Sú jarné prázdniny a hoci by mnohé deti boli už rady v škole, prázdniny si chcú užiť a oddýchnuť si od hodín strávených pri online vyučovaní. Možno aj pri knihách, v ktorých sa dá len tak listovať a dozvedieť sa množstvo zaujímavosti o komiksových hrdinoch.

Svet hrdinov, ktorí sa z komiksových knižiek dostali aj do sveta filmov a seriálov, je naozaj spletitý. Postavy poskytujú tvorcom široký priestor na rozvíjanie ďalších príbehov a možno aj preto je svet DC Comics taký obľúbený u detí aj dospelých. Vydavateľstvo SLOVART prináša dve nové encyklopédie o superhrdinoch pre všetky vekové kategórie. Okrem opisu hrdinov a ich histórie prinášajú obidve knihy aj rôzne informácie, o ktorých mnohí možno nevedeli. Zároveň sú plné kresieb od renomovaných ilustrátorov DC Comics.

DC Comics: Absolútne všetko, čo chcete vedieť

Kniha plná zaujímavostí, histórie postáv a ich schopností. Opisuje nielen superhrdinov ale aj prostredie, v ktorom žijú a pravidlá DC sveta. Zobrazuje tiež vývoj postáv od ich počiatkov. Napríklad Superman sa čitateľom predstaví v rôznych komiksových podobách už od jeho vzniku, ďalej sú to informácie o sile kryptonitu, Loise Lane či o Supermanovom úhlavnom nepriateľovi Lexovi Luthorovi. Široký niekoľkostranový priestor dostávajú v knihe všetky dôležité postavy.

V prvej kapitole sa čitatelia sa zoznámite so superhrdinami aj so superzlosynmi. V druhej kapitole sa predstavia superhrdinské tímy, v tretej je reč o vede a mágii. Štvrtá kapitola má názov Odtiaľto až na večnosť  a odvedie vás napríklad do Batmanovho mesta alebo na Rajský ostrov Themysciram, ktorý je domovom Amazoniek, vrátane Wonder Woman. Piata kapitola je venovaná multivesmíru.

Ak to ešte neviete, dozviete sa, že Supergirl raz zachráni Supermanovi život tým, že odtlačí meteorit zeleného kryptonitu späť do vesmíru, že Aquaman ovláda všetky nebezpečné vodné tvory okrem piraní, že hrdinovia z Ligy spravodlivosti chránia svet pred Starrom, obrovskou mimozemskou hviezdicou s telepatickými schopnosťami a veľa, veľa iných zaujímavostí. Autormi encyklopédie sú Liz Marsham, Melanie Scott, Landry Q. WalkerSteven Wiacek.

DC Comics: Veľký sprievodca svetom postáv

V tejto publikácii sú jednotlivé postavy DC Comics encyklopedicky zoradené podľa abecedy. Zostavili ju DC experti a obsahuje viac ako dvesto neuveriteľných postáv a superhrdinských tímov vrátane Batmana, Harley Quinn, Ligy spravodlivosti a ďalších. Tento sprievodca sa nezaoberá historickým vývojom postáv a DC sveta, ale reflektuje tie najaktuálnejšie osudy hrdinov. Na každej strane odhaľuje tajomstvá ich zvláštnych schopností a odpovedá na najzložitejšie otázky, ktoré môžu napadnúť každému fanúšikovi.

Pozrime sa, napríklad, čo sa v knihe píše o starovekej bosorke Kirké. Táto smrtiaca bosorka prežila storočia bez toho, aby zostarla. Kedysi počula proroctvo, že Hippolytina dcéra bude zodpovedná za jej záhubu, a preto považuje Wonder Woman za nepriateľa… Kikré je mocná čarodejnica, ktorá dokáže svojou mágiou zaútočiť, no aj sa ňou chrániť. Jej unikátnym talentom je vytváranie Ani-Menov, nešťastníkov, ktorých zaklínadlom zmenila na zvieratá, vďaka čomu ju poslúchajú na slovo.  Keď Kirké príde o svoju dušu, príde aj o svoju nesmrteľnosť… Knihu napísala Melanie Scott.

Súťaž

Do súťaže o publikácie zo sveta DC Comics Absolútne všetko, čo chcete vedieťVeľký sprievodca svetom postáv (Slovart, 2020) sa môžete zapojiť do štvrtka, 18. februára na Facebooku BBonline.sk. Vyžrebovanému výhercovi (výherkyni) pošleme obidve knihy.