Návrat Arnolda Schwarzeneggera na filmové plátna, ale aj ďalšie zaujímavé novinky lákajú do multikina Cinemax Banská Bystrica.

KONEČNÁ

Dôchodok je pre padavky. „Ja sa vrátim!“ povedal raz Arnold Schwarzenegger a teraz svoj „sľub“ spĺňa. Na plátna kín sa vracia v nielen fanúšikmi dlho očakávanom akčáku Konečná. Arnold definitívne vymenil guvernérsku stoličku za šerifskú „placku“ v zapadákove pri mexických hraniciach.

Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) pôvodne pracoval na losangeleskej polícii, ale po jednej pohnojenej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka pri mexických hraniciach Sommerton Junction. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnej zašívármi, kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie. Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker).

Pri prevoze z Las Vegas do mexického väzenia totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortéz (Eduardo Noriega). Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží ujsť do svojej domoviny. S pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom uniká Cortéz k hranicaim v nadupanej Corvete ZR 1 rýchlosťou 250 míľ/hod.

Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku nevyzerajú príliš na to, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka. Ich šéf však nechce znova pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety, meče a vydajú sa v ústrety neľútostnej smršti s cieľom zastaviť zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho prisluhovačov. Čoskoro uvidíte v kinách, či vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction Cortézova konečná.

Arnold Schwarzenegger sa pôvodne chcel vrátiť k hereckej profesii voľnejším tempom, ibaže scenár Konečnej a ponuku hlavnej role vraj odmietnuť nedokázal. „Pripomínalo mi to Pravdivé lži. Je to jeden z tých vzácnych filmov, ktoré sú úžasne napínavé, a vy sa pri nich napriek tomu neustále smejete,“ vraví herec.

[youtube Ab1BZjWYAhI 585 350]

MANIAK

Majiteľ obchodu s manekýnami si vyvinie nebezpečnú mániu voči mladej umelkyni.

Film Maniak je Jackom Rozparovačom 21. storočia odohrávajúci sa v súčasnom Los Angeles. Maniak je novým spracovaním kultového filmu, ktorý je mnohými označovaný za najlepší thriller všetkých čias – intímny, obrazovo odvážny, psychologicky komplexný a hlboko desivý výlet do nočnej mory vraha a jeho obetí.

[youtube cIxKEUB2Le8 585 350]

HITCHCOCK

Za filmom, ktorý šokoval svet, sa skrýva ešte jeden príbeh

Píše sa rok 1960 a Alfred Hitchcock (A. Hopkins) práve natáča svoj nový film. Film, ktorý má rozhodnúť o jeho úspechu alebo zatratení. Film, ktorému takmer nikto neverí a za ktorý sa sám Hitchcock musí filmovému štúdiu zaručiť svojím majetkom. Film, ktorý sa stane legendou. Čo však zrodeniu fenoménu menom Psycho predchádzalo? Aký príbeh si „majster napätia“, ktorému filmové publikum vďačí za tie najhrôzostrašnejšie zážitky v histórii filmu, nechal pre seba?

Film Hitchcock odhaľuje nielen históriu natáčania jedného z najslávnejších filmov všetkých čias, ale tiež podmanivý milostný príbeh slávneho režiséra a jeho ženy Almy (H. Mirren). Úspešná scenáristka mu bola po celý život inšpiráciou aj oporou, a hoci mala vlastné tvorivé ambície a plány, nikdy nevystúpila z tieňa svojho muža, ktorého milovala a podporovala za každých okolností. Keď počas natáčania Psycha Alfred Hitchcock náhle ochorie, je to práve Alma, kto namiesto neho zasadne do režisérskeho kresla a zastúpi svojho muža v kritickom okamihu, keď sa rozhoduje o zastavení či pokračovaní natáčania. Nevďačnú rolu zvládne na výbornú a podpíše sa tak pod vznik dnes už legendárnej snímky. Málokto tuší, že slávny horor má v skutočnosti dvoch režisérov, že to nebol veľký Alfred, kto do slávnej scény vraždy v sprche presadil jednoducho geniálne kvílenie huslí. Lenže aj taká svätica ako Alma môže začať hrešiť, keď sa nedočká uznania. Uvedomí si Hitchcock včas, akú vzácnu ženu má po svojom boku, alebo zaslepený žiarlivosťou stratí toho, kto ho najviac miloval?

[youtube vn539Wf1wDY 585 350]

DETSKÉ KINO – O MYŠKE A MEDVEĎOVI

(Víkend 9.2. – 10.2.2013 o 15.40 h)

V obyčajnom medveďom svete sú medvede väčšinou vážne a zamračené. Medveď Ernest je iný. Je hudobník,   rád by bol veselý, lenže je chudobný a často hladný. Pri hľadaní niečoho do žalúdka chytí malú myšku Celestínu, ktorá utiekla zo svojho podzemného myšacieho sveta. Aby Celestína neskončila v Ernestovom žalúdku, uzavrie s ním dohodu. Keď ju nezje, ukáže mu miesto, kde môže získať mnoho  čokolády, bonbónov a iných sladkostí.
Ani jeden z nich ešte netuší, že sa tak dostanú na stopu chamtivých medvedích manželov, ktorí si privyrábajú tým, že cukrovinkami zámerne kazia medvedím detičkám zuby.
To, čo začalo medzi ududraným Ernestom a urozprávanou Celestínou ako obyčajná dohoda, prerastie v silné priateľstvo a stane sa z nich nerozlučná dvojica.
Aby odhalili veľké cukrovinkové spiknutie, budú potrebovať pomoc z  myšieho i medvedieho sveta. Podarí sa im prekonať predsudky ostatných a  oba svety spriateliť? Animovaný rodinný film O myške a medveďovi bol v minulom roku s úspechom uvedený na Medzinárodnom filmovom festivalu v Cannes, kde v sekcii Directors´ Fortnight získal cenu SACD (pre najlepší francúzsky hovorený film).

[youtube Vl9lqfufmvo 585 350]

ARTMAX – KRÁĽOVSKÁ AFÉRA

(Utorok 12.2.2013 o 20:10)

Kráľovská aféra je príbeh vášnivej a zakázanej lásky, ktorá ovplyvnila celý národ. Vzťah medzi Johanom Struenseeom, nemeckým lekárom pološialeného dánskeho kráľa Kristiána VII. a jeho manželkou, mladučkou kráľovnou Karolinou Matyldou Hannoverskou prepukla v 70. rokoch 18. storočia. Reálna historická udalosť čakala na svoju filmovú podobu a o jej zobrazenie sa veľmi dlho pokúšalo niekoľko tvorcov. Podarilo sa to napokon Nikolajovi Arcelovi, ktorý do hlavných úloh tejto fascinujúcej historickej drámy obsadil skvelého dánskeho herca Madsa Mikkelsena a Aliciu Vikander. Snímku produkovala dánska spoločnosť Zentropa (spoluzakladateľom je Lars von Trier), ktorá stojí za takými úspešnými filmami ako Melancholia, Bratia, Lepší svet, Antichrist a cca. 70 ďalších celovečerných filmov. Kráľovská aféra bola z 90% nakrúcaná v Čechách. Napriek tomu, že film s typickou seversky temnou atmosférou spracúva istú etapu dánskych dejín menej známu širšej európskej verejnosti, jej zápletka je taká univerzálna, že si získala celosvetový divácky ohlas..

[youtube tW5uOQg5QOs 585 350]

VALENTÍNSKA JAZDA – TERAPIA LÁSKOU

(Utorok 12.2.2013 o 20:10)

Život ide málokedy podľa plánu… Pat Solitano (Bradley Cooper) stratil všetko – dom, prácu i manželku. Po ôsmych mesiacoch strávených v psychiatrickej liečebni sa ocitá v spoločnej domácnosti s matkou (Jacki Weaver) a otcom (Robert DeNiro). Pat je rozhodnutý začať odznova, myslieť pozitívne a získať späť svoju manželku, aj napriek dramatickým udalostiam, ktoré predchádzali ich rozchodu. Jediné, po čom túžia jeho rodičia je, aby sa čo najskôr postavil na vlastné nohy a spoločne mohli fandiť ich obľúbenému futbalového tímu Philadelphia Eagles. Keď Pat stretne Tiffany (Jennifer Lawrence), atraktívnu ženu s neľahkým životom, všetko sa skomplikuje. Pomôže mu nadviazať kontakt s manželkou, avšak má jednu podmienku, ktorú musí Pat splniť. Obaja nakoniec dosiahnu svoje, no medzičasom vznikne medzi nimi nečakané puto.

Multikino Cinemax pre vás pripravilo špeciálnu valentínsku jazdu pre zamilovaných aj singles. „Dobré vzťahy utužíme, zlomené srdcia vyliečime filmom Terapia láskou. Čakajú Ťa super darčeky pre Teba aj Tvoju polovičku a tombola plná zamilovaných cien,“ avizujú organizátori z multikina Cinemax Banská Bystrica.

Lístky sú už v predaji na pokladni multikina, alebo prostredníctvom stránky…

Okrem toho v multikine Cinemax: Hobit: Neočakávaná cesta v 3D (HFR), Nič nás nerozdelí, Paralelné svety 3D, Lovci gangstrov, Divoký Django, Miluj ma alebo odíď, Sammyho dobrodružstvá 2 3D, Ralph Rozbi-to 3D, Mládeži neprístupné, Hotel Transylvánia 2D, Pí a jeho život 3D a Sniežik biely kožúšok.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 13. februára 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Z ktorej krajiny pochádza Arnold Schwarzenegger?

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Lucia Kapustíková.