Milovníci banskobystrického piva Urpiner si znovu prídu na svoje. Banskobystrický pivovar v septembri zorganizuje už jubilejný desiaty ročník svojho dňa otvorených dverí.

plagátA2_DOD2016_RGBV tretiu septembrovú sobotu, 17. 9., budete môcť spoznať výrobu a históriu výnimočného slovenského piva na vlastné oči. Avšak nielen zákulisie prípravy piva a priestory výroby v pivovare budú lákať do areálu na Sládkovičovej ulici.

Organizátori aj tento rok pripravujú sprievodný program, ktorým bude aj tento rok sprevádzať moderátor Andrej Wallner. Na pódiu sa v rámci hudobného prorgamu predstaví napríklad country skupina Vodopád, miestne obľúbené skupiny Rock Reunion a Slovak Tango a zahrá aj kapela Hex.

Pre dospelých budú pripravené súťaže v pití piva na čas či v držaní krígľa. Na svoje si ale prídu tiež deti, na ktoré bude v areáli pivovaru čakať trampolína, jazda na koníkoch či maľovanie na tvár. Svoje aktivity budú prezentovať aj sokoliari či šermiari, svoju techniku a zásahy ukážu hasiči, policajti a napríklad aj džudisti. Prebehne tiež prezentačné stretnutie zberateľov pivných suvenírov.

Samozrejme nemôžu chýbať gurmánske špeciality a osvieženie v podobe piva Urpiner. Ako je už zvykom, to sa bude v tento deň čapovať za cenu len 0,50 € za pol litra. Dvojnásobok zaplatia tí, ktorí si budú chcieť vychutnať aj to najlepšie čo banskobystrickí pivári v poslednom čase pripravili. Priamo z pivovaru sa totiž budú čapovať aj špeciály ako kvasinková dvanástka, Exclusive 16-tka či extra chmeľná 14-tka pod značkou Urpiner.

Brány areálu Banskobystrického pivovaru sa tento rok otvoria verejnosti 17. septembra o 11-tej hodine a program potrvá do 17.00 h. Ďalšie informácie o podujatí i Banskobystrickom pivovare nájdete na stránke urpiner.eu.

Hrajte o výnimočné slovenské pivo Urpiner!

Pri príležitosti desiateho dňa otvorených dverí v Banskobystrickom pivovare vám na portáli BBonline.sk prinášame súťaž o tunajšie jedinečné pivo Urpiner. Z účastníkov súťaže vyžrebujeme troch, pre ktorých budeme mať pripravený kartón plechoviek rozličných druhov piva Urpiner, exkluzívny multipack šiestich fliaš vybraných pív Urpiner a multipack štyroch fliaš sviežich ochutených pív Urpiner. Stačí nám do soboty 17. septembra odpovedať na otázku: Kedy bol do prevádzky uvedený súčasný pivovar v Radvani-Kráľovej?

Súťaž je ukončená. Výhercom veľkého kartónu plechoviek piva Urpiner sa stal Emil Cifra, z exkluzívneho multipacku šiestich fliaš piva Urpiner sa môže tešiť Pavol Sokol a multipack štyroch fliaš ochutených pív Urpiner vyhral Tomáš Moravec.