Súťaž o skvelé knižné novinky sme pre vás tentoraz pripravili opäť v spolupráci vydavateľstvom Slovart. Diabolská zubárka svojím humorom pobaví nielen deti ale aj rodičov. Top krimi Strážca majáka zas ponúka napätie. 

David Walliams: Diabolská zubárka

diabolska zubarkaPozor, táto kniha je strašidelná, ale aj tak je to jedna z najobľúbenejších detských kníh. Knihu ilustroval Tony Ross.

Knihy Davida Walliamsa dobíjajú prvé priečky knižných hitparád všade na svete. Diabolská zubárka dosahuje v britských rebríčkoch predajnosti a obľúbenosti ešte vyššie priečky ako megaúspešná Babka gaunerka. Tajomstvom autora je humor vychádzajúci z každodennosti, ktorý milujú rovnako deti ako ich rodičia. Babku gaunerku si už obľúbili aj tisícky slovenských detí. Teraz prichádza Diabolská zubárka.

Nad mesto, kde bývajú Alfie a Gabi, sa vzniesol súmrak. Pod rúškom noci sa tu diali hrozné veci. Deti si pred spaním vložili pod vankúš vykývaný zub a netrpezlivo čakali na mincu od zúbkovej víly. Keď sa však ráno zobudili, pod vankúšom nachádzali rôzne ohavnosti. Mŕtveho slimáka. Živého pavúka. Stovky hmýriacich sa ucholakov. Alebo ešte horšie, oveľa horšie veci… Počas tmavej noci sa im do izbičiek vkrádal zlodej, uchmatol zub a pod vankúšom nechal hrôzostrašnú spomienku. Úradovali temné sily. Ale ako to robili? Podarí sa to zistiť dvanásťročnému Alfiemu a jeho kamarátke Gab?

Knihu Diabolská zubárka môžete vyhrať, ak do 15. marca  správne odpoviete na otázku: Čo si deti vložili pred spaním pod vankúš?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Petra Buzáková.

Camilla Läckberg: Strážca majáka

strazca majakaCamilla Läckberg je kráľovnou švédskej krimi. Po šiestich úspešných bestselleroch čitateľom ponúka pokračovanie príbehov s hlavným hrdinom policajným inšpektorom Patrikom Hedströmom. Ten sa po dlhej práceneschopnosti vracia do zamestnania. No len čo sa zjaví v kancelárii, poveria ho novým prípadom. Niekto zozadu do hlavy strelil muža v jeho vlastnom byte. Obeť sa volá Mats Sverin a bol to príjemný a v meste obľúbený ekonomický riaditeľ komunálneho úradu. Patrik mapuje jeho život a postupne sa ukazuje, že sa v ňom skrýva veľa tajomstiev a záhad. Prečo bezhlavo zutekal z bývalého miesta v Göteborgu a zakotvil vo Fjällbacke? A je to naozaj číra náhoda, že sa do Fjällbacky vrátila aj Annie, jeho láska z mladosti? Dlhé roky sa nekontaktovali, no Annie sa odrazu zjavila so synom na Sivom ostrove neďaleko Fjällbacky, ktorý kedysi obývali celé generácie jej rodiny. Ale aj ostrov má svoje tajomstvá. Tunajší obyvatelia ho prezývajú Ostrov prízrakov a hovorí sa, že na ňom prebývajú mŕtvi, lebo chcú čosi rozpovedať živým…

Ukážka z knihy: Annie sedela na móle. Skrčila kolená a objala si ich. Prekvapovalo ju, že ani po dvoch týždňoch na ostrove sa nenudí. Naopak, dni leteli ako splašené. Zatiaľ sa ešte nerozhodla, čo bude potom, ako sa vyvinie je i Samova budúcnosť. Nevedela odhadnúť, aká dôležitá je pre Frederikových kumpánov, ani ako dlho sa tu so Samom vydržia skrývať. Najradšej by sa navždy stiahla zo sveta a zostala na Sivom ostrove. V lete by sa to dalo, no keď príde zima, nemôžu tu zostať. Sam potrebuje okolo seba priateľov a ľudí. Skutočných ľudí. Lenže Sam musí najskôr vyzdravieť, až potom bude jasné, čo ďalej, potom sa rozhodne. Teraz však svieti slnko a večer ich uspáva hučanie mora narážajúceho do strmých skál. V tieni majáka sú v bezpečí. Všetko ostatné musí počkať.

A časom vybledne aj spomienka na krv.

Knihu Strážca majáka môžete vyhrať, ak do 15. marca  správne odpoviete na otázku: Ako ľudia prezývajú Sivý ostrov?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Miroslav Benč.