Aj v tomto týždni sa na plátnach kín objavilo viacero zaujímavých filmových noviniek a výnimkou nie je ani banskobystrické multikino Cinemax. To vám už v stredu ponúkne aj exkluzívnu predpremiéru filmu Hobit: Neočakávaná cesta. S našim portálom navyše hráte o dva voľné lístky na ľubovoľné filmové predstavenie.

RALPH, ROZBI TO! 3D (Wreck it Ralph)

Komédia nadrozmernej veľkosti

Ralph Rozbi-to strávil celé dekády ako záporná postava v tieni populárneho Felixa, hlavného hrdinu ich spoločnej videohry, ktorý vždy všetkých zachráni a všetko opraví. No Ralphovi sa už úloha večného zločinca zajedá, nebaví ho stereotypne všetko ničiť a sledovať, ako všetku slávu zlízne Felix. Vezme preto osud do vlastných rúk, opustí svoju hru a vydá sa na cestu naprieč niekoľkými generáciami počítačových hier, aby dokázal, že aj on sa môže stať hrdinom. Na púti stretáva drsnú seržantku Calhounovú z akčnej strieľačky Hero´s Duty i malú energickú Vanellope z cukríkovej pretekárskej hry Sugar Rush, ktorá možno bude jeho prvou kamarátkou. Keď sa na slobodu dostane zákerný zločinec, ktorý ohrozuje celú videoherňu, dokonca aj Vanellope, veci sa rýchlo zmenia. Ralph má konečne šancu všetkých zachrániť a získať si ich uznanie. Stihne to včas?

Animovaná komédia, USA 2012

[youtube qAakRLpbyr0 590 360]

ANNA KARENINA

Nesmrteľný príbeh ženy, ktorú zahubila láska.

Osud Anny Kareniny je vďaka románovej predlohe Leva Nikolajeviča Tolstoja všeobecne známy, ale režisér Joe Wright z neho napriek tomu dokázal vytvoriť absolútne unikátny zážitok. Podarilo sa mu to už v adaptáciách iných diel literárnej klasiky, Pýche a predsudku a Pokání, a v tandeme so scenáristom Tomom Stoppardom (Zamilovaný Shakespeare) to vyšlo aj tentoraz. Stvorili film, ktorého obrazy sú také silné a pôsobivé, ako emócie, ktoré zachytávajú.

Hrajú: Keira Knightley, Jude Law / Dráma, USA 2012

[youtube 8sEtL4hJi-0 590 360]

OUI, ŠÉFE! (Comme un chef)

Tridsiatnik Jacky Bonnot je talentovaný kuchár a ctiteľ veľkého kuchárskeho umenia. Sní o úspechu a o tom, že si jedného dňa otvorí vlastnú reštauráciu. Finančná situácia ho núti prijímať podradné práce, ktoré si však nie je schopný udržať. Život sa mu zmení vo chvíli, keď mu cestu skríži slávny šéfkuchár Alexandre Lagarde. Pozíciu Alexandra Lagarde totiž ohrozuje finančná skupina vlastniaca sieť jeho reštaurácií…

Hrajú: Jean Reno, Michaël Youn / Komédia, Franc./Špan. 2012

[youtube PKAndZutGi8 590 360]

ARTMAX – BABYCALL

(Utorok, 11.12. 2012 o 18:40)

Anna a jej osemročný syn Anders sú na úteku pred Andersovým násilným otcom. Presťahujú sa na tajnú adresu v obrovskom bytovom dome. Anna sa desí predstavy, že ich jej bývalý manžel nájde. Kúpi si vysielačky, aby mala istotu, že je Anders v bezpečí aj počas spánku. Z vysielačiek sa však začnú ozývať desivé zvuky, ktoré nevychádzajú z Andersovej izby. Zdá sa, akoby prichádzali z iných kútov budovy. Anna počuje zvuky, ktoré pripomínajú  vraždu dieťaťa. Vie Andersov kamarát niečo o podivných zvukoch vychádzajúcich z vysielačiek? Prečo je na Andersovej kresbe krv? Sú obaja stále v nebezpečenstve?

[youtube K593Plevhoc 585 340]

PREDPREMIÉRA – HOBIT NEOČAKÁVANÁ CESTA

(Streda 12.12.2012 o 21:00)

Od držiteľa Academy Award Petra Jacksona prichádza film „Hobit: Neočakávaná cesta“. Bude prvou časťou trilógie adaptujúcou nadčasové majstrovské dielo Hobbit velikána svetovej literatúry J.R.R. Tolkiena.

Všetky tri filmy sa odohrávajú v Stredozemi, 60 rokov pred ´Pánom prsteňov,´ ktorého Jackson so svojim tímom priniesli na plátna kín v megaúspešnej trilógii. Jej úspech dovŕšila posledná časť ocenená Oscarom ´Pán Prsteňov: Návrat kráľa.´

Dobrodružstvo sleduje príbeh hlavnej postavy Bilba Bublíka, ktorý sa tak trochu proti svojej vôli vydáva na epickú výpravu, aby od obávaného draka Smauga znovu získal dávne Kráľovstvo trpaslíkov v Erebore. Z ničoho nič sa uňho objaví čarodejník Gandalf Sivý a Bilbo sa zrazu ocitá v spoločnosti trinástich trpaslíkov vedených legendárnym bojovníkom Thorinom Dubbinom. Ich výprava vedie do Divočiny, cez pustatiny Osamelej hory so zástupmi Škratov, smrteľných Vrokov a čarodejníkov. Hoci ich cieľ leží na Východe, najprv musia uniknúť škratom v podzemných chodbách. Práve tam Bilbo stretáva bytosť, ktorá navždy zmení jeho život… Glocha. Práve tu, v spoločnosti Glocha na brehoch podzemného jazera skromný Bilbo Bublík objavuje hĺbku svojho dôvtipu a odvahy, ktorá prekvapí dokonca aj jeho samého. Okrem toho získava Glochov ´milušký´ prsteň, ktorý má nečakané a užitočné vlastnosti… Tento jednoduchý, zlatý prsteň je úzko spätý s osudom Stredozeme spôsobom, o akom Bilbo iba začína tušiť.

Premiéra filmu ´Hobit: Neočakávaná cesta´ bude 13. Decembra 2012. Druhý film ´Hobit: Smaugova pustatina,´12. Decembra 2013 a záverečná časť ´Hobit: Cesta tam a späť´ je naplánovaná na 17. Júl 2014.

[youtube TxvPauwuvW0 585 340]

Okrem toho hráme:  Twilight sága: Úsvit – 2.časť, Hotel Transylvánia 2D, Cililing a tajomstvo krídiel v 3D aj 2D, Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva v 3D aj 2D, 7 psychopatov, Legendárna partia 3D, Argo, Návrat do Silent Hill 3D, Sinister, Atlas mrakov, Skyfall a Svadbu medzi citrónmi.

Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Aj tento týždeň hráte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 12. decembra 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Kto je autorom literárnej predlohy aktuálnej filmovej novinky Anna Karenina?

Súťaž je ukončená. Víťazom dvoch lístkov sa stal Samuel Miklan.