Nová kniha Tamary Heribanovej Misia Eva v Thajsku je  pokračovaním príbehu Misia Eva, prísne tajné. Určená je pre deti vo veku od sedem rokov. Rozprávky plné jedla a jedlá plné rozprávkových ilustrácií ponúka kniha Z hrnca do rozprávky a tá je určená deťom aj rodičom. 

Tamara Heribanová: Misia Eva v Thajsku

Ikar_MisiaEva_2_v_Thajsku_Obalka.inddTakže pokračovanie príbehu rodiny Šidlovcov je konečne na svete! Evka prísne tajnú misiu splnila. Nielenže vyhrala exotickú dovolenku, ale podarilo sa jej vrátiť lásku rozhádaným rodičom. Už zasa sú kompletná rodina a všetko nasvedčuje tomu, že pobyt v ďalekej Ázii bude pre nich len o oddychu. Lenže to ani náhodou! Evka má totiž ešte jeden veľký sen. Ako sa toto rozprávanie plné napätia a humoru skončí, zistíte, až keď si prečítate ďalšiu tajnú misiu v mene dobrodružstva a lásky.

„Deti sú fantastickými kritikmi a keď je nejaká kniha obyčajnou pózou a nudou, zatvoria ju a nahlas povedia, že sa im nepáči. Sú úprimné a to je najväčší dar. Vždy, keď píšem pre deti, predstavujem si, čo by som chcela v knihe mať, keby som ja sama bola osemročnou. A ono to nie je až také ťažké, pretože to dieťa som si zo seba nevyhnala a ani si ho vyhnať nechcem. Svojich detských čitateľov poznám, pozorne ich počúvam, ich pohľad na svet je pre mňa dôležitý,“ hovorí autorka Tamara Heribanová. 

Knihu ilustrovala Petra Hilbert.

Do žrebovania o knihu Misia Eva v Thajsku (IKAR 2014) zaradíme všetkých, ktorí do 25. januára 2015 správne odpovedia na otázku: Ako sa volá rodina, ktorej príbeh sa odohráva v knihe Misia Eva v Thajsku?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Terézia Durdiaková.

Lenka Šóošová, Barbora Rakovská, Robo Papp: Z hrnca do rozprávky

Kucharka Potten_Obalka_Final_210x210.inddV knihe, ktorú vymysleli a napísali Lenka Šóošová, Robo Papp a Barbora Rakovská, sú recepty priamo z ich kuchýň. Rozhodli sa, že sa so svojimi receptami podelia s rodičmi, ktorí si často kladú otázku, čo navariť. Keďže všetci traja sú milujúcimi rodičmi svojich ratolestí, nezabudli ani na najmenších, a tak sa z knižky plnej receptov stala ilustrovaná rozprávková kuchárka pre deti aj dospelých. Deti si v nej nájdu rozprávky plné jedla a rodičia jedlá plné rozprávkových ilustrácií.

V kapitolách nazvaných podľa ročných období je popri receptoch a rozprávkovom príbehu pána Pottena zaradené aj vyjadrenie lekárok Alexandry Drgoňovej a Kataríny Šimovičovej. Napríklad v kapitole Jar sa hovorí o alergii a alergénoch potrave, v časti Leto o pitnom režime a jedálnom lístku v lete, v Jeseni lekárka píše o imunitnom systéme po nástupe dieťaťa do kolektívu, v Zime o potravinách v tomto ročnom období ako prevencii proti chrípke. V každej kapitole je aj sekcia jednoduchých receptov pre oteckov.

Knihu ilustroval Peter Stankovič.

Do žrebovania o knihu Z hrnca do rozprávky (IKAR 2014) zaradíme všetkých, ktorí do 25. januára 2015 správne odpovedia na otázku: O čom hovorí lekárka v časti knihy nazvanej Leto?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Daniela Sokolová.