Najúspešnejšia knižná séria posledných rokov, romanticko-erotická trilógia Fifty Shades od E L James, sa dočkala pokračovania.

GREY_4Po Päťdesiatich odtieňoch sivej, Päťdesiatich odtieňoch temnoty a Päťdesiatich odtieňoch slobody v týchto dňoch na pulty slovenských kníhkupectiev prichádza aj štvrtá kniha Grey – Päťdesiat odtieňov sivej z pohľadu Christiana Greya.

Počas štyroch dní od začiatku predaja sa vo Veľkej Británii predalo milión výtlačkov a Grey sa stal historicky najrýchlejšie sa predávajúcim titulom. Možno aj vďaka tomu, že čitatelia tentoraz majú po prvý raz možnosť pozrieť sa na príbeh očami samotného charizmatického Christiana Greya.

Prostredníctvom jeho vlastných slov, myšlienok, úvah a snov ponúka E L James iný pohľad na ľúbostný príbeh, ktorý uchvátil milióny čitateľov po celom svete. Christian Grey má rád kontrolu v každej situácii. Jeho život je usporiadaný, disciplinovaný a absolútne prázdny až do dňa, keď do jeho kancelárie vpadne pôvabne neohrabaná a éterická Anastasia Steelová. Po jej odchode sa Christian snaží zabudnúť na ňu, ale namiesto toho sa zmieta v búrke emócií, ktorým nerozumie a ani im nedokáže odolať. Zdá sa, že na rozdiel od žien, s ktorými sa stretával predtým, Ana doňho vidí – že cez masku úspešného biznismena, čo si užíva luxusný životný štýl, prenikne až do Christianovho chladného a zraneného srdca.Zaženie vzťah s Anou desivé zážitky z detstva, ktoré Christiana každú noc prenasledujú? Alebo jeho temné sexuálne túžby, tendencia ovládať druhých a zničujúca nenávisť voči sebe samému Anu odradia a zničia krehkú nádej, ktorú mu dáva?

L. James (1963) je pseudonym britskej spisovateľky Eriky Mitchellovej Leonardovej, ktorá je autorkou najpredávanejšej erotickej trilógie Fifty Shadesof Grey – Päťdesiat odtieňov sivej. Je televíznou producentkou, manželkou scenáristu Nialla Leonarda a matkou dvoch synov.

fifty-shades-filmOd prvej časti Fifty Shadesof Grey: Päťdesiat odtieňov sivej, vydanej v roku 2011 v anglickom jayzku, sa stali jasnými bestsellermi aj ďalšie dve časti: Fifty Shades Darker: Päťdesiat odtieňov temnoty a Fifty Shades Freed: Päťdesiat odtieňov slobody. Filmové spracovanie úspešnej erotickej trilógie Fifty Shadesof Grey sa stalo samozrejmosťou. V románe Grey: Fifty Shadesof Greyastold by Christian sa E.L. James rozhodla tentokrát prerozprávať príbeh z pohľadu pána Greya. Päťdesiat odtieňov sivej vydalo vydavateľstvo XYZ v slovenčine v októbri 2012 a celosvetovo najúspešnejšia kniha sa ihneď stala knižným fenoménom aj u nás.

Vysoké predaje Päťdesiatich odtieňov temnoty i Päťdesiatich odtieňov slobody potom len potvrdili obrovský záujem čitateľov o celú sériu. Kniha Päťdesiat odtieňov sivej bola v roku 2015 sfilmovaná. Režisér Sam Taylor-Johnson do hlavných úloh obsadil Dakotu Johnson a Jamie Dornana. Film, rovnako ako kniha, vyvolal rozruch.

Je takmer isté, že čitateľov zaujme aj v poradí štvrtá kniha série Grey. Nájdete ju, okrem iných kníhkupectiev, aj v banskobystrickom Artfore na Dolnej ulici. A tiež ju môžete vyhrať v našej súťaži.

Do žrebovania o knihu Grey zaradíme všetkých, ktorí do nedele 14. februára odošlú kupón so správnou odpoveďou na otázku: V ktorom roku bola sfilmovaná kniha Päťdesiat odtieňov sivej?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Marianna Srniaková.