Svetoznáma séria paródií Scary Movie pokračuje už svojim piatym filmom. V českej produkcii sa zrodila snímka mapujúca zákerné praktiky domácich predajcov. Všetky dámy si budú môcť už v utorok vydýchnuť pri romantike na ďalšej Babskej jazde. To je len krátky prierez aktuálnej ponuky multikina CINEMAX Banská Bystrica.

NEVEDOMÍ

nevedomiJacka (Tom Cruisa), ktorého na Zemi baví predovšetkým hľadanie artefaktov zanikajúcej ľudskej civilizácie, vyvedú z každodennej rutiny dve udalosti. Tou prvou je núdzové pristátie vesmírnej lode, ktorej jediná členka posádky (Olga Kurylenko) tvrdí, že ju s Jackom spája spoločná minulosť, aj keď pre to neexistuje racionálne vysvetlenie. Následne je Jack zajatý ilegálnou armádou operujúcou pod zemským povrchom, ktorej charizmatický vodca Beech (Morgan Freeman) toho o ňom vie viac ako on sám. Pod vplyvom týchto udalostí sa Jack rozhodne pozrieť na svet okolo seba inými očami a z toho, čo uvidí, mu nie je dvakrát dobre.

SCARY MOVIE 5

scary_movie_5V piatom pokračovaní úspešnej filmovej série si šťastne ženatý pár Dan a Jody prinesie z nemocnice novonarodené bábätko. Krátko nato sa v dome začnú diať čudné veci. Keď zlá energia prenikne aj do ich práce -Jody je baletka a Dan pracuje na výskume ľudoopov- uvedomia si, že ich rodinu prenasleduje desivý démon. Spoločne, za pomoci tímu špecialistov a videokamier, musia nájsť riešenie ako sa démona zbaviť, kým nebude príliš neskoro.

SCARY MOVIE 5 režíroval Malcolm Lee v spolupráci s Davidom Zuckerom (filmová séria Pripútajte sa, prosím! a Bláznivá strela). Zucker režíroval a napísal Scary Movie 3 a 4. Na SCARY MOVIE 5 sa podieľal scenáristicky a produkčne. V piatom filme hrajú Ashley Tisdale, Simon Rex, Erica Ash, J.P. Manoux, Molly Shannon, Terry Crews, Heather Locklear, Chris Elliot, Kate Walsh, Jerry O’Connell, Mike Tyson, Charlie Sheen a Lindsay Lohan.

proti_vetruPROTI VETRU

Po roku hľadania je zúfalý a bez východiska. Jeho posledná šanca je začať všetko znovu od nuly. Sťahuje so svojimi dvoma deťmi do Saint-Malo – mesta, kde vyrastal. Ale zisťuje, že všetko je inak, než si predstavoval.

ŠMEJDI

Čo sa naozaj deje na populárnych zájazdoch s obedom zadarmo? Praktiky, z ktorých mrazí.

smejdiInformácie o tom, čo sú predvádzacie akcie, a prečo je lepšie sa im vyhnúť, sa v médiách objavujú stále častejšie. Je však jasné, že to nestačí. Realitou zostává narastajúci počet sťažností podvedených seniorov. Vyššia informovanosť o uvedenej problematike priniesla určité výsledky. Seniori a ich blízki si uvedomujú, že sa kvôli predvádzacím akciám dostali do vážnych problémov, ktoré musia riešiť. Organizátori však vyvíjajú a vymýšľajú stále nové praktiky, ako svoj cieľ dosiahnuť. Ten pritom zostáva rovnaký: predať predražený a často nekvalitný tovar.

Klamstvá a premyslená manipulácia, ktorej jediným cieľom je donútiť bezbranných starých ľudí k nákupu predražených produktov. Seniori zo svojich biednych dôchodkov splácajú horibilné sumy za často nekvalitný tovar. Niektorí z nich sa dušujú, že už na žiadnu akciu nepôjdu, iní to nevydrží a idú znovu. Čo ich ženie? Zvedavosť? Samota? Alebo závislosť? Autorky tohto filmu rok v prestrojení navštevovali akcie, kde se dôchodcom vymývajú mozgy a kde mladí ľudia nie sú vítaní. Vedľa autentických záberov z predvádzacích akcií a výpovedí poškodených seniorov prináša dokument i pohľad psychologičky, právnika a dalších odborníkov. Film tak po prvý krát komplexne mapuje tento neslávny fenomén dnešnej doby.

