Hviezdne herecké obsadenie na motívoch jedného z najznámejších románov Victora Huga a podklade úspešného muzikálu súčasnosti môže priniesť len úspešný film. Bedári však nie sú jedinou filmovou novinkou na plátnach kín a milovníci akcie si prídu na svoje v snímke Vražedná hra. S multikinom Cinemax Banská Bystrica a portálom BBonline.sk hráte aj tento týždeň o voľné lístky na ľubovoľné filmové predstavenie.

VRAŽEDNÁ HRA

Ústrednou postavou tohto akčného trileru je detektív a súdny psychológ Alex Cross (Tyler Perry), ktorého mnohí poznajú z knižnej série svetových bestsellerov Jamesa Pattersona. Tentokrát sa vydá po stope sériového vraha (Matthew Fox). Začína sa napínavá hra na mačku a myš, v ktorej pôjde o veľa a Cross sa ocitne až na hranici svojich morálnych zásad a psychických možností.

Thriller Vražedná hra je pokračovaním filmovej série, ktorej predchádzali snímky Ako Pavúk a Zberateľ bozkov. Príbeh nás zavedie do čias, keď Alex Cross pracuje ako detektív policajného oddelenia v Detroite spoločne so svojím dlhoročným priateľom Tommym Kaneom (Edward Burns) a detektívkou Monicou Asheovou (Rachel Nichols). Práve ona sa dostane do rúk sériového vraha  prezývaného Picasso (Matthew Fox). Avšak Picassovym hlavným cieľom je dostať priemyselného magnáta Gilesa Merciera (Jean Reno). Vrahove kroky sú nepredvídateľné. Cross sa pokúsi preniknúť do jeho násilníckej mysle, aby odhalil prekvapenie, ktoré si preňho nachystal tentokrát.

BEDÁRI

Bedári sú najväčší muzikálový fenomén súčasnosti. Za 28 rokov existencie ich v 42 krajinách a 21 jazykových mutáciách videlo vyše šesťdesiat miliónov nadšených divákov. Táto „rodina“ sa určite rozšíri vďaka filmovému spracovaniu. Je na to celý rad predpokladov – oscarový tvorca Kráľovej reči Tom Hooper, ktorý projekt režíroval, výnimoční herci a nesmrteľné pesničky, ktoré budete počuť v aranžmá, v akom ste ich asi ešte nepočuli.

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – ulice bobtnajúce revolúciou, ktorú pripravujú mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom.

ARTMAX – JEDEN MUSÍ Z KOLA VON

(Utorok, 8.1. 2012 o 18:20)

Píše sa rok 1973 a britská tajná služba MI6 sa pokúša vo svojom strede nájsť sovietskeho špióna a udržať Spojené kráľovstvo v bezpečí. K odhaleniu „krtka“ je povolaný z predčasného dôchodku George Smiley (Gary Oldman). Zoznam podozrivých zo zrady je zúžený na štyri a Smiley má jedinú úlohu – označiť, kto z nich kompromituje britskú tajnú službu. Je to ambiciózny Percy Alleline (Toby Jones), ktorému pridelili krycie meno Švec; zdvorilo sebavedomý Bill Haydon (Colin Firth), prezývaný Krejčí; statočný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Vojak; pokorujúci Toby Esterhase (David Dencik) vystupujúci pod menom Chudák ; alebo samotný Smiley, zapísaný ako Žobrák? Len tomu najlepšiemu špiónovi je radno veriť. Ale kto ním je a na koho strane stojí? Klasika, ktorá zmenila špionážnu drámu v réžii Tomas Alfredson (Nech vojde ten pravý) as hudbou génia Alberta Iglesiasa (skladal hudbu k väčšine filmov Julia Medema a Pedro Almodóvar).

DETSKÉ KINO – MADAGASCAR 3

(Víkend 5.1. – 6.1.2013 o 13:20)

http://www.youtube.com/watch?v=1XJaqF_4fEc

Aby sa dostali domov, boli ochotní veľa riskovať. Napríklad leteli v lietadle riadenom tučniakmi. Napriek tomu hrdinovia Madagaskaru doteraz neprišli do svojich pelíškov v newyorskom zoo. Dobrá správa je, že vďaka fenomenálnemu úspechu predchádzajúcich dielov dostali v kinách tretí pokus, či to teraz vyjde, zostáva vo hviezdach. Po panenskom ostrove Madagaskar a  veľkých  afrických pláňach si budú hľadať cestičku k domovu džungľou európskych veľkomiest.
Rafinovaným tučniakom sa s pomocou hrubej sily šimpanzov  podarilo opraviť lietadlo, v ktorom naši hrdinovia havarovali v priebehu letu z Madagaskaru do Afriky, a vyrazili si užívať do kasína v Monte Carlo. Leva Alexa, hrošicu Gloriu, zebru Martyho a žirafiaka Melmana ale na palubu nezobrali, čo štvoricu donúti doplávať za nimi po svojich cez Stredozemné more. Tučniakov nevyhnutne potrebujú, pretože bez nich nemajú šancu sa vrátiť domov. Zjavenie divokých, aj keď priateľských šeliem v epicentre európskej zábavy pochopiteľne vyvolá rozruch, ktorý dostane za úlohu skrotiť  kapitánka Chantal DuBois. Je to elitná agentka  organizácie na odchyt zvierat, pre ktorú je jej práca aj poslaním. Predstava, že svoj životopis obohatí ulovením žirafy,leva, zebry a hrošice ju privádza až k nadľudskému úsiliu a k rozhodnutiu dostať sa im na kobylku za každú cenu. V Afrike sa schovali celkom ľahko, na civilizovanom svetadiele im poskytne jediné maskovanie kočovný cirkus, ktorý sa po európskom turné chystá aj do New Yorku. Ale ako byť cirkusantom,   keď nič zvláštne neviete … Tento spiatočný lístok príde Martyho, Melamana, Gloriu a Alexa veľmi draho.

Okrem toho hráme:  Hobit: Neočakávaná cesta v 2D a 3D (HFR), Sammyho dobrodružstvá 2  v 2D a 3D,Twilight sága: Úsvit – 2.časť, Ralph Rozbi-to 3D, Argo, Pí a jeho život 3D, Cililing a tajomstvo krídiel 2D, Jack Reacher: Posledný výstrel, Atlas mrakov, Anna Karenina a Oui Šéfe.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Aj tento týždeň hráte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 9. januára 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Kto je režisérom filmu Bedári?

Súťaž je ukončená. Víťazom sa stal Rastislav Paľov.