Dnešná knižná súťaž určite poteší fanúšikov kráľa slovenskej krimi Dominika Dána. Jeho zatiaľ posledný strhujúci detektívny príbeh má názov Nevinným sa neodpúšťa. (V decembri mu vyjde krimi jednou nohou v hrobe.) Radosť však urobíme aj čitateľkám, a to s románom Barbory Kardošovej Anjeli nespia. 

Dominik Dán: Nevinným sa neodpúšťa

Devätnásta kniha Dominika Dána opäť prináša pravdivý pohľad do autentického prostredia zločinu na Slovensku.

Nevinnym sa neodpustaKaždý normálny človek má aspoň jedného kamaráta či kamarátku. Niekedy sa z nich stanú manželia, niekedy manželky, občas ostanú kamaráti kamarátmi. Hovorí sa, že čím ich je viac, tým je život ľahší, no nie vždy je to tak – často idú riadne na nervy. Zvládnuť výstrelky roztopašných kamarátov si vyžaduje riadnu dávku trpezlivosti, dokonca sa môže stať, že svojimi hlúpymi nápadmi doženú až k samovražde. Potom už iba rozpačito stoja nad hrobom, nechápavo krútia hlavami a stále dookola si kladú otázku: Kto za to môže? Nikto nechce byť vinníkom, nikto nechce niesť zodpovednosť za smrť kamaráta, nikto nechce cítiť vinu, ale nie každému sa to podarí. Životné cesty sa občas tak nečakane skrížia, osudy ľudí tak neuveriteľne prepletú a skomplikujú, že sa aj z obyčajnej náhody môže stať prípad. Napokon musia prísť detektívi Krauz a Chosé a pomôcť pri hľadaní pravdy. Nájsť ju môžu, to dokážu, ale zbaviť niekoho viny – na to právo nemajú. Niektorým kamarátom sa odpúšťa ťažko a nevinným sa nedá odpustiť vôbec.

Čo povedal o svojej detektívke Dominik Dán?

„Hovorí sa, že čím máme viac priateľov, tým je život ľahší, ale nie je to vždy tak, často nám idú riadne na nervy. Zvládnuť výstrelky roztopašných kamarátov si vyžaduje poriadnu dávku trpezlivosti, dokonca sa môže stať, že svojimi hlúpymi nápadmi môžu dohnať až k samovražde. Potom už iba rozpačito stoja nad hrobom, nechápavo krútia hlavami a stále dookola si kladú otázku: Kto za to môže?“ 

Knižku Nevinným sa neodpúšťa, ktorú vydalo vydavateľstvo SLOVART, zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do 30. novembra odpovedať na otázku: Koľká v poradí je kniha Dominika Dána Nevinným sa neodpúšťa?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Zuzana Kvetková.

Barbora Kardošová: Anjeli nespia

Anjeli nespiaNové vydanie prvého bestselleru známej spisovateľky a scenáristky Barbory Kardošovej určite poteší všetky čitateľky, ktoré túto knihu márne v kníhkupectvách hľadajú. Autorka kníh Sladko v ústach, Vydať sa a zomrieť a Medium Love v nej perfektne rozohráva spleť vzťahov ľudí túžiacich po láske.

Diabolsky nekompromisná Lala je bývalá letuška. Je čerstvo rozvedená a žije so svojím štvorročným synom Jimom. Tejto príťažlivej tridsiatničke sa snívajú iba dva druhy snov – katastrofické letecké alebo pornografické, v ktorých hrá vždy hlavnú úlohu. Lala sex potrebuje, bez neho stráca imunitu. A nerobí jej problém dostať ktoréhokoľvek chlapa. Božsky nekompromisná tridsiatnička Irma žije sama s tromi mačkami, zbaliť chlapa sa radšej nepokúša, vždy to zle dopadlo. Platonicky miluje záhadného muža. Adam žije sám. Ťahá mu na štyridsať a nevie sa spamätať zo smrti svojej jedinej lásky. Bojí sa snívať, lebo v snoch sa k nemu stále vracia nebohá Gréta. Všetci traja sa už aspoň raz v živote poriadne popálili. A hoci sa nepoznajú, musia sa stretnúť, spoznať a zblížiť. Občas totiž musíme uzrieť cestu niekoho iného, aby sme našli tú svoju.

Knižku Anjeli nespia, ktorú vydalo vydavateľstvo SLOVART, zakúpite v každom dobrom kamennom aj internetovom kníhkupectve. Na portáli BBonline.sk ale môžete o túto publikáciu aj súťažiť. Stačí do 30. novembra odpovedať na otázku: Koľko rokov má Lalin syn Jim?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Dagmar Dudová.