PRÍBEH MÔJHO SYNA

pribeh_mojho_synaSlobodná matka Gemma (Penélope Cruz) prichádza so svojím dospievajúcim synom Pietrom do Sarajeva, aby poznal krajinu, v ktorej sa narodil. Pred 16 rokmi ju museli kvôli bosensko-srbskej vojne opustiť. Gemma sa tak vracia na miesta, ktoré v nej prebúdzajú dávne spomienky.

Pred rokmi sa tu zamilovala do Diega (Emile Hirsch), Pietrovho otca. Vtedy zúfalo túžili po dieťati, Gemme sa však nedarilo otehotnieť. Společne našli riešenie, ktoré Gemma potom trpko oľutovala. Keď utekala z obliehaného mesta, Diego sa rozhodol zostať.

Teraz na Gemmu čaká minulosť, ktorá ju postaví tvárou v tvár jej strate milovaného manžela. Drámu Príbeh môjho syna režíroval Sergio Castellitto, ktorý si vyslúžil pozornosť divákov napr. filmami Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Paříž, milujem Ťa. Držiteľka Oscara Penélope Cruz je za svoj výkon nominovaná na cenu Goya. Jej hereckého partnera Emila Hirscha sme mohli vidieť napr. vo filmoch Útek do divočiny, či v cenami ovenčenej dráme Milk.

DETSKÉ KINO – ŠTVORLÍSTOK V SLUŽBÁCH KRÁĽA

(Víkend 20.4. – 21.4.2013 o 14:30)

Podľa prastarej veštby, iba divné bytosti zo vzdialenej budúcnosti môžu zachrániť nielen kráľovské klenoty a kráľovstvo, ale aj celú zemeguľu, ktorej hrozí návrat k dobe ľadovej.  Tak začína veľké filmové štvorlístkové dobrodružstvo Fifinky, Myšpulína, Pinďa a Bobíka v službách kráľa a cisára Rudolfa II.  Príbeh plný dramatických a humorných situácií s množstvom nečakaných zápletiek a zvratov.

ARTMAX – KRÁĽOVSKÝ VÍKEND

Cinemax_BJ_A4(2)(Utorok 23.4.2013 o 18:00)

Milé dámy,

CINEMAX pre vás pripravil ďalšiu babskú jazdu s romantickym filmom Bezpečný prístav. Režisér Lasse Hallström (Čokoláda, Lososy v Jemene) natočil túto jedinečnú romancu na motívy románu Nicholasa Sparksa, jedného z najúspešnejších amerických spisovateľov súčasnosti.

Príďte si vychutnať dokonalo vychladený welcome drink, darčeky, tombolu plnú skvelých cien a nezabudnuteľnú atmosféru kina. Hoďte za hlavu všetky starosti a prídťe sa k nám odreagovať už 23.4.2013 o 18:00 v vašom multikine CINEMAX.

Lístky si môžete zakúpiť už dnes prostredníctvom stránky cine-max.sk alebo na pokladniach multikina.

Okrem toho v multikine Cinemax: Nepoužiteľní, Práskač, Evil dead, Jurský park 3D, Krúdovci 3D, Hostiteľ, Dávam tomu rok, Pád bieleho domu, Pár nenormálnych aktivít, Jack zabijak obrov 3D a Smrteľné lži.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino CINEMAX Banská Bystrica vám v spolupráci s portálom BBonline.sk prináša pravidelne súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia v banskobystrickom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný 2D film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do stredy 24. apríla 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: V ktorom roku sa do kín dostal prvý kultový parodický film Scary Movie?

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Júlia Čermáková.