Do svojej spovednice som si každý večer zapísala aspoň pár slov. V denníku bolo všetko, celý môj život. Najzodratejšie boli stránky, ktoré mi pripomínali dni, kedy som spoznala, aké je to byť zamilovaná a milovaná.

Tieto vety sú z knihy Jedného dňa, ktorú sme vám na našom portáli predstavili koncom novembra. A tiež sme vám sľúbili súťaž…

Román Jedného dňa, ktorého autorkou je Maya Sinay, je druhou knihou z jej Bielej série.

Je príbehom budúcej maliarky Alex, ktorá má pred sebou prvé „dospelácke“ prázdniny.  Chce snívať, maľovať a užívať si talianske more. Ale jej plány sa náhle zmenia, keď sa zadíva do zelených očí, ktoré sú pre ňu viac ako osudové… Rovnako ako s Funny z prvej knihy Navždy aj s Alex si život – a láska, občas zahrávajú. Ako však vraví autorka, obe sú veľmi silné ženy, aj keď miestami si to o sebe nemyslia…

Biela séria Maye Sinay má šesť kníh. Navždy a Jedného dňa už vyšli a ďalšie, na ktoré sa čitatelia a hlavne čitateľky môžu tešiť, majú názvy Veriť, Zázrak, Nádej a Vôľa žiť.

Ukážka z knihy Jedného dňa

Spala som tvrdo ako už celé roky nie. Moja duša sa ku mne vrátila a cítila sa šťastne. Pomaličky som nadvihla Mattovu ruku a vykĺzla som z postele. Potrebovala som ísť do kúpeľne. Pozerala som sa na svoj odraz v zrkadle a na tvári som mala úsmev. Nie hraný, ale skutočný, pravý. Dala som si rýchlu sprchu a obviazaná v osuške som vyšla potichu z kúpeľne, aby som ho nezobudila. Túžila som po ňom. Chcela som sa s ním znovu milovať. Včera bolo všetko príliš rýchle, nestihla som si vychutnať každý jeho dotyk.

Keď som však vyšla, prepadol ma smútok. Posteľ bola prázdna. Zostala som stáť a prázdno vošlo aj do mňa. Búchanie na dvere ma potešilo. Rýchlo som prebehla cez izbu a natešene som otvorila dvere.

„Čo sa tu včera dialo?“ s úsmevom na mňa pozerala Bea.

Môj úsmev sa vytratil spolu s výdychom. Odišiel? Znovu ma opustil? Stála som tam zmätená.

Súťaž

Do súťaže, v ktorej môže dvaja/dve z vás vyhrať knihu Jedného dňa, sa môžete zapojiť na Facebooku BBonline.sk do nedele 3. februára 2019.

SÚŤAŽ ❗️Budúca maliarka Alex má pred sebou prvé prázdniny ako dospelá. Chce snívať, maľovať a užívať si talianske…

Uverejnil používateľ BBonline.sk Streda 30. januára 2019