Ani sme sa nenazdali a sú tu prázdniny. Leto, dovolenky, prázdniny… to je ideálny čas na čítanie kníh. Zapojte sa do našej súťaže a môžete vyhrať dve krásne knihy pre deti.

Dnes je to kniha Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali od Petra Karpinského, s ilustráciami Martiny Matlovičovej a spolu s ňou aj známy Pištáčik od Dušana Dušeka.

 

Peter Karpinský: Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali

Humorné príbehy o Ťukťukovi z pera Petra Karpinského sa dočkali nového vydania. V marci vyšla vo Vydavateľstve SLOVART kniha Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali s ilustráciami Martiny Matlovičovej.

Prvé vydanie bolo ocenené ako Najlepšia detská kniha zimy na Slovensku za rok 2001.

„Tvorba pre deti je pre mňa akýsi úlet do mimosveta, ktorý má tiež svoje problémy a starosti, ale ich riešenie je oveľa jednoduchšie,“ hovorí autor knihy Peter Karpinský.

A kto je vlastne ten Ťukťuk? Nuž, nie je to ani škriatok a ani čertík, hoci má vo vlasoch maličké rožky, nie je to ani mimozemšťan a ani žiadne strašidlo. Ťukťuk je jednoducho Ťukťuk. V knihe s ním zažijete mnoho dobrodružstiev. Dočítate sa, čo je ochotný podstúpiť preto, aby dostal psa, aký je jeho najobľúbenejší pokrm, alebo čo robí, aby zahnal nudu. S Ťukťukom je o zábavu postarané.

Dušan Dušek: Pištáčik

Pištáčik je veselý chlapík. Žije v Šaštíne – to je tam, kde si ľudia jeden z druhého radi uťahujú a radi sa na tom smejú. Pištáčik je kamarát s vrabcami, so škorcami, stehlíkmi či s drozdami, ba aj so zlým vtáčiskom Lojzom. Prilietajú do jeho záhrady, kde ich čaká čerešňa so známou reštauráciou pre všetky vtáky.

Okrem nich má ešte jedného kamaráta – verného psa Čujka a veľa známych. So všetkými dobre vychádza, trápi ho len podvaznoha, známy fiškus – ušomraný Marcel. Ten mu kazí všetky plány. No zároveň je s ním veselo. Chce vždy Pištáčika dobehnúť, ešte radšej predbehnúť, v jednej chvíli sa mu dokonca chystá vyfúknuť nevestu, ktorá sa mu zjavila na konci nosa. To snáď nie! Skúste sa začítať… či to dobre dopadne.

Pištáčik sa stal Najkrajšou detskou knihou jesene 2016 a jeho autor Dušan Dušek takto hovorí: „Rád by som ostal chlapcom až do smrti, rád by som do svojich knižiek prepašoval samé prekvapenia. Ohňostroje, lety v zápalkovej škatuľke až na Mesiac, trochu smútku, trochu muziky…“

Do žrebovania o knihy z Vydavateľstva Slovart Ako sme s Ťukťukom ťukťukovaliPištáčik zaradíme všetkých, ktorí sa zapoja do súťaže na Facebooku BBonline.sk.

SÚŤAŽ ❗Ďalšou súťažou tentokrát potešíme deti alebo ich rodičov. Predstavujeme zaujímavé knižky pre deti od Slovart -…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Piatok 6. júla 2018