reality.

„Vieš, koľko to stojí?“ vyhŕkla som a vzala mu fľašu. „A zvyčajne sa oň nedelím, takže ak uvažuješ o tom, že so mnou vlezieš do vane, považuj to za česť!“

„Som poctený. Zdvihni ruky. Kúpim ti ďalšiu fľašu,“ navrhol a s úsmevom mi ťahal tričko cez hlavu.

(Z anglického originálu It Happened in Paris preložila Zuzana Dudíková.)

Knižku si už dnes môžete kúpiť v každom dobrom kamennom alebo internetovom kníhkupectve. Skúsiť svoje šťastie ale môžete do pondelka 10. júna 12.00 h v našej súťaži, a to odpoveďou na otázku: Aká je aktuálna práca Evie Dexterovej?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Zuzana Jančiarová.