Obľúbená banskobystrická skupine Slovak Tango vydala v týchto predvianočných dňoch svoj tretí album. Má názov Letter to theWorld a okrem slovenčiny znie z neho čeština, nemčina, francúzština, angličtina…

slovak-tangoSlovak Tango je skupina mladých, vynikajúcich hudobníkov, známa tým, že interpretuje najmä slovenské populárne piesne 30. až 50. rokov 20. storočia. Tie sú aj na albumoch Prečo tak pozde (2011) a Ja sa neviem nikdy hnevať (2013). Tretí album,  ako naznačuje aj jeho názov Letter to theWorld, je iný. Porozprávali sme sa o ňom s manažérom skupiny Andrejom Krajčovičom.

Na novom albume Slovak Tango, ako sme už spomenuli, znie okrem slovenčiny čeština, nemčina, francúzština, angličtina ale aj fínska polka aj argentínske tango. Kto vyberal skladby na tento album?

Toto cédečko by malo byť akýmsi neoficiálnym listom do sveta. Chceme našu tvorbu predstaviť aj zahraničným poslucháčom a veríme, že budeme pravidelne koncertovať aj v zahraničí. Skladby na album vyberal poväčšine kapelník František Kubiš.

Kde ste album nahrávali?

Nahrávali sme u nášho gitaristu, violistu a speváka Reného Bošeľu v štúdiu Môlča records. Spoluprácu máme už dlhoročne odskúšanú a je pre nás vynikajúce, že v nahrávacom štúdiu aj pravidelne skúšame a pripravujeme sa na koncerty.

Posetka-lepena-chlopen-vysek [Converted]Nastali tento rok v zložení skupiny Slovak Tango nejaké zmeny?

Ako jedna z mála kapiel Slovak Tango už od svojho založenia pre niekoľkými rokmi hrá v rovnakej zostave. Myslím, že je to hlavne tým, že chalani si rozumejú, radi spolu trávia čas, či vidno hlavne na pódiu. Takže stále hráme v zostave: František Kubiš – akordeón, Andrej Turčin – husle, Milan Maťaš – kontrabas, René Bošeľa – gitara, viola, spev a Peter Račko – spev.

Hrávate skladby z nového albumu aj na koncertoch?

Niektoré piesne z nich hrávame pravidelne, niektoré zatiaľ nie. Pri vysokom počte koncertov je aj veľa požiadaviek, aby sme zahrali konkrétne piesne. Ale časom určite zaznejú na koncertoch všetky skladby z nového albumu.

Aké koncerty vás čakajú ešte do konca roka a kedy najbližšie vystúpite v Banskej Bystrici?

V decembri hráme niekoľko koncertov počas vianočných trhov v Košiciach, Seredi, Trenčíne a jeden koncert odohráme v Nemecku. Na prelome rokov 2016 a 2017 zostaneme verní nášmu regiónu a mestu.Na Silvestra hráme v Kúpeľoch Sliač a nový rok odštartujeme prvého januára na námestí v Banskej Bystrici slávnostným koncertom pred veľkolepým a Banskobystričanmi tak obľúbeným ohňostrojom. Koncert sa začína o 16. hodine.

SÚŤAŽ (NIELEN) O CD LETTER TO THE WORLD

slovak-tango-dvdIdú Vianoce a tak rozdávame darčeky! Vsúťaži, ktorú sme pre vás pripravili so skupinou Slovak Tango, môže jeden/jedna z vás okrem CD Letter to the World vyhrať aj DVD Nie som ja ešte tak starý (Môlča records, 2016).

Na albume Letter to the World nájdete pätnásť skladieb, medzi nimi dva slovenské evergreeny Milión sŕdc a Nebudem už ďalej mládencom, či známu českú pesničku Šaty dělej člověka alebo slávny šansón Sousle ciel de Paris a ďalšie svetové skladby. DVD Nie som ja ešte tak starý poteší nielen vaše uši ale aj oči. Vypočujete si a uvidíte dvadsať klipov k presláveným slovenským populárnym piesňam. Spomenieme aspoň niektoré – Miluška moja, Skôr než odídeš, Jaj, Zuzka, Zuzička, Len bez ženy…CD Letter to the World nájdete napríklad v banskobystrickom kníhkupectva Artforum, objednať si ho môžete na nasledovnej stránke a vyhrať ho môžete tu a teraz.

Do žrebovania o CD a DVD Slovak Tango zaradíme všetkých, ktorí do soboty 17. decembra vyplnia a odošlú súťažný formulár.

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Miroslav Boldiš.