Fenomenálna letecká skupina Frecce tricolori, rakúski Flying Bulls, famózny Zoltán Veres, americký bombardér Boeing B-52 Stratofortress s neuveriteľným rozpätím krídel takmer 60 metrov, Suchoje Su-22 poľských vzdušných síl, najnovší MiG-29M2, či ďalšie lietadlá z Maďarska, Rakúska, Veľkej Británie, Nemecka, Belgicka, Holandska či Švédska a samozrejme to najlepšie z výbavy vzdušných síl Slovenskej republiky, košický Retro sky team, či legendárni Očovskí bačovia. Toto všetko sú lákadlá tohtoročných Medzinárodných leteckých dní SIAF 2012.

Tie sa po roku opäť uskutočnia na Letisku Sliač už cez víkend 1. a 2. septembra. Areál sa v každý deň otvorí o 8.00 h, ale presnejší program bude známy až 24. auguste. Pripravené budú opäť odstavné parkoviská, z ktorých bude tentokrát kyvadlová doprava až k vstupom na letisko zadarmo. Kyvadlová doprava, aj keď spoplatnená, bude jazdiť aj priamo z Banskej Bystrice a Zvolena. To všetko preto, že celkovo sa očakáva záujem možno až sto tisíc ľudí o toto najväčšie letecké podujatie roka.

Aktuálne informácie o podujatí Slovak International Air Fest hľadajte na internetovej stránke podujatia i oficiálnom facebooku… Vstupenky na  SIAF 2012 sú už v predaji, ale ak chcete skúsiť svoje šťastie, môžete sa zapojiť do našej súťaže nižšie…

Portál BBonline.sk vám ako mediálny partner podujatia prináša súťaž o 5 krát po 2 voľné vstupenky na nedeľu 2. septembra. Do nedele 26. augusta 22.00 h odpovedzte na našu súťažnú otázku: Talianska letecká skupina Frecce tricolori využíva počas svojich vystúpení farebné dymové efekty. Pýtame sa vás, aké tri farby využívajú?

Súťaž je ukončená. Víťazmi sa stali Tomáš Kliment, Judita Matláková, Michal Janovec, Terézia Kútna, Petr Repčin. Víťazov budeme kontaktovať e-mailom.

Frecce tricolori využívajú pri svojich efektoch farby talianskej trikolóry a teda zelená, biela, červená – akceptovali sme aj odpovede zielony, biały i czerwony – zelená, bílá, červená a green, white, red, nakoľko medzi 436 súťažiacimi boli aj Poliaci, Česi či Maďari